Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
6
Рейтинг
6


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
3

Сергій Дацюк: Чи стане Україна цивілізацією, або Кінець національної ідеї

Никита | 21.04.2009 15:44
Національному проєкту прийшов кінець. Російський цивілізаційний проєкт не дуже привабливий. Або Україна знаходить себе в європейському цивілізаційному проєкті, або створює свій власний цивілізаційний проєкт. Якщо українська еліта зараз цього не зрозуміє, цивілізації порвуть Україну на шматки.
Коментарі
Никита   | 21.04.2009 16:14
О МИФЕ БРАТСТВА РОССИИ И УКРАИНЫ. 1999 г.
Россия не главная ось политики Украины, а только фактор, мешающий и накладывающий ограничения на нашу политику.
Grinyoh   | 21.04.2009 16:27
Російський цивілізаційний проєкт не дуже привабливий.
Голые слова.

Російський цивілізаційний проєкт залишається дуже привабливим на сьогодні.
парируйте
Львів'янка   | 21.04.2009 16:53
Із філософом ВАЖКОВАГОВИКОМ тяжко не погодитись...
Сергій Кримський.
Проблема ДУХОВНОГО відродження є стрижневою для незалежної України.
Можна сказати,що нині повіяв вітер з незнаної,за висловом О,Блока,"духовної Атлантиди". вітер,що почав віяти з народженням Ісуса Христа. І тому недоречно вимагати для нової України нової ідеології, яка термінологічно позначає класово витлумачену свідомість.
Україна потребує своєї віковічної духовності,тієї духовності,що народилася в надрах греко-слов"янської цивілізації України-Русі,тієї духовності яка зробила Україну суб"єктом світової історії.
Відомо,що жодна країна в жодну епоху не виходила з кризи завдяки виключно економічним обставинам.
Львів'янка   | 21.04.2009 17:05
Відомо,що жодна країна в жодну епоху не виходила з кризи завдяки виключно економічним обставинам. Адже в основі економічної діяльності лежить певна психокультура,що потребує відповіді на запитання: для чого ЗАРОБЛЯТИ ГРОШІ? Усвідомлення такої психокультури як чинника діяльності й окркслює антикризовий вектор духовності, вказує орієнтири до берега спасіння.
ТАК,в один із гострих зламів європейської історії, коли у XIV столітті виникла продовольча криза, пов"язана з дефіцитом хліба та занепадом економіки (спричиненим "чороною смертю",найстрашнішою епідемією чуми),людство протиставило цьому лиху високий дух епохи Ренесансу. Він став зарядом прогресу європейської цивілізації...
Львів'янка   | 21.04.2009 17:13
...Аналогічна ситуація супроводжувала вихід з періоду Руїни в Україні, коли кризовому стану суспільства було протиставлене національно – духовне піднесення народу, концепція інтеграції західної та слов"янських культур,переходу на загальноєвропейські програми освіти.
Духовність завжди виступає як альтернатива хаосу,небуттю,спрощенню,коли творча повнота людського буття редукується до тваринного початку самовпевненого споживання, коли нівелюється всяка відмінність суб"єктів та панує тотальна посередність.
ДУХОВНІСТЬ_це завжди заклик "зверху" здійснити те,що не здійснюється само по собі,наявним чином,заклик,що потребує,однак,індивідуального розшифревання...
Львів'янка   | 21.04.2009 17:19
ДУХОВНІСТЬ- це завжди заклик "зверху" здійснити те,що не здійснюється само по собі,наявним чином,заклик,що потребує,однак,індивідуального розшифрування.
Духовність-це будівництво особистості, якщо під нею розуміти не тільки неповторність внутрішнього світу індивіда, а й індивідуальну неповторність нації, бо вона сама є історичною особистістю.
Особистість означає здатність бути вірним самому собі, зберігати самототожність у кон"юктурних ситуаціях,що постійно змінюються.
Внутрішнє самостояння і виявляється можливим завдяки духовності, яка перекладає універсум зовнішнього буття у внутрішній всесвіт особи на етичній основі.
Львів'янка   | 21.04.2009 17:26
Духовність дає змогу особистості обертати засвоєння зовнішнього світу на шлях до самого себе.
А цей шлях є найдовшою дорогою, яку проходить особа в житті.
!! Для індивідуума-це біографія протистояння небуттю,пошук найвищих цінностей,що намагнічують душу вічністю.
!! Для нації -це історія власної присутності у світі,що дає змогу крізь національне прозирати універсальне, тобто переломлювати загальнолюдський досвід у національну іпостась буття.
Никита   | 21.04.2009 18:08
Grinyoh:
Російський цивілізаційний проєкт не дуже привабливий.
Голые слова.
Ви просто не відкрили жодну статтю (їх дві). Сергій Дацюк детально аргументує і пояснює, чому російський проект не є привабливим для України. Далеко не з усіма його положеннями я згоден, але зауважте, що він писав ще в 1999 г.:
Вот именно в силу этих причин Украина пока дистанцируется от России. Нам не нужны ни европейский, ни арабский, ни российский выбор. Геополитическая доктрина Украины, которая возобладает в ближайшие 5-10 лет – Украина это мост, перекресток Евразии...Сегодня (1999 г.!) позиция "моста" по большому счету устраивает Россию.
Никита   | 21.04.2009 18:16
Grinyoh:
...устраивает Россию. Но если Россия будет продолжать ту государственную политику, которую она ведет сегодня, Украине придется полностью склониться на сторону Запада, и тогда граница между мирами пройдет по российско-украинской границе.
Так і виходить! РФ фактично заштовхує Україну в НАТО, погрожуючи "перенацілити свої ракети" і порішати інші питання під кутом політики сили... просто по праву сильного!
Російський цивілізаційний проєкт залишається дуже привабливим на сьогодні.
парируйте
Будь-ласка, пишіть статтю, аргументуйте – в чому Ви бачите привабливість РФ і її проектів. Поки це дійсно голі слова.
Никита   | 21.04.2009 18:21
Львів'янка:
Дякую за прекрасні думки, але дуже шкодую, що мало хто прочитає їх в коментах, тим більше в коментах до лінку. Все-таки дуже сподіваюсь, що Ви виставите це як окрему статтю!
Olexandr Teren   | 21.04.2009 18:41
Львів'янка:
Відомо,що жодна країна в жодну епоху не виходила з кризи завдяки виключно економічним обставинам. Адже в основі економічної діяльності лежить певна психокультура,що потребує відповіді на запитання: для чого ЗАРОБЛЯТИ ГРОШІ?
Погоджуюся повністю. Тільки б не використовував оце "духовність". Бо це заяложене слово, яке майже нічого не пояснює тому що більше характеризує взаємодію людини і релігії. Але можна бути релігійним і бути крадыэм. А от культура не дає людині бути крадієм, або якщо вона обирає шлях крадія, то ставить себе поза культурним середовищем.
Olexandr Teren   | 21.04.2009 18:47
Так от на Україні зараз панує культура бидла, культура молоосвіченого, не обтяженого мораллю споживача, підприємця, обивателя.
Для порівняння. Я не уявляю собі щоби швед від того, що йому на випивку недастає грошей ішов знімать каналізаційні люки і здавав би їх на металобрухт. Я не уявляю собі шведа який би займався бізнесом обладнавши самогоноварку у себе в квартирі в туалетній кімнаті і спалюючи при цьому газ порушуючи всі норми безпеки. Я не уявляю собі шведа, який би їхав на червоне світло світлофора тільки тому, що він на авто яке коштує значно більше ніж його оточуюче. І т.д. і т.п. Там, у Швеції наприклад, зовсім інша культура.
Olexandr Teren   | 21.04.2009 19:00
Як нам запровадити таку культуру і хто буде рушійною силою мені невідомо. Але знаю напевне що " жодна країна в жодну епоху не виходила з кризи завдяки виключно економічним обставинам." Так економіка – не математика. Економіка, це перш за все культура.
Не все вирішується рентабельністю. Інакше завжди у виграші були би крадії, бо крадіжка, дає майже стопроцентну рентабельність. От чому вкравши завод, фабрику, пароход вони не витягують країну із прірви, а тільки глибше її туди заганяють. А зубожіння народу почалося саме із часів правління злодія Кучми і його неправедної приватизації.
Львів'янка   | 21.04.2009 19:09
Я не уявляю собі щоби швед від того, що йому на випивку недастає грошей ішов знімать каналізаційні люки і здавав би їх на металобрухт. Я не уявляю собі шведа який би займався бізнесом обладнавши самогоноварку у себе в квартирі в туалетній кімнаті і спалюючи при цьому газ порушуючи всі норми безпеки. Я не уявляю собі шведа, який би їхав на червоне світло світлофора тільки тому, що він на авто яке коштує значно більше ніж його оточуюче. І т.д. і т.п. Там, у Швеції наприклад, зовсім інша культура.
Олександре, Ви праві. Але я не знаю якби себе повів швед потрапивши в наші умови.
Чому українці саме так себе поводять? Тому що знищенно відчуття свого,своєї землі (не у всіх
Львів'янка   | 21.04.2009 19:16
Чому українці саме так себе поводять? Тому що знищенно відчуття свого,своєї землі (не у всіх,але все таки у дуже великої частини народу.
Чому саме в українців вкрали всі засоби виробництва-при повній мовчазній згоді профспілок,котрі мали б відстоювати права державної власності.
!! А ще мені здається не доречним порівняння України і Росії, тому що Росія повинна пройти ЕТАП очищення,прощення за свою недавню історичну минувшину.
Наприклад як Німеччина,котра пережила фашизм і признала часточку своєї вини. Росія до сьогодні переконана в правдивості комуністичного режиму.
Хоча в усьому світі фашизм=комунізму!
Ні до першого,ані до другого Україна відношення немає.
Україна – жертва??Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua