Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Львівшина   Судова Вишня   Зарваницька ініціатива   УПА   Тактика боротьби   фільм   презентація

Тактика УПА – у Судовій Вишні

jurko | 19.10.2011 16:29

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

14 жовтня мешканці міста Судова Вишня, що на Мостищині, мали нагоду переглянути документальний фільм "УПА. Тактика боротьби". Це найновіший фільм з цієї тематики режисера Сергія Братішка, знятий на студії УТ-1

Тактика УПА – у Судовій Вишні
14 жовтня мешканці міста Судова Вишня, що на Мостищині, мали нагоду переглянути документальний фільм "УПА. Тактика боротьби". Це найновіший фільм з цієї тематики режисера Сергія Братішка, знятий на студії УТ-1 за сприяння Центру досліджень визвольного руху.

Демонстрація фільму здійснена в рамках просвітницького проекту Зарваницької громадської ініціативи з висвітлення історії національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті.

Перед початком кінопоказу відбувся концерт лауреата всеукраїнського фестивалю "Пісні незабутого краю" чоловічого вокального квартету "Стожари".

Про фільм та інші проекти "Зарваницької ініціативи" присутнім розповіли представники Зарваницької громадської ініціативи Юрко Антоняк та Андріан Кліщ, які також передали у подарунок судововишнянській громаді стендову виставку, альбом та відеопрезентацію "УПА. Історія нескорених" для представлення в навчальних закладах та установах культури міста.

Після закінчення презентації фільму глядачі отримали відповіді на запитання про ситуацію в Україні, Зарваницьку громадську ініціативу, розвиток громадського руху.

Довідка:

УПА. Тактика боротьби Обкладинка: ​ Жанр: документальний, історичний

Країна: Україна

Режисер: Сергій Братішко

У ролях: історики, очевидці

Сюжет фильму:

Фільм перший "Початок. Ворог перший" Вони йшли на смерть, не очікуючи пільг та пенсій. Вони йшли, щоб віддати своє життя трішки раніше, аніж чужинці заберуть його у їхніх матерів чи сестер. Десятки років потому цілі інститути наполегливо працювали над образом українського повстанця, послідовно перетворюючи його на подобу людожерської потвори. Свідки, очевидці подій, історики – проти брехні радянської та німецької пропагандистських машин у першій частині документального фільму – "УПА. Тактика боротьби". Фільм другий "Ворог другий. Велика блокада" У них немає Великої землі. У них є "своя земля", яку треба захищати. А навколо кільце фронтів: німецький, радянський, польський. І всі грабують, вивозять на каторгу, палять...

До 1950 р. року в Сибір та на Північ Радянського Союзу йшли "телячі" вагони, набиті полоненими повстанцями та "бандпосібниками". А на заході України дислокувалась третина всіх внутрішніх військ СРСР. У політичний лексикон Радянського Союзу міцно увійшли терміни – "бандити", "найманці" та "вбивці". За українським визвольним рухом Москва вбачала "чиюсь руку", не допускаючи думки, що українцям просто хочеться вільно жити в своїй державі. Носити тавро – доля переможених. Про безкомпромісну та героїчну боротьбу українських повстанців у другій частині документального фільму – "УПА. Тактика боротьби".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua