Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
ДО ЗАПОРІЗЬКИХ МУЗЕЇВ ЗАВІТАЛИ СОТНІ ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ

ДО ЗАПОРІЗЬКИХ МУЗЕЇВ ЗАВІТАЛИ СОТНІ ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ

Віктор Тригуб | 16.02.2017 11:28

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

В області діє 25 музейних закладів, найвідоміші з них: Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова" Запорізький обласний краєзнавчий музей, два національних заповідники – "Хортиця" та "Кам'яна Могила". У музейних колекціях зберігається понад 416,1 тис. предметів основного фонду. – підкреслив В.Мороко.

ДО ЗАПОРІЗЬКИХ МУЗЕЇВ ЗАВІТАЛИ СОТНІ ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ
Музеї Запорізької області мають славну історію, гарні традиції, позитивний імідж. Хоча поруч – у сусідній Донеччині, йде війна. Що добре розуміють працівники культури – більш завзятих культурологічних волонтерів зони АТО не знайдете! Отож, як живуть музеї Запоріжжя?

Владислав Мороко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, пишається музеями області!

-В області діє 25 музейних закладів, найвідоміші з них: Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова" Запорізький обласний краєзнавчий музей, два національних заповідники – "Хортиця" та "Кам'яна Могила". У музейних колекціях зберігається понад 416,1 тис. предметів основного фонду. – підкреслив В.Мороко.

Протягом 2016 року Національний заповідник "Хортиця" відвідало 126,1 тис. осіб, проведено 3,2 тис. екскурсій, Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова" зустрів 16,5 тис. осіб, проведено 2,2 тис. екскурсій, Національний історико-археологічний заповідник "Кам'яна Могила" відвідало 39,6 тис. осіб, відбулося 489 екскурсій.

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, саме зараз збирають свідчення про події новітньої історії України. Це свідчення визвольних змагань, раритети з війни на Сході країни. Три значні експозиції оформлено останніми роками: "Запоріжжя на зламі імперій", "Майдан: Початок Незалежності", "АТО: Війна за незалежність".

В музеях проходять креативні заходи для дітей та молоді – майстер-класи, нічні екскурсії, концерти сучасних українських виконавців.

Національний заповідник "Хортиця", головний туристичний об'єкт регіону, за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації став місцем проведення низки цікавих заходів.

Наприклад у грудні 2016 року відбувся пісенний флеш-моб, присвячений патріотичним пісням періоду визвольних змагань 1917-21 років (студенти Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди, понад 100 осіб, заспівали "Молитву за Україну", гімн січових стрільців та бійців УПА "Червона калина", "Гей соколи").

Заходи VІІ Всеукраїнського козацького фестивалю "Покрова на Хортиці" зібрали на острові тисячі відвідувачів, на них завітало понад півтисячі учасників з шести областей України. Наприкінці року в Історико-культурному комплексі "Запорозька Січ" Національного заповідника "Хортиця" відкрилася нова експозиція "Часи козацькі – Січі Запорізькі". На унікальній виставці, яка розмістилася в одному з куренів, представлено чотири січі.

Такий масштабний проект здійснено вперше в Україні.

Музеї Запорізької області динамічно розвиваються, освоюючи передовий світовий досвід. Зрозуміло, є проблеми, недоліки, але, то нормально для того ритму оновлення, який впроваджує Департамент.

Відвідуйте музеї Запоріжжя!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua