Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Що робити – рольові ігри

Стрілець | 8.07.2009 17:03

12
Рейтинг
12


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
3

Жодних панацей. Тут тільки ідея одного доступного варіанту, як нам хоч щось робити

Це вже стало абсолютною банальністю – вічне повторення, що нам треба діяти. Але ж кожному ясно, що як обговорень на НП та подібних форумах, так і голосування на виборах – безнадійно мало. Бо це коли щось і дає – то надто довго треба чекати результатів, життя явно не вистачить. А хочеться і треба скоріше.

Щоб щось робити – треба спочатку знати – а що ж, власне, робити. Тут, природно, у кожного свій варіант. Хто правий – в межах обговорень вияснити нереально. Бо практика – критерій істини. А яка ж у обговореннях може бути практика? Ніякої. Отож істини – теж ніякої.

Ну то як же нам добитися до практики, як пробувати свої ідеї?

- Організовувати нові партії, йти у парламент, там добиватися зміни законодавства у потрібному напрямі, щоб потім побачити, що дало впровадження ідеї в життя?

- Організовувати якісь організації, добиватися росту цих організації, щоб на їхню думку зважали політики і таким способом добиватися знову таки змін законів і тоді знову дивитися, що вийшло?

Варіанти це все чудовенькі-гарнесенькі. От тільки вони якісь аж надто абстрактні. І наперед ясно, що поки ми так чогось доб'ємося, то або ішак, або емір... Тобто – або сама ідея стане вже геть неактуальною, або ми постаріємо й перемістимось туди, де нема проблем.

Але що таке партії чи громадчькі організації? Це ті ж інструменти, якими користувались англійці на зорі індустріалізації. А у нас же начебто вже інший час надворі. Й інші технічні засоби.

Серед нових засобів, які дають нові можливості відразу ж називаю:

1. Різко кращий транспорт.

2. Різко кращий зв'язок – одні мобілки та інтернет чого варті!

3. Різко кращі можливості зберігання, обробки і поширення інформації – такі знайомі нам тут усім комп'ютери з інтернетом разом.

Жодного із цих "різко" в часи появи партій не було. Так може це тому ті партії стали необхідні? А в наш час можна і без них?

Наче ясно, але як же бути із практикою, що нам дають ці "різко" для неї?

Ну а для практики можна запропонувати ще одну фішечку нових часів – рольові ігри. Група людей, якій хотілось би перевірити якусь ідею на практиці, користуючись інтернетом обговорює, що саме і як, а потім, користуючись доступнішим транспортом, збирається в якомусь місці і проводить такі ігри.

Частково, інколи може і в переважній частині, такі ігри можна проводити й не рухаючися з місця. Через інтернет. Частково їх можна моделювати на комп'ютері – це вже питання до програмістів, що саме і як можна. Можна і якось комбіновано – це теж питання до програмістів.

Отже, якщо говорити про публіку на НП, сценарій може бути такий:

1. Якась група зацікавилась якоюсь ідеєю і думає, що варто би її перевірити на практиці. Припустимо, що ці люди належать до спільноти українських націоналістів або до групи "Є!", або до тих та інших разом. Нечленам цих груп – теж вхід не забороняв ніхто.

2. У групі знаходяться такі, що можуть перекласти ідею на мову сценарію для рольової гри.

3. Утрясається, хто яку роль зіграє.

4. Домовляються, де і як зустрітися. Криза, до речі, збільшила людям кількість вільного часу.

5. Зустрічаються, проводять, дістають перші результати...

Потім при потребі – повтори, корекції. На сторінках НП і у всіх інших можливих каналах поміщається інформація.

Якщо тема актуальна, всім цікава – йде наростання кількості учасників. А заодно, що дуже важливо – наростання організованості цих учасників. Навколо найважливіших тем цілком можуть утворитись неформальні, але тим не менше дуже добре організовані групи людей. Людей, які вже непогано випробували якусь ідею на практиці і твердо знають, що ось таку проблему суспільства можна вирішити ось так.

А якщо люди добре оганізовані і при цьому твердо знають, як щось треба робити та ще й по багатьох інформресурсах усім розказують, як – таких людей почують.

Коментарі
об органах виртуальной страны -продолжение:

4
.Судебная система еще не имеет в своих персональных названиях префикса ООО, но суть выглядывать может и без названия;
5.Противоположность правоохранительной системе легализовалась, коммерциализовалась и чего бы ей не заняться политикой?

Даже и не знаю о какой это стране идет речь...

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua