Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві

Анатолій Грива | 1.07.2009 11:51

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
1

10 і 11 липня 2009 р. в Сумській області в м. Конотоп та селах Соснівка і Шаповалівка відбудуться урочисті заходи з нагоди 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві.

Заходи організовані та проводяться на виконання Указу Президента України від 11.03.08 N207/2008 "Про відзначення 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві" та Плану з підготовки та проведення зазначених заходів, який був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.05.08 N783-р.

Програмою заходів передбачено:

10 липня у місті Конотоп планується проведення регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая.

Заходи почнуться о 10-00 в приміщенні міського будинку культури "Зоряний".

0 17-00 планується проведення рок-фестивалю (Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту)

10 липня (10.00) у селі Соснівка заходи розпочнуться мітингом пам'яті на кургані козацької слави "Тієї слави козацької повік не забудемо!", у якому плануються виступи керівників держави, області та почесних гостей.

По завершенню мітингу буде проведена панахида по убієнним під час Конотопської битви "Молися сину за Вкраїну".

В програмі першого дня передбачаються виступи кобзарів-лірників, відбудеться посвята в козачата, проходження козаків, військових та кадеті. Бажаючи зможуть відвідати "Криниці козацької звитяги".

11 липня заходи відбуватимуться у місті Конотоп та селі Шаповалівка за участю Президента України.

У місті Конотоп планується освячення хрестів новозбудованої церкви Покрова Пресвятої Богородиці та молебень во славу героїв – переможців у Конотопській битві, відвідання Главою держави загальноосвітньої школи I-III ступенів N7, якій планується присвоїти ім'я полковника Григорія Гуляницького.

Подальші дії відбуваються у Конотопському районі у селі Шаповалівка.

На в'їзді до села Шаповалівка на місці встановлення пам'ятного знаку до 350-річчя Конотопської битви планується проведення театралізації за участю козаків, які розповідатимуть про переможну битву під Конотопом. За участі Президента України відкривається пам'ятний знак.

Після цього всі гості та запрошені переїжджають до центральної площі села Шаповалівка, де відбудеться підняття Державного прапору Президентом України.

Наступний етап заходів – відкриття погруддя гетьману України Івану Виговському, що буде розміщений у сквері біля сільського будинку культури.

Після відкриття погруддя Івану Виговському планується проходження урочистим маршем козацьких формувань та святкова хода всіх учасників фестивальних заходів до головної сцени.

Урочисте відкриття IV Всеукраїнського культурно-мистецького фестивалю "Козацький родослав планується о 13 годині виступом Президента України. (Фестивальна програма розраховується на 5 годин з 14 до 19 години).

Одночасно з фестивальною програмою відбудеться спецпогашення конверта з маркою, присвяченого 350-річчю Конотопської битви, презентація ювілейної монети, огляд Музейної експозиції історії Конотопської битви, огляд козацького містечка, відвідання містечка майстрів.

На малій сцені проходитимуть "Козацькі забави".

Після 19 години планується проведення естрадно-розважальної програми за участю молодіжних козацьких гуртів.

Біля с. Шаповалівка планується розмістити козацький наметовий табір.

Козаки з різних областей України зберуться на місці славної перемоги щоб гідно відсвяткувати героїчні вчинки наших дідів.

Запрошуємо гостей взяти участь у святкувннях і завітати до козацького табору!Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua