Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Відзначення річниці ОУН у Тернополі.

jurko | 4.02.2009 00:52

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
8

1 лютого у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі ім. Т.Шевченка відбулися збори громадськості – урочиста академія на честь 80-річчя створення ОУН першим Конгресом українських націоналістів у Відні.

1 лютого у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі ім. Т.Шевченка відбулися збори громадськості – урочиста академія на честь 80-річчя створення ОУН першим Конгресом українських націоналістів у Відні.

У благословенні отця-капелана ГО "Тризуб" ім... Степана Бандери прозвучало: "Як пришестя Ісуса розділило історію людства на дві частини – "до" і "після", так і створення ОУН розділило українську історію!"

Захід було організовано громадським об'єднанням "Українська справа" та фракцією Конгресу Українських Націоналістів у обласній раді за сприяння Тернопільської обласної ради.

Розпочалося зібрання виконанням Декалогу українського націоналіста, який зачитали актори театру, та гімну ОУН "Зродились ми великої години" у виконанні хору музичного училища та всіх присутніх.

На екрані учасники академії побачили якісний документальний фільм про початки організованого націоналістичного руху в Україні та підбірку фотографій засновників ОУН.

Доповідачі – історик Володимир Муравський зі Львова, випусковий редактор видання ОУН "Шлях перемоги" Віктор Рог із Києва, голова правління Інституту національного державознавства Михайло Ратушний з Києва та заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Вітвіцький у своїх виступах розкрили сутність боротьби Організації Українських Націоналістів, роль Євгена Коновальця та інших її найвизначніших організаторів та керівників. Тернопільська земля в історії Організації пов'язана з іменами Ярослава Стецька – видатного ідеолога ОУН, голови Українського Державного Правління 1941 року у Львові, Голови Проводу ОУН і президента Антибольшевицького блоку народів (АБН); Дмитра Мирона-Орлика – провідного члена ОУН, який азгинув від німецької кулі у Києві; слави Стецько – Голови Проводу ОУН і КУН; Василя Олеськіва – Голови Проводу ОУН; Івана Гавдиди – заступника Голови Проводу ОУН (вбитий у Києві 30 серпня 2003 року). Виступаючі підкреслили необхідність продовження боротьби, впевненість у тому, що без ідеології ОУН, без праці в ім'я України, без служіння, а не використання посад у власних корисливих інтересах, українська Україна не відбудеться.

З вітальними словами до присутніх у залі звернувся голова Тернопільської обласної ради Михайло Миколенко, від Головного Проводу ОУН (р) вітання зачитав Юрій Антоняк, від ОУН (м) виступив Богдан Червак; вітали захід також Євген Гірник, Микола Пшевлоцький (КУН), Іван Сута (ГО "Тризуб").

Концертна частина відзначилась чудовим виступом родинного колективу "Зернятка" з маршем "Націоналісти" та інших художніх колективів Тернополя.

Закінчився захід виконанням державного гімну України та покладанням квітів до пам'ятника Степанові Бандері.

По завершенні цього заходу Урочисту Академію на честь вшанування 80-ти річчя ОУН за ініціативи ВО "Свобода" було проведено у Палаці "Березіль".

В рамках святкування річниці створення ОУН у Тернопільському державному архіві відкрито виставку з поліційних документів про створення та діяльність ОУН на теренах області, у навчальних закладах відбудуться виховні години, уроки пам'яті, засідання "круглих столів", в Тернопільському історико-меморіальному музеї політв'язнів і репресованих – екскурсії для учнів і студентської молоді, зустрічі та бесіди з учасниками українських національно-визвольних змагань.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua