Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/nation/4a7493adb83d2/

Голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський взяв участь у програмі "Особливий погляд"

Lustration | 1.08.2009 22:12

30 липня голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський взяв участь у програмі на УТ-1 "Особливий погляд", яка стосувалася демонтажу пам'ятників комуністичного минулого.

30 липня голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський взяв участь у програмі на УТ-1 "Особливий погляд", яка стосувалася демонтажу пам'ятників комуністичного минулого.

Подаємо розширене інтерв'ю:

- Якими методами Ви боретеся зі знищенням пам'ятників тоталітарному минулому?

- Тільки правовими. Комунізм уже засуджено на міжнародному рівні. Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі ухвалила 3 липня резолюцію, де прирівняла сталінізм до нацизму. Окрім міжнародних підстав, в Україні прийнято ряд законодавчих актів щодо демонтажу комуністичних пам'ятників. Це є Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", Указ Президента України "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні". Проблема в тому, що державні виконавчі органи влади не виконують укази Президента. На нашу думку, до таких посадовців повинні бути застосовані заходи адміністративного та дисциплінарного впливу. У 2007 році Президент уже видавав відповідний указ, де засудив дії тодішнього губернатора Запорізької області Євгена Червоненка.

- Які конкретні кроки робить ГО "Люстрація" у цьому напрямку?

- Активісти ГО "Люстрація" проробили величезну роботу в напрямку створення Реєстру пам'яток тоталітарному режиму. За нашої ініціативи було зібрано кілька тисяч голосів киян на підтримку знесення пам'ятника кату українському народу, виконавцю та ініціатору Голодомору Косіору. Київська міська адміністрація виконала волю народу і вже у листопаді 2008 році пам'ятник Косіору було демонтовано. Зараз ми активно обстоюємо питання демонтажу пам'ятника Леніну, що розташовується на Соборній площі м. Житомир. Сьогодні це питання уже внесено до порядку денного сесії Житомирської міської ради і надіємося, що буде вирішене позитивно. 30 червня 2009 року, за пошкодження пам'ятника Леніну у м. Києві міліцією було затримано Миколу Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта. Проти затриманих було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, а також ст. 298 (знищення, руйнування або пошкодження пам'яток – об'єктів культурної спадщини). Наші адвокати зуміли захистити українських патріотів, хоча процес ще й триває, але українська громадськість виступила на їхній захист і з метою недопущення в майбутньому таких ганебних процесів приступила до створення Комітету декомунізації, в який увійшло близько сорока громадських організацій та політичних партій. Основна мета Комітету декомунізації – це усунення усіх пам'яток комуністичного минулого в Україні та підготовка до міжнародного суду із заборони комуністичної ідеології.

Прес-служба ГО "Люстрація"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua