Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
виставка 15-річної Лілії Дорошенко в Одесі

виставка 15-річної Лілії Дорошенко в Одесі

Віктор Тригуб | 1.06.2016 17:47

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Всі основні медіа Одеси прибули на виставку юної художниці з Донеччини! Здобути визнання у такому відомому мистецькому місті, яке має потужню художню школу – то великий успіх! Ще одна перемога дівчинки з маленького Покровська!

виставка 15-річної Лілії Дорошенко в Одесі
Всі основні медіа Одеси прибули на виставку юної художниці з Донеччини! Здобути визнання у такому відомому мистецькому місті, яке має потужню художню школу – то великий успіх! Ще одна перемога дівчинки з маленького Покровська!

В Одеському історико-краєзнавчому музеї стартувала культурно-мистецька акція "Кольори мого життя", в рамках якої відкрилася виставка 15-річної Лілії Дорошенко з міста Покровськ Донецької області "Я відкриваю свій світ!", де представлені 30 художніх робіт юної художниці.

- Ми були впевнені, що роботи Лілі сподобаються одеситам! Але, такі гарні відгуки, величезна кількість анонсів, щира реакція журналістів і музейників, перевершили всі наші сподівання! – сказала ініціатор акції, начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, -Дівчинка живе і творить у місті, яке розташоване у прифронтовій зоні, озброєні солдати, блок-пости, військова техніка – вже звичні для неї і її ровесників. Однак, у її роботах – сонце, природа, мир, романтика... І ми хочемо, щоб дітей Донеччини сприймали в інших регіонах України, в інших країнах, не як постраждалих від війни, а як яскравих, самодостатніх, талановитих Особистостей, що зможуть підкорити мистецькі вершини!

Ліля – звичайна школярка, не має ні художньої освіти, ні фахових вчителів – самоучка, яка несподівано взяла два роки тому пензель і почала перемальовувати картини. Самостійно навчилась змішувати олійні фарби, вимальовувати фон, зараз самотужки вивчає анатомію, читає літературу. Спочатку малювала по квадратикам і поступово перейшла до написання пейзажів з натури. За два роки з-під її пензля вийшло понад 50 робіт, серед яких і українські пейзажі, і портрети, і натюрморти.

Так створювала портрет Тараса Шевченка -

https://www.youtube.com/watch?v=w5Vj6cNwIPU

Юний талант помітили – запропонували зробити виставку в рідному місті Покровськ (Красноармійськ). Участь у різноманітних виставках в області, в Києві і – визнання на Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості "Литовска феєрія" у січні 2016 року. Перше місце в номінації "Образотворче мистецтво".

-Головна мета акції "Кольори мого життя" – ознайомити жителів Одещини з яскравими роботами дівчинки з Донеччини, показати її внутрішній світ. Вона – представник українських дітей, які живуть на самій межі війни і миру. І головна її мрія – мир та спокій в Україні. – зазначила куратор виставки, шеф-редактор журналу "Музеї України" Наталка Іванченко, – Вдячні Управлінням культури Донецької і Одеської ОДА, співробітникам Одеського історико-краєзнавчого музею! Саме такі заходи, розраховані на молодь, зближують юнь різних регіонів, пропагують цікавість до живопису, осмислення своєї країни, патріотизм!

https://www.youtube.com/watch?v=vGjEi5Ja318

Акція проходить під егідою Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації.

https://www.youtube.com/watch?v=dAr-PlcoWck

Співорганізатори: Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, Одеський історико-краєзнавчий музей, Громадська організація "Гуманітарна ліга".

Виставкою зацікавилися музейники інших регіонів. Можливо, після Одеси, картини Лілі побачать на Київщині...

Мистецтво єднає!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua