Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Урочисті заходи з нагоди відзначення 358 річниці Берестецької битви та 360-й річниці подій, пов'язаних зі створенням Української козацької держави

Анатолій Грива | 29.06.2009 12:46

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
4

З 19 по 22 червня у м. Берестечко Волинської області і біля с. Пляшева Рівненської області пройшли урочисті заходи з нагоди відзначення 358-ї річниці Берестецької битви та 360-ї річниці подій, пов'язаних зі створенням Української козацької держави.

Урочисті заходи з нагоди відзначення 358 річниці Берестецької битви та 360-й річниці подій, пов'язаних зі створенням Української козацької держави
За програмою заходи під Берестечком розпочалися із проведення з 19 по 22 червня традиційного щорічного козацького дитячого оздоровчого, історико-пізнавального козацького таборування.

Організація дитячого таборування здійснювалася спільними зусиллями Волинської обласної державної адміністрації, управління освіти та науки облдержадміністрації, ВГО "Велике Козацьке Коло" за участю: управління внутрішньої політики облдержадміністрації, Волинського обласного управління МНС України, управління охорони здоров'я облдержадміністрації та козацьких товариств Волинської і Рівненської областей.

Забезпечували таборування відповідальні особи від державних та громадських структур Волинської області при взаємодії з органами самоврядування с. Пляшева та державними та громадськими структурами Рівненської області, для чого з числа козаків та осіб, які супроводжують групи школярів, створюється Рада табору – орган управління табору.

Метою і завданнями таборування було формування у дітей і молоді здорового способу життя, зміцнення їхнього здоров'я, поглиблене вивчення історії національно-визвольної боротьби українського народу на теренах історичної Волині.

20 червня урочисті заходи в м. Берестечко розпочалися з проведення служби Божої у місцевому храмі в пам'ять про загиблих козаків. Представники від козацьких організацій з усієї України провели Велику Раду Всеукраїнської громадської організації "Велике Козацьке Коло". Урочисте відкриття свята Козацької Слави на майдані Незалежності м. Берестечка розпочалося з покладання квітів до пам'ятників Б.Хмельницькому, Т.Шевченку та полеглим воїнам. Урочистості продовжила концертна програма та козацькі виступи, а на завершення на міському стадіоні було проведено футбольний турнір "Кубок козацької слави".

У цей самий день на острові Гайок було освячено хрест – пам'ятний знак "Подвиг трьохсот". Цей хрест був виготовлений за кошти місцевих козаків

і встановлений на честь 300 козаків, які загинули на цьому місці, прикриваючи відступ основних сил козацької армії у далекому 1651 році. Ці козаки здійснили великий подвиг. Вони билися своїми малими силами проти цілої армії короля Речі Посполитої Яна II Казимира. Останнім серед цих героїв був козак Нечай, який, залишившись наодинці, продовжував цю битву. Король запропонував йому життя, якщо він здасться на його милість, але Нечай не прийняв королівської милості і геройські загинув, залишивши сучасним своїм нащадкам приклад мужності та стійкості у боротьбі за волю і незалежність України.

Організатори таборування провели з дітьми та молоддю екскурсію місцями козацької слави за маршрутом: дитячий табір – острів Гайок (місце подвигу трьохсот козаків) – козацький цвинтар – "Козакова яма" (місце подвигу козака Нечая) – село Острів, місце ставки Б. Хмельницького, Попів горб – повернення до табору з заходом до Козацького демонстраційного табору (село Пляшева).

21 червня урочисті заходи козаки розпочали пішим походом

з м. Берестечка в с. Пляшева, де у Георгіївському храмі була проведена Літургія та Вселенська панахида за участю Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, митрополита Рівненського і Острозького Євсевія та духовенства Рівненської єпархії УПЦ КП та сусідніх областей. Після Літургії всі учасники дійства здійснили урочисту ходу від храму до пам'ятника загиблим українським козакам і селянам, до якого було покладено вінки та квіти на знак вдячності за їхні героїчні справи в ім'я України та нашого народу. Продовженням заходів став політичний мітинг і літературно-мистецька композиція "Во славу козацькую!" за участю творчих та аматорських колективів Рівненщини. На завершення цього дня відбулося історично-народне дійство свята Івана Купала та вечірня ватра.

Незважаючи на дощову погоду, у цьому році вшанувати пам'ять українських героїв на полі під Берестечком знову зібралося традиційно багато людей з різних куточків нашої великої України. Другий рік підряд у цих заходах беруть участь члени іноземної делегації з Польщі від Асоціації куркового стрілецького братства, які спільно з волинськими козаками покладають вінки до могил воїнів, що загинули на цьому полі, тим самим вшановуючи пам'ять предків і торуючи дорогу в майбутнє, не тримаючи взаємної ворожнечі між нашими народами.Слава Україні!

Слава Українським героям!

Слава Українському козацтву!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua