Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Завершуються обласні фінальні етапи гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура")

Анатолій Грива | 8.05.2009 17:55

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
3

22-24 травня 2009 року – Всеукраїнський фінал в Столиці України

Завершуються обласні фінальні етапи гри Українського козацтва ''Сокіл'' (''Джура'')


Організатори гри, звичайно, прогнозували, що заходи, передбачені Програмою організації фінальних етапів дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура"), не зможуть бути виконані на 100% у такі стислі строки.

Наша робота з проведення фінальних етапів гри стала, скоріше, експериментом, тому що наказ Міністерства освіти і науки України, що затвердив Положення про гру, вийшов ще 25 грудня 2003 року, а школи до цього часу так і не змогли в повній мірі виконати його. Причиною цього став брак підготовлених кадрів, навчально-методичної літератури і, найголовніше, централізованого керівництва щодо запровадження гри по всій Україні з потрібною для цього інформаційно-роз'яснювальною роботою на рівні навчальних закладів – від директора школи до учнів.

Першою масштабною акцією Ради Українського козацтва при Президентові України на шляху вирішення проблеми національно-патріотичного виховання стала підтримка проведення Міністерством освіти і науки України

у 2009 році фінальних змагань дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура"), Програма якої сформована на основі передових досягнень педагогіки та психології та включає в себе щотижневі заняття, мандрівки, табори, зустрічі, змагання, заняття за інтересами.

Вже те, що вдалося зробити на цей час Головному штабу гри "Сокіл" ("Джура"), підрозділам Міністерства освіти і науки, органам освіти на місцях і представникам-ентузіастам від козацьких і громадських організацій, дало дуже широкий резонанс в молодіжному середовищі по всій Україні. Щоденно у Головний штаб гри та в Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді телефонують з областей як з державних установ, так і з громадських організацій з проханнями пояснити ті чи інші питання участі команд у Всеукраїнському етапі. На цей час уже подали заявки на участь команд у Всеукраїнському етапі більше половини областей. Справа в тому, що не у всіх областях уже відбулися обласні змагання, а саме за їхніми результатами команда-переможець має представляти область на загальнодержавному рівні.Ми підтримуємо постійний контакт з нашими представниками в областях і маємо можливість відслідковувати процес проведення обласних змагань. Наприклад, у Полтавській області обласний етап гри проводиться 6-8 травня за участю 12 команд, у Хмельницькій – 11-12 травня за участю 10 команд, у Волинській – 17-18 травня (8 команд), в Одеській – 17-19 травня (більше 11 команд).Програмою змагань передбачено: перевірка вмінь зі стройової, вогневої, тактичної, туристичної підготовки, основ захисту життя, знань історії українського війська. У Всеукраїнському етапі змагань планується участь близько

500 учасників з усієї України.

Маємо цікаві повідомлення про те, як проходили обласні змагання в деяких областях, наприклад у Вінницькій області такі змагання відбулися 10-11 квітня в урочищі "Городище" Вінницького району, цитую: "змагання складались з таких військово-спортивних та туристично-спортивних видів: народна боротьба "Навхрест", смуга перешкод, стрільба з пневматичної зброї, гра "Рятівник", гра "Відун". Перші обласні козацькі змагання виявилися напрочуд цікавими для дітей. Юні козачата мали нагоду позмагатися з однолітками у вправності та майстерності, продемонстрували свій козацький запал. Ще надовго запам'ятаються їм залпи зі справжньої козацької гармати, на згадку залишиться фото з козаком паном Іваном. І не лише це, а й вивчена напам'ять загонова пісня, козацький девіз, емблема та прапорець козацького рою. Діти мали нагоду скуштувати козацького кулішу, який для них приготували козаки з полку імені Івана Богуна.

Козацька гра "Джура" сподобалась дітям, здружила їх і вже по її завершенні всі учасники, як одна сім'я, разом виконували Державний Гімн України. Саме такі заходи спонукають дітей бути патріотами своєї Батьківщини. І велика заслуга в цьому тих людей, хто надав дітям можливість взяти участь у цих змаганнях".


І ще одна цитата "У Державному музейному комплексі "Хотинська фортеця" завершилися перші на Буковині ігри козацьких джур. У них взяли участь команди з Чернівців, Глибоцького, Новоселицького, Сокирянського та Хотинського районів. Школярі демонстрували стройовий вишкіл, вміння орієнтуватися на місцевості та надавати першу медичну допомогу, знання з історії України. Загальне захоплення гостей і учасників викликали виступи борців у старовинному українському стилі "Навхрест". Абсолютним переможцем стала команда з Хотина. 23-го травня вона представлятиме Чернівецьку область на Всеукраїнських іграх козацьких джур у Києві".До організації заходів Всеукраїнського етапу гри долучилася низка міністерств та відомств. Передбачені заходи складаються із двох частин: перша – це безпосередньо проведення змагань, які відбудуться 22 і 23 травня

у Деснянському районі м. Києва в заміській лісовій зоні Биківня – Бортничі,

а друга – це заходи в самому Києві 24 травня.

Нам доводиться відмовляти громадським організаціям щодо участі їхніх команд у Всеукраїнському етапі. Тобто, тут ми свідомо залишаємо у цей раз поза змаганнями велику групу молоді, які багато років займаються в різних патріотичних організаціях. В іншому випадку може виникнути ситуація участі команд "різних вагових категорій", тобто шкільні команди можуть виявитися менш підготовленими, але це не головна причина. Програмою гри передбачена участь тільки шкільних команд зі звичайних загальноосвітніх шкіл, які мали б пройти спочатку районні змагання, потім обласні, а вже далі – Всеукраїнські. Учні, які представляють область на Всеукраїнському фіналі, мають бути однокласниками і боротися як одна команда. Такий принциповий підхід щодо відбору та допуску команд на змагання дозволить Міністерству освіти і науки по завершенню всіх заходів створити новий наказ щодо впровадження в освітніх закладах гри "Джура" і запровадити реалізацію його положень у навчальних закладах вже з 1 вересня 2009 року.

Що стосується громадських патріотичних організацій, то ми залучаємо їх не до участі у змаганнях, а до організації всіх заходів, які відбуватимуться

22-24 травня в Києві. Тут нам потрібний їхній досвід у проведенні таборувань, у проведенні гри-квест "Пластун" та теренової гри, які набувають популярності серед молоді в наш час. Досвід цих організацій стане у нагоді також при подальшій роботі по впровадженню гри "Джура" серед учнівської молоді.4 травня цього року в м. Києві будуть проводитися заходи в розширеному форматі в рамках урочистостей "Українській козацькій державі 360 років".

Планом заходів передбачено:

1. Богослужіння у Михайлівському соборі (09.00-11.00) (за участю учасників Всеукраїнського фіналу гри "Сокіл" ("Джура"), роти Почесної варти Міністерства оборони, курсантів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ, ліцеїстів Військового ліцею ім. І.Богуна, представників козацьких організацій та оркестру Міністерства оборони).

2. Урочистий марш (11.00-11.30) (за маршрутом: Михайлівська площа – Софіївська площа).

3. Святкове віче на Софіївській площі (11.30-12.00). (У Святковому віче планує взяти участь Президент України Віктор Ющенко).

4. Концертна програма на Майдані Незалежності "Українській козацькій державі 360 років" (17.30-21.00) (за участю оркестру МВС, ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України та творчих колективів від козацьких організацій).

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua