Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
конотопська битва   історія   цензура   свобода ЗМІ

(Анти) національна радіокомпанія України

Martina | 23.03.2009 22:02

15
Рейтинг
15


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
1

Випадки цензури і замовчування історичних фактів на користь Росії в НРКУ

Я вже нічого не розумію. Можливо, мені хтось пояснить? Коли ти бачиш такі речі – залишається тільки плакати. Моя знайома працює в одній з редакцій національної телерадіокомпанії. Вона готувала матеріал, в якому йшлося про битву під Конотопом. Її редактор заборонив називати 150-тисячне царьске війско, що окупувало Україну, загарбниками. А ще – вживати слово "окупація". Пояснював тим, що Росія – наш стратегічний партнер, а також тим, що національна радіокомпанія – поважна організація, яка має зважувати кожне слово. Фактично це була заборона цитувати видатного історика О. Субтельного, на якого посилалася знайома. Я не знаю, чим завершилася ця історія і в якому вигляді передача вийшла в ефір. Знайома каже, в їх редакції це не перший випадок подібної цензури. При чому звернення до вищого керівництва нічого не змінило.

Але мене дивує, невже національна телерадіокомпанія здатна замовчувати свою історію лише заради того, щоб раптом не зачепити тонкі почуття північного сусіда? То, може, не будемо святувати День перемоги, щоб не образити німців? Як люди, як редактор моєї знайомої, із такими поглядами взагалі можуть отримувати такі відповідальні посади? Невже ми настільки себе не поважаємо, що готові спаплюжити пам"ять предків, тільки щоб "нікого не образити"?

***

Коли я була в Берліні, мене вразили надписи радянських війскових на стінах відреставрованого Бундестагу. А ще – розбита війною церква, яку залишили як згадку про не найкращі часи. Пам"ятник євреям, що загинули від фашизму, – від якого мурашки по тілу. Німці пам"ятають усе: і хороше, і погане. Вони не відбілюють свою історію, і не прикрашають ворогів. І від того не стали гіршими або кращими. Ми ж хочемо і про наш героїзм заспівати, і сусіду сподобатися. Ніби ми з Росією – друзі фореве. Ніби козаки разом з поляками і турками всього лиш від природньої жорстокості 30 000 царських вершників вирізали. Окупації України не було. Тай й війни не було ніякої. Трубєцкой для обміну люб"язностями в Україну завітав. З квітами йшов в українські села. А битва – це якесь жорстоке непорозуміння. Раптотва демонстарція агресії імпульсивного підступного війска. Відігнали московитів до їх кепітал сіті, хіба що Москву не взяли. А, може, і треба було. Щоб сьогодні саме наш славний сусід частіше думав, що і як нащадкам козаків говорити...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua