Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Похід місцями козацької слави...

Анатолій Грива | 1.07.2009 22:23

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

З 22 по 24 червня 2009 року відбувся Всеукраїнський козацький агітпробіг місцями руху полків Гетьмана України Івана Мазепи (1708-1709 рр.) присвячений
350-й річниці перемоги гетьмана Івана Виговського під Конотопом та пам'яті полеглих українських козаків у Полтавській битві.


Похід місцями козацької слави...
Автопробіг здійснювався за двома зустрічними маршрутами:

-м. Бендери – м. Одеса – м. Очаків – м. Миколаїв – м. Новий Буг – м. Жовті Води – м. П'ятихатки – с. Мишурін Ріг – с. Світлогірськ (с. Переволочна) – м. Кобеляки с. Нові Санжари – м. Полтава (Пушкарівка) – с. Жуки (Меморіальний комплекс загиблим козакам);

-м. Суми – Білопілля – м. Путивль – м. Глухів – м. Шостка – м. Новгород-Сіверський – м. Батурин – м. Конотоп – м. Ромни – Недригайлів – Липова-Долина – м. Полтава – с. Жуки (Меморіальний комплекс загиблим козакам).В населених пунктах, що розташовані на маршруті проводилися зустрічі з

місцевим населенням, істориками – краєзнавцями, представниками засобів

масової інформації та органами місцевого самоврядування.Мета агітаційного автопробігу:

•відродження та об'єднання козацтва, повернення бойового козацького духу,

знищеного 300 років тому, який повинен повернутись на Україну із Заходу та

Сходу.

•по всьому шляху автопробігу візьмемо землю із місць перебування козацьких військ, щоб покласти її на курган пам'яті, який буде насипано в

Меморіальному комплексі у с. Жуки.

Зараз ми маємо самостійну Українську Державу, за яку віддав і своє життя

гетьман І.С. Мазепа. Саме тут, в с. Жуки 300 років тому козаки воювали за незалежність України, тому всі козацькі організації мають об'єднатися і взяти участь у цих заходах для вшанування пам'яті полеглих лицарів українського козацтва.

Організаційна група:

Зайцев Володимир Віталійович, депутат Тахтаулівської сільської Ради;

Манжела Борис Семенович, отаман Сумщини.

Заходи проводилися при сприянні Полтавської обласної державної адміністрації, Районної державна адміністрація Полтавського району Полтавської області та представники місцевих козацьких організацій.

Заходи з відзначення виступу І.С.Мазепи та вшанування пам'яті С.Величка були проведені в два етапи:

- з 22 по 24 червня 2009 року – агітаційний автопробіг "Козацькими шляхами";

- з 25 по 27 червня 2009 року – заходи в с. Жуки.Заходи в с. Жуки розпочалися з проведення служби Божої біля храму, що відновлюється, в пам'ять про загиблих козаків. По завершенню служби відбулося козацьке коло на якому організатори автопробігу детально розповіли про враження, які вони отримали під час подорожі козацькими шляхами. Після завершення козацького кола його учасники висипали привезену в с. Жуки землю з різних місць України і з могили гетьмана Івана Мазепи з м. Бендери на курган – брацьку могилу українських козаків.

Ці заходи поклали початок відродженню правди про Полтавську битву, розпочали історичні та археологічні пошуки в місцях, де відбувалися бої для належного вшанування загиблих українських героїв.

Ці поля в с. Жуки на навколо нього усіяні кістками українських козаків, які у 1709 році виявили велику самопожертву в ім'я існування незалежної України.Слава Україні!

Слава Українському козацтву!

Слава українським героям!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua