Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Сокіл" ("Джура") – 2009

Анатолій Грива | 27.03.2009 18:24

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
3

У квітні цього року в АР Крим, в усіх областях, в місті Києві і Севастополі відбудуться обласні етапи гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура"), а 22-24 травня у Києві відбудуться Всеукраїнські змагання за участю команд-переможців.

''Сокіл'' (''Джура'') – 2009
Хочу ознайомити читачів з результатами роботи групи ентузіастів, яка була проведена за час від попередньої публікації на цю тему.

http://narodna.pravda.com.ua/politics/494a91404d77e/ –

попередня публікація в Народній правді.

Виховання захисників незалежної України

Анатолій Грива | 18.12.2008 20:06


На виконання Указів Президента України: від 03.07.08 N616/2008

"Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді" та від 21.01.09 N31/2009 "Про відзначення у 2009 році 360-ї річниці подій, пов'язаних зі створенням Української козацької держави" Міністерством освіти і науки України згідно із Наказом Міністра освіти і науки України від 23.03.09 N267 "Про проведення у 2009 році Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура") " спільно з Радою Українського козацтва при Президенті України при активному сприянні Міністерства оборони України з 22 по 24 травня в місті Києві на території Дніпровського району в заміській лісовій зоні Биківня-Бортничі буде проводитися Всеукраїнський етап гри "Сокіл" ("Джура") як підсумок військово-патріотичного виховання в наших школах, козацьких товариствах, молодіжних організаціях та клубах.

Цей захід сприятиме військово-патріотичному вихованню, розвитку фізкультурно-спортивної, туристсько-краєзнавчої та культурно-просвітницької роботи серед школярів, посилення ролі козацьких організацій у підготовці молоді до військової служби.

Україна нині потребує свідомих, вихованих молодих громадян – сильних як духовно, так і фізично.

Нинішні економічні проблеми не повинні заважати вихованню молодого покоління. Козацькі організації, які активно проводять заходи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у всіх регіонах країни вважають за необхідне допомогти молодим громадянам сформувати правильні моделі поведінки, оволодіти необхідними знаннями і вміннями для того, щоб вони могли жити повноцінним життям в існуючих умовах, бути повноцінними членами української спільноти, відповідальними та свідомими громадянами своєї держави. Саме козацька педагогіка є тою основою, на якій може виросте нове молоде покоління.

Ці прагнення відображені у Програмі Національно-духовного відродження та військово-патріотичного виховання української молоді, що є складовою Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва (Наказ Міністерства освіти і науки України від 25 грудня 2003 року N855), яка сформована на основі передових досягнень педагогіки та психології, включаючи в себе щотижневі заняття, мандрівки, табори, зустрічі, змагання, заняття за інтересами тощо.

Проведення фінальних підсумкових змагань гри "Сокіл" ("Джура") дають змогу оцінити результати річної праці, визначити кращих, підсумувати зроблене та накреслити кроки для успішної праці в майбутньому.

У заході планується участь близько 400 учасників з усієї України.

Програмою змагань передбачено: перевірка вмінь зі стройової, вогневої, тактичної, туристичної підготовки, основ захисту життя, знань з історії українського війська.

Метою дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура") є:

-виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини України шляхом залучення широкого загалу молоді до оборонно -масової та військово-спортивної патріотичної роботи;

-формування і виховання у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей; мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості і ініціативності на теренах відновлених національних козацьких педагогічних традицій;

-виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя;

-виховання нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.

Метою змагань є реалізація завдань дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура") щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій.

Завдання змагань:

-фізичне, соціальне, розумове та духовне виховання української молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей.

-вшанування геройського чину всіх борців за незалежність Української держави;

-формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму, спорту, військово-патріотичного виховання;

-популяризація серед молоді військово-прикладних видів спорту, активних способів дозвілля, історії визвольних змагань та української військової традиції;

Змагання полягають у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, на обласних та всеукраїнському етапах, в ході яких відбувається відбір кращих команд та визначення переможців.

Команди шкільних, позашкільних навчально-виховних закладів освіти, інших навчальних закладів, молодіжних організацій формуються і беруть участь в змаганнях згідно "Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва, затвердженої Міністерством Освіти і Науки у 2003 році, а також відповідно до Положення змагань.

Склад команди – 8 осіб. 6 хлопців, 2 дівчини. Назва команди – рій. Керівник – ройовий. Члени команди – хлопці – джури, дівчата – берегині. 2 старші особи – виховник і представник від закладу чи організації, яка відряджує команду. Назва у грі – Старший козак – Батько. Якщо жінка – мати-Берегиня.

Загальне керівництво грою здійснює Головний Штаб, в областях – Обласні штаби, в м. Києві – районні штаби.

Організатори гри: Рада Українського козацтва при Президентові України, Всеукраїнський центр патріотичного виховання, Міністерство освіти і науки та інші за згодою.

Види змагань:

1) Впоряд (стройова підготовка). Оцінка зовнішнього вигляду, одностроїв, зорганізованості та якості виконання впорядових наказів. Виконання маршової патріотичної пісні. Обов'язкове та творче виконання.

2) Народна боротьба "Навхрест" (українська народна боротьба-гра на "дужання", не потребує особливої попередньої спеціальної підготовки).

3) Смуга перешкод із використанням козацької легенди.

4) Стрільба: пневматична зброя (пістолет, рушниця).

5) Гра "Пластун" – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристичними елементами та використанням методик гри "Квест" та "team building".

6) Теренова гра – класична гра із боротьбою за прапор та із використанням пов'язок-липучок на руки для системи "вбитий-живий".

7) "Рятівник" – Змагання з ПМД та рятівництва.

8) Гра "Відун" – Інтелектуальні змагання по історії українського війська, сучасних ЗСУ по системах "Брейн-ринг", "Що?","Де?","Коли?" та ін.

9) Ватра – представлення творчо-мистецького завдання рою.

10) Таборування. Оцінка побуту, чистоти.

ПЛАН

проведення всеукраїнського етапу гри "Сокіл" ("Джура") в м. Києві


22 травня 2009 року (п'ятниця)

11.00 – 12.00 – Заїзд, реєстрація. Розтаборування.

12.00 – 12.30 – Переїзд до військової частини.

12.30 – 13.30 – Стрільба з автоматичної зброї.

13.30 – 14.00 – Переїзд до військової частини.

14.00 – 15.00 – Обід.

15.00 – 17.00 – Знайомство з військовою частиною.

17.00 – 17.30 – Переїзд до табору.

17.30 – 18.00 – Підготовка до відкриття.

18.00 -19.00 – Відкриття. Показові виступи шкіл українських бойових мистецтв.

19.00 – 20.00 – Вечеря. Жеребкування.

20.00 – 22.30 – Ватра. Представлення команд (роїв). Між виступами роїв – Бардівська пісня.

23 травня 2009 року (субота)

7.00 – 9.00 – Вставання (підйом). Руханка (розминка). Сніданок.

9.00 – 10.00 – Підготовка до змагань.

10.00 – 14.00 – Боротьба "Навхрест" (5 осіб), "Смуга перешкод" (рій), "Стрільба" (рій), "Рятівник" (рій).

14.00 – 15.00 – Обід.

15.00 – 18.00 – Теренова гра (рій).

18.00 – 20.00 – Гра "Відун" (рій).

20.00 – 21.00 – Вечеря.

21.00 – 22.30 – Ватра. Представлення команд (роїв).

24 травня 2009 року (неділя)

6.00 – 7.00 – Вставання. Руханка. Вмивання. Прибирання наметів та території.

7.00 – 8.00 – Сніданок. Підсумок конкурсу "Таборування" (рій).

8.00 – 9.00 – Переїзд на місце проведення Служби Божої.

9.00 – 11.00 – Служба Божа. Михайлівський собор.

11.00 – 13.00 -Урочистий марш по місту за маршрутом: Михайлівська площа – Софіївська площа. Святкове віче на Софіївському майдані. Відбувається змагання "Впоряд" у складі рою. Проходження, шикування, виконання маршової пісні, виконання команд.

13.00 – 17.00 – Гра-квест "Пластун"

17.00 – 18.00 – Підготовка до закриття. Підведення підсумків гри "Джура".

18.00 – 20.00 – Закриття. Концерт патріотичної музики. Оголошення переможців. Нагородження.

20.00 – Роз'їзд додому

Заходи, які рекомендуються для участі широкого загалу учасників і гостей:

- 24.05.09 (неділя), 09.00-11.00 – Служба Божа, яка відбудеться

у Михайлівському соборі за участю всіх учасників гри, Роти Почесної варти Міністерства оборони, курсантів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ і Державної прикордонної служби, ліцеїстів військового ліцею ім. І.Богуна і гостей;

- 24.05.09 (неділя), 11.00-13.00 – Урочистий марш учасників гри "Сокіл" ("Джура") по місту за маршрутом: Михайлівська площа – Софіївська площа за участю Роти Почесної варти Міністерства оборони, курсантів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ і Державної прикордонної служби, ліцеїстів військового ліцею ім. І.Богуна і козацьких загонів. Святкове віче на Софіївському майдані;

- 24.05.09 (неділя), 18.00-20.00 – заходи, які відбудуться з нагоди закриття Всеукраїнського етапу гри "Сокіл" ("Джура"). Концертна програма патріотичної музики (участь військового оркестру музичний супровід показових виступів).

Секретаріат Ради Українського козацтва

при Президентові України


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua