Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Павло Гай-Нижник подарував Троєщині музей!

Віктор Тригуб | 23.05.2014 09:38

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Особлива шана у нас до музеєтворців. Доктор історичних наук Павло Гай-Нижник – серед них. Балотуючись в Київраду від Троєщини, відразу зауважив, що найбільший житловий масив України має катастрофічно мало закладів культури.

Павло Гай-Нижник подарував Троєщині музей!
Добрих справ мало не буває! Як правило, ті, хто думає про людей, щось реальне робить для громади, залишаються в історії. І це правильно! Особлива шана у нас до музеєтворців. Доктор історичних наук Павло Гай-Нижник – серед них. Балотуючись в Київраду від Троєщини, відразу зауважив, що найбільший житловий масив України має катастрофічно мало закладів культури.

Змінюється влада, йдуть роки, а Деснянському району традиційно обіцяють дві конфетки – метро і нові заклади культури. Результат бачимо...

Павло Павлович – давній член редколегії часопису "Музеї України", Голова Ради унікального, найменшого у світі Музею плакату України в Нацмузеї Пирогів, тож наша команда не могла не допомогти старовинному другу.

Почали з концепції. Враховуючи надважливе значення української національної ідеї, ідеології, зупинилися на варіанті Музею української пропаганди. Історична ретроспектива, подана доступною, зрозумілою молоді мовою. Пояснення злочинної суті режиму Сталіна, яка стала основою диктатури в Росії. Відповідно – Майдан, окупація Криму, війна в Донбасі, загроза існуванню України...

Використали прекрасні матеріали Київського "Меморіалу", розроблені дослідником тоталітаризму Романом Круциком. Роздрукували сучасні плакати на актуальні теми...

Але, головне, Павло Гай-Нижник домовився про прекрасне, світле виставкове приміщення в самому центрі Троєщини – на Драйзера,8.

-Зрозуміло, не все вийшло так, як планували – брак часу, коштів, ресурсів, та головне зробили – перший на Троєщині музей відкрито і безкоштовно приймає відвідувачів! – радіє Павло Гай-Нижник, – Вважаю це символічною перемогою над чиновниками, які за скільки років не зробили НІЧОГО, маючи ВСЕ! Що заважає створити на масиві маленький експериментальний театр? Картинну галерею, повноцінний краєзнавчий музей? Цирк? Зоопарк... Лише байдужість та зневажливе ставлення до троєщинців! Саме з цим ми і боремося!

Ну, і про плани нового музею. Якщо вдасться утримати приміщення, вирішити всі оргпитання, плануємо провести персональну виставку картин геніальної київської художниці Асі Колос. Мріємо зібрати картини місцевих художників, що малюють Троєщину. Познайомити з роботами народних майстрів. Цікавих виставок можна провести безліч...

Зрозуміло, потрібна підтримка нової влади як району, так і міста. Сподіваємося на дружбу з місцевим бізнесом...

Вже зараз, до офіційного відкриття, телефонують вчителі з проханням про екскурсії для школярів! Можете уявити, скільки проблем треба подолати школам, аби через транспортні труднощі повезти первачків до музею, фактично через все місто?! Якщо нам вдасться втримати Музей української пропаганди, дітлахи з навколишніх шкіл дістанутся музею пішки...

Може хоч це зрозуміють "видатні" чиновники? Хоча, переважна більшість з них мешкає або в центрі, або в хатинках за містом...

Так, Павло Гай-Нижник зміг подарувати Троєщині музей. Чи зможе Троєщина грамотно розпорядитися і оцінити Музей української пропаганди?

Сподіваємося на гарні для нас всіх результати виборів...

А команда часопису "Музеї України" зробить все, аби музей на Троєщині був!

За це варто боротися!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", куратор Музею української пропаганди на Троєщині

Вперше за всю історію, забута Троєщина відкриває музей!

23 травня 2014 року, п'ятниця, початок о 12-00, Київ, Драйзера,8, 2 поверх, "Радосинь".

Доктор історичних наук Павло Гай-Нижник виступив фундатором Музею української пропаганди. Він відкривається на забутій всіма гілками влади Троєщині, Деснянського району в Києві.

Виставка "Від злочинів тоталітаризму до демократії". Знайомить з страшною епохою радянських репресій, героїзмом Майдану, перебігом битви за Донбас, боротьбою за Незалежну Україну.

Пресова презентація о 12-00 на 2 поверсі "Радосині", Драйзера,8 (біля Макдональдса). Інформпідтримка журнал "Музеї України".

Повідомляйте про участь ооh@ukr.net


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua