Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Львів   Личаків   Герої УПА   поховання   впорядкування   пристрасті

Довколацвинтарні пристрасті продовжуються

jurko | 2.11.2011 23:56

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

20 жовтня деякі інформаційні сайти розмістили повідомлення про звернення депутата Юрія Михальчишина щодо можливості фінансування з бюджету міста Львова будівництва (реконструкції) меморіалу, де поховані у Львові політв'язні та репресовані.

Довколацвинтарні пристрасті продовжуються
20 жовтня деякі інформаційні сайти розмістили повідомлення про звернення депутата Юрія Михальчишина щодо можливості фінансування з бюджету міста Львова будівництва (реконструкції) меморіалу, де поховані у Львові політв'язні та репресовані. З подібним проханням раніше зверталася львівська громадськість, зокрема – Герої України: Юрій Шухевич, Борис Возницький, Роман Іваничук та Степан Хмара, які також вимагали завершення на Личаківському цвинтарі будівництва меморіалу УГА, на нижній ділянці якого розташовані згадані поховання.

Автор цих рядків вирішив з'ясувати, в якому стані вони знаходяться, а також – чи дійсно "у Львові борці за незалежність поховані гірше, ніж бомжі" – як це трактувалося у всіх заголовках не зовсім відповідних повідомлень. Виявилось, що у цьому почесному місці на полі 76 Личаківського цвинтаря на трьох ділянках поховано всього понад 250 борців за незалежність України. З них 217 мають добротні гранітні пам'ятники, половина з яких впорядковані по периметру, а проходи між ними навіть викладено бруківкою. Решта поки що залишаються у вигляді земляних могил з хрестами. На Личакові говорять, що роботи на цій ділянці велися за кошти з державного бюджету, які вони самотужки декілька років тому випрошували в Кабінеті Міністрів України, але через зміну влади фінансування припинилося. З місцевого бюджету на це кошти не виділялися, тому і роботи, виконавцем яких була фірма "Ренесанс", було припинено.

Додаю архівні фотографії поховань борців за волю України на ділянках меморіалу УГА на Личаківському цвинтарі.

Володимир Стефанишин


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua