Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Роздуми "Про причини сьогоденних проблем України"або "Шукайте цінності!"

Гречка Юля | 4.05.2009 13:30

-9
Рейтинг
-9


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
12

Один мій друг-русофіл постійно доводить мені, що проблема не в свідомості і відсутності цінностей, а в матеріальному достатку. Як важко! Згадую 2005, 2006, 2001 рік. Жили не так вже й погано, підвищили пенсії і зарплати. Разом з ними підняли і хабарі.

Роздуми ''Про причини сьогоденних проблем України''або ''Шукайте цінності!''
Один мій друг-русофіл постійно доводить мені, що проблема не в свідомості і відсутності цінностей, а в матеріальному достатку. Як важко! Згадую 2005, 2006, 2001 рік. Жили не так вже й погано, підвищили пенсії і зарплати. Разом з ними підняли і хабарі.

Пам'ятаєте, на скільки збільшилася кількість автомобілів. І не кажіть мені, що справа в кредитах! За кількість куплених машин Україна переганяла Європу. Разом з тим, коли розмовляєш в русифікованому Миколаєві на українській мові і тобі наказують "На русском дєвушка!!!", оце трагедія. Живимо без цінностей, без принципів, без ідеалів. Заглядаємо в рота Європі, але не розуміємо того, чим вони дійсно від нас відрізняються. ЦІННОСТЯМИ.

Я не підтримую деяку сучасну українізовану молодь, яка як тільки може засуджує і критикує радянські часи. Є те, чому ми можемо повчитися. В них були цінності. Нехай у вигляді Леніна та комунізма, братерства совєтскіх народів нехай вони були утопічними, смішними для сьогодення, але вони були!

Чітка і стійка система цінностей тримала суспільство. Це те – що є в основі нормального життя Радянського союзу. І що ж зробили ми? В 1991 році ми отримали незалежність, таку п'янку і таку жадану, але загубили ціннісну основу життя. Зруйнували старе, а нове не побудували і саме цей фактор, на мою думку, сьогодні є головною причиною розрухи, нестабільності, деградації.

Але надія є. Подивіться на сьогоднішню молодь. Наскільки вона різна і роз'єднана. Існує дві основні частини. Найбільша – зневірені хлопчики та дівчатка, чиї судження про політику обмежуються тим, що баба на лавці сказала, бо своє уміння мислити, аналізувати і оцінювати відсутнє. Це та молодь, яка говорить кожен день мені, що все в нас погано, бо погана влада, що потрібна "сильна рука" у владі (ще один комплекс, що залишився з радянських часів).

"За що ти любиш Україну, Юля, хіба вона тобі щось дала?" "А що вона повинна мені дати крім батьків, мови, освіти? Може треба було мені разом з паспортом громадянки грошей видати?"

Діти, які не вірять ні в майбутнє, ні в минуле, які шукають можливості "звалити" за кордон, бо краще ТАМ, де нас немає (а бути людиною другого сорту незалежно від матеріального достатку краще в Америці, ніж першою в Україні?!)

Ті що проживши лише 18-19 років вже є зневіреними абсолютно у всьому крім власного карману і його змісту. І це розумні, мислячі люди, які достатньо аргументовано доводять мені, що я націоналістка і ідеалістка, а самі зайвий раз до смітника не підійдуть! Недокомуністи, вихованці зневірених в Радянському Союзі, самі зневірені у всьому світові.

Це більшість, нажаль. Але є і меншість, яка надихає жити і не дозволяє впасти духом. Це та молодь, яка вірить в свої сили і вірить в майбутнє своєї держави. Бо вірить в свої сили. Це ті, хто дивляться на Європу як на викладача, у якого вчаться і потім переростають. Це ті, хто точно знають, навіщо прийшли в цей світ і що тут треба робити, щоб не прожити життя дарма. Люди з цінностями. Мені завжди було цікаво, звідки вони в них взялися. Не знаю, але є.

Можете казати мені, що я ідеалістка. Але сьогодні я бачу тут просто закон еволюції: після занепаду починається новий виток історії, якісно новий, передумовами чого є внутрішні сили, накопичені протягом попереднього етапу розвитку. Навіть чисто теоретично не можливо повірити, що Україну чекає повний занепад, деградація і втрата незалежності, про що мені розказують деякі "оптимісти". Закон зберігання енергії: та сила, що є сьогодні в суспільстві не може просто кудись дітися. Я в цьому впевнена.

Якщо сьогодні є люди, які змінюють це суспільство по мірі своїх можливостей, живуть заради майбутнього, мають чітке уявлення про своє призначення в цьому світові. то надія є. Ні, не надія, ВПЕВНЕНІСТЬ.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua