Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Донбас відкриває Закарпаття!

Донбас відкриває Закарпаття!

Віктор Тригуб | 18.06.2016 19:37

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Головна художня подія літа відбудеться в Краматорську. Відкривається масштабна виставка кращих сучасних художників Закарпаття. Буде представлено 32 роботи 20 художників класичної закарпатської школи.

Донбас відкриває Закарпаття!
Головна художня подія літа відбудеться в Краматорську. Відкривається масштабна виставка кращих сучасних художників Закарпаття. Буде представлено 32 роботи 20 художників класичної закарпатської школи.

Кілька місяців тривала підготовка, відбір художників, картин, велися складні переговори. Колекція сформована і переправлена на Донбас! Очікуємо урочистого відкриття!

23 червня о 14-00 в Художньому музеї м. Краматорська відбудеться презентація художніх полотен художників Закарпаття в рамках культурно-мистецької акції "Закарпатські акценти".

-Вже можна говорити, що культурологічну блокаду Донеччини, штучно організовану деякими одіозними діячами з минулого, знято! – заявив заступник Голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, – В область практично щодня приїздять митці з усіх регіонів, гримлять фестивалі, відкриваються виставки, проходять концерти, творчі зустрічі! Вітаємо художників Закарпаття! Сподіваюся, і краматорські художники зможуть виставитися в Ужгороді!

Варто зауважити, що команда часопису "Музеї України", за підтримки громадських організацій і Донецької ОДА вже робила виставку Василя Легкого в Маріуполі. Доброволець 92 бригади ЗСУ Юрій Нерослік презентував найбільшу у світі колекцію українського патріотичного плакату і картини в Костянтинівці. Відома художниця Ася Колос виставлялася в Краматорську. По області показували Самчиківський і Яворівський розпис. Велику колекцію львівських художників представили у Бахмуті, а бахмутці виставили свої роботи в Жовкві.

Окрема тема – рейди прифронтовими музеями в Першій лінії оборони, де в обстріляних артилерією приміщеннях відкрили виставки патріотичного плакату, доїхавши туди пристріляними снайперами дорогами...

-Щиро раді зустрічати в музеї нашої області дивовижні твори Закарпатського регіону.-сказала начальник Управління культури та туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Завдяки Загальноукраїнському проекту "Український Донбас", започаткованого Міністерством культури України, відбувається активний творчий обмін між східним і західним регіонами України. Завдання управління культури не тільки популяризувати культурне надбання Донеччини, але й показати донеччанам культурне розмаїття всієї країни. Україна різна – Україна єдина!

-Під час відкриття акції планується прес-конференція, зустріч з митцями Закарпатської школи та керівниками Донецької ОДА, чекаємо бійців АТО, слухачів школи мистецтв, людей з обмеженими потребами, культурних активістів, волонтерів... – підкреслила директор музею Олена Орлова.

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Тел для довідок т.5-51-58 (Художній музей)

84313 м.Краматорськ, вул. Шкадінова,60

"Мистецтво Закарпаття – історично сформована цілісність, основа якої базується на поєднанні модерних традицій європейського живопису та народного мистецтва. Сьогодні закарпатський живопис як у концептуальному, так і в стилістичному плані розвивається у доволі широких межах. Мистецьку палітру творять полотна, що ніби з'явилися на різних полюсах творчої свідомості: від реалізму до абстракції, від традиції до постмодерну. – описала подію Оксана Гаврош, мистецтвознавець, куратор акції.- Розвиток живописних традицій Закарпаття – яскрава сторінка українського мистецтва, що ілюструє цілий пласт історичних процесів, і пов'язана з іменами фундаторів регіональної школи малярства – Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. У 1927 році випускники Будапештського королівського інституту організували в Ужгороді "Публічну школу рисунку", що вплинуло на пожвавлення мистецького середовища. Об'єднання художників стало важливим етапом у переході від творчості окремо взятих професійних художників до становлення цілої регіональної школи живопису. Сьогодні справу А. Ерделі та Й. Бокшая послідовно розвиває Закарпатська академія мистецтв – освітня спадкоємиця засновників "школи".

Живопис Закарпаття ХХІ століття – своєрідні емоційні згустки, експресивна енергія, що вільно сприймається глядачем. Оригінальне індивідуалістичне наслідування реальності в творчості художників не вичерпується лише пошуком форми, а подеколи й взагалі виключає візуальний спосіб наслідування. Химерне сюжетне плетиво у колористичних композиціях перетворюється на карпатську сагу, де головним лейтмотивом є невичерпна любов до рідного краю.

"Закарпатські акценти" – експозиція, яка презентує творчість як знаних у краї митців, так і творчої молоді, що лише розпочинає свій шлях у мистецтві. Жанрове різномаїття, багата колористична палітра, широкий спектр емоційної і змістової структури демонструє розкутість живопису Закарпаття у всій багатоманітності її індивідуалістичних проявів".

Будуємо ще один творчий місточок між Сходом і Заходом. Сподіваємося і на мистецький десант донбасівців на Закарпаття...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Художники із Закарпаття, що беруть участь в акції:

Альбіна Табака.

Антон Ковач.

Василь Дербаль...

Василь Кадар.

Василь Когутич.

Вікторія Манайло-Приходько...

Іван Дідик.

Олена Кондратюк.

Леся Приймич.

Людмила Корж-Радько

Надія Дідик.

Надія Пономаренко.

Наталія Мирончук-Дідик.

Одарка Долгош.

Олексій Динник.

Олексій Федор.

Петро Ряска.

Роман Пилип.

Сергій Завадяк.

Тарас Табака.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua