Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Конституція – дороговказ розвитку держави

Lustration | 27.06.2009 00:12

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
4

Україна – держава з багатовіковою історією українського державотворення, традицією, культурою, державним правом. Світові відомі постулати "Велесової книги", "Правди" Ярослава Мудрого, "Судебник 1497 р.", "Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорізького", і перша у світі конституція, яка написана Пилипом Орликом.

Конституція – дороговказ розвитку держави
Україна – держава з багатовіковою історією українського державотворення, традицією, культурою, державним правом. Світові відомі постулати "Велесової книги", "Правди" Ярослава Мудрого, "Судебник 1497 р.", "Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорізького", і перша у світі конституція, яка написана Пилипом Орликом.

У наш час основою ознакою існування вільної, незалежної держави є Конституція – система правил існування в громаді, дороговказ, компас у зовнішній і внутрішній політиці. Це верховний суддя, гарант сумісності законів за якими живе держава. Конституція є таким законом, що встановлює форму держави, систему державних органів, визначає порядок їх формування та діяльності, основні права та обов'язки громадян.

Держава – це маленький світ. Закони природи, існування світу – аналог конституційних законів малого світу, держави. Уявіть собі, що на планеті Земля, закони природи почали протирічити один одному або не виконуватись. Лише дрібна похибка у законі гравітації – і світ розлетиться на шматочки. Це саме стосується і держави.

Недотримання Конституції у державному житті, створення суперечливих один одному законів породило корупцію, бюрократію і є смертельною загрозою незалежності і поділу держави. На мою думку, дотримання державних законів, Конституції – є проявом патріотизму. Житель країни, незалежно від нації, повинен поважати українську культуру, традиції, дотримуватись законодавства країни, яка дає йому життя і хліб насущний.

На превеликий жаль, 17 років новітньої незалежності країною керують люди для яких Україна не є повноцінною, вільною державою, а лише васалом інших імперій. Тому їм не потрібна сильна, правова держава. Цим горе регіональним князькам потрібен хаос, анархія, беззаконня, корупція, розруха – так легше керувати дограбовуючи ресурси республіки.

У сучасній державній системі наявні глибокі розрізи, надломи:

- Для прикладу Ст. 2. Конституції проголошує Україну унітарною державою і одночасно у розділі 10 території Криму надається право автономії, що стимулює і штовхає до сепаратиських дій. І це не дивно, адже Крим – дуже багата територія, це й курортно-екскурсійна зона, і транспортний вихід у море, і торгівельні порти, і багатий на нафту шельф, а ще потужна фруктово-овочева база, давня історична спадщина, яку хоче проковтнути сусідня східна держава.

- Згідно Ст. 17. Конституції "на території України не допускається розташування іноземних військових баз". Але в реальності в Севастополі розміщенна військова база іноземної держави, присутні агенти служби безпеки іноземної країни. Фактично Севастополь за безцінь орендується Росією і керується не Україною.

- Згідно Ст. 10. Основного закону України " державною мовою в Україні є українська мова". Проте в тому ж таки українському Севастополі лише одна україномовна школа, а на весь Крим їх усього 9 і одна україномовна газета. У школах Донбасу українську мову викладають російською. На телеканалах і радіостанціях українська мова, пісня представлена як мова нацменшини.

На нашу думку, ст. 79 Конституції України чітко визначає завдання депутатів, коли вони складають присягу: "Присягяю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо вітчизни і добробут українського народу." І тут виникає питання, а як можуть бути покарані депутати, які не дотримуються присяги. Не має правового прецеденту покарання таких депутатів, адже вони мають недоторканність.

Необхідно створити Люстраційний суд, який би перевіряв депутатів на предмет дотримання присяги. Більше того цей суд мав би перевіряти кандидатів у депутати, президенти та державних службовців на предмет співпраці з іноземними спецслужбами. Без погодження цього суду жоден кандидат не може висунути свою кандидатуру або обійняти будь-яку державну посаду.

Ще одним важливим нюансом є знання державної мови. Більшість народних обранців публічно зневажають українську мову або просто не знають її. Внести обов'язковим пунктом для депутатів Верховної ради та Президента України перед прийняттям присяги складення іспитів з державної мови. Кандидатам у депутати та кандидатам у президенти, які не проходять цих іспитів, мандат не надається.

Це лише вершина айсбергу непорозумінь, невиконання Конституції, що загрожує національній безпеці. Звичайно, що з плином часу змінюється навколишній світ, зовнішні і внутрішні умови співіснування, тому Конституція потребує корегування. Національною елітою пропонується редагування, зміна Конституції, яка відображає еволюцію свідомості громадян і обов'язково затверджується волевиявленням народу.

Спроби мізерною частиною псевдо еліти нав'язати для цілої держави свої правила гри, для того щоб приватизувати, взяти в рабство весь український нарід, всі українські ресурси є нічим іншим, як найбільшим державним злочином, спробою ліквідації суверенітету, незалежності держави, порушення основних засад конституції (Ст. 5 Конституції України зазначено: "Носієм суверенітету і єдиним джерелом державної влади в Україні є народ.")

Нещодавно всі ми були свідками, як два олігархічні клани домовлялися про повалення демократичного ладу в державі, нехтуючи правами українців намагались брутально змінити конституцію, позбавити вільних громадян обирати президента, заборонити на десять років будь-які вибори депутатів.

На щастя українці волелюбна, смілива нація. У часи небезпеки, втрати суверенітету в нас пробуджується непереможний дух предків, який дозволяє різними методами боротьби, люстрації відновити свої права. Мабуть саме тому, в останній момент, провівши моніторинг соціальної напруги населення, визначивши, що країна перебуває у передреволюційному стані "князьки" злякались зробити конституційний переворот і тепер оправдовуючись звалюють вину один на одного.

Після такого "уроку долі" українцям обов'язково потрібно підвищувати свою правову грамотність, сміливо відстоювати конституційні права, розпочати процес люстрації морально убогої влади. Почати потрібно з низів – від самого себе аж до президента. Лише строге дотримання букви основного закону, "правової дорожньої карти країни"- Конституції, непохитний, справедливий правовий захист громадян здатен ліквідувати корупцію, бюрократію, побудувати Велику, заможну, правову державу Україна, за яку боролись і мріяли наші героїчні предки.

Олег Осуховський

Олександр Грасулов

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua