Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Українські козаки відсвяткували перемогу

Анатолій Грива | 12.07.2009 22:25

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
5

10 і 11 липня 2009 р. в Сумській області в м. Конотопі, селах Шаповалівка та Соснівка відбулися урочисті святкові заходи з нагоди 350-річчя грандіозної перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського в Конотопській битві.

Українські козаки відсвяткували перемогу
В організації та проведенні заходів активно взяла участь Рада Українського козацтва при Президентові України. МГО "Реєстрове Українське Народне Козацтво" (Верховний отаман Володимир Сумовський) власними силами організувала створення козацького табору біля села Шаповалівка в мальовничому місці на березі місцевого ставка. В табір запрошувалися всі козацькі делегації, які планували взяти участь у святкових заходах. У п'ятницю 10 липня вже з самого ранку організаційна група, яка прибула в с. Шаповалівка для встановлення козацького табору, розпочала свою роботу. До складу цієї групи входили: помічник секретаря Ради Українського козацтва Анатолій Грива та представники козацької старшини МГО "Реєстрове Українське Народне Козацтво" Юрій Палієв і Володимир Забуга.Козаки розпочали встановлювати намети, прибирати територію, обладнувати місце під польову їдальню, приймати та розміщувати козацькі делегації, які прибували на свято. У цей самий день козацька делегація взяла участь в освяченні каплички на в'їзді до села Шаповалівка та в урочистостях у селі Соснівка, біля якого 350 років назад відбулася основна битва і де зараз знаходиться козацька братська могила козаків, загиблих у тих боях. Було проведено молебень за загиблими та покладено квіти і вінки до хреста на високій могилі. Цією козацькою могилою довгі роки самостійно без будь-якої підтримки влади опікувалися козаки Сумщини, які своїми силами і власним коштом встановили на могилі високий дерев'яний хрест.11 липня козаки провели козацьке коло, на якому вони розподілилися на три великі козацькі загони, для того щоб одночасно взяти участь у заходах за участю Президента України Віктора Ющенка, що відбувалися в м. Конотоп і

с. Шаповалівка, де було урочисто відкрито пам'ятник на честь перемоги у Конотопській битві та пам'ятник гетьману України Івану Виговському. Прибуття Президента України до місця відкриття пам'ятника на честь перемоги у Конотопській битві козацький табір зустрічав багаторазовими пострілами козацької батареї.

По завершенню святкування козацька старшина провела в козацькому таборі урочисту Раду, на якій були присутні секретар Ради Українського козацтва при Президентові України народний депутат України Радник Президента України Станіслав Аржевітін і члени Ради Українського козацтва: почесний гетьман Українського козацтва Володимир Мулява, верховний отаман МГО "Реєстрове Українське Народне Козацтво" Володимир Сумовський та верховний отаман ВГО "Велике Козацьке Коло" Володимир Присяжнюк. Рада проходила за участю представника Українського Вільного Козацтва Віталія Манзуренка та отаманів місцевих козацьких організацій з різних областей України.На козацькій Раді козаки вшанували героїчну перемогу війська гетьмана України Івана Виговського над величезною московською армією. Це була найбільша перемога козацького війська і його союзників над армією агресора, який хотів захопити Україну. Козаки гостро висловлювалися з приводу необхідності чіткого визначення ідеології розвитку козацького руху в Україні та створення єдиної організаційної структури Українського козацтва. Було зазначено, що тільки таким способом можливо згуртувати здорові козацькі сили та перетворити козацький рух на впливову і дієву організацію, яка зможе навести лад у самому козацькому русі і зможе практично впливати на стабілізацію ситуації в державі. Козаки заявили, що вони завжди підтримували і будуть підтримувати Президента України Гетьмана України Віктора Ющенка у його справах на благо України.Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua