Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/local/4d3b52ec5fb95/

"Українська хвиля – 2011". Відзначення Дня Соборності у Львові 22 січня 2011 року.

jurko | 22.01.2011 23:58

Відзначення Дня Соборності у Львові 22 січня 2011 року відбулося у формі акції "Українська хвиля – 2011", яка розпочалася з "живого ланцюга" "Від Бандери до Шевченка". В акції святкування Дня Соборності України взяло участь більш як 10 тисяч львів'ян та гостей міста.

''Українська хвиля – 2011''. Відзначення Дня Соборності у Львові 22 січня 2011 року.


"Живий ланцюг" почався біля пам'ятника Степана Бандери, повз Львівську Політехніку простягнувся до собору Св. Юра, по вул. Листопадового Чину до пам'ятника Франкова і Франкового Університету, по вул. Січових Стрільців та по вул. Гнатюка до пам'ятника Тараса Шевченка. Рівно об 11.00 усі учасники "живого ланцюга" взялися за руки. В 11-15 годині від пам'ятника Бандери до Шевченка рушило велике синьо-жовте полотнище, а за ним й колона вирушила до пам'ятника Шевченка, учасники ланцюга приєднувалися до колони. Колона рухалася з прапорами України та червоно-чорними прапорами, з плакатами на честь Романа Шухевича та Степана Бандери.Людей у деяких місцях було виразно більше, ніж місця на тротуарах. Такої масової громадської акції Львів не знав уже віддавна. Під патріотичні мелодії і заклики до єднання, духовної, територіальної та державної соборності всіх українських земель та всіх українців, які лунали з динаміків машини звукового супроводу, колона проходила вулицями і площами під синьо-жовтими державними прапорами. Учасники свята мали піднесений настрій, багато хто вийшов на акцію цілими сім'ями, радо давали активістам ГІ "Відсіч" розмальовувати свої обличчя у синьо-жовті кольори та отримували від них стрічки-відзнаки.Біля пам'ятника І. Франку учасники акції виклали пазлами-областями карту України, а опісля кілька десятків жовто-блакитних повітряних кульок випустили в небо.Радо вітали львів'яни також і гостей, зокрема – групу активістів "Фронту змін" з Луганська.Акція пройшла без партійних символік виключно під жовто-блакитними та червоно-чорними прапорами.

За словами одного з організаторів, сьогоднішній "живий ланцюг" є посланням для Президента Віктора Януковича з нагадуванням того, що Україна єдина, і в українців вона одна.Не обійшлося і без ложки дьогтю. Незважаючи на заклики організаторів акції (Громадського комітету) не використовувати партійну атрибутику, ВО "Свобода" прийшла зі своїми партійними прапорами. Виглядала щоправда групка свободівців на фоні людського моря досить жалюгідно.Під пам'ятником Шевченка відбулося віче з виступами політичних та громадських лідерів, яке вела молода співачка та громадська активістка Софійка Федина, а потім – екуменічний молебень біля фігури Матері Божої.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua