Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Сергій Ткаченко   Сергій Піддубний   Володимир Караташ

Кіровоград, Кіроград, Богун...

Sergius | 28.06.2010 09:53

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
3

Не байдужі до того, як буде називатися їхній обласний центр і мешканці віддалених районів Кіровоградщини.

Поет Сергій ТКАЧЕНКО, дитинство якого пройшло на Голованівщині:

"Якому дурню прийшла в голову така ідея – назвати його іменем це українське місто, в якому він за все своє життя й разу не був і до якого не мав жоднісінького стосунку? Такі думки виникали у мене ще малого, коли я почав ходити в семирічну школу, і ми, голованівські хлопчаки, казали – місто Кировоград, а не – Кіровоград.

Хіба то не знущання – назвати столицю могутніх козаків іменем цього карлика*, меншим за якого (на трибуні) був лиш Єжов, зріст якого (з кепкою) становив 151 см? Хіба то не глум – край січової доблести назвати іменем похітливого розпусника, який жив у розпусті і помер у розпусті: зі спущеним галіфе і кулею у потилиці?"

Дослідник української історії та мови Сергій ПІДДУБНИЙ в книзі "На землі Аполлона, Артеміди і Посейдона", досліджуючи походження назв скитських рік, зауважував таке:

"Не так легко однозначно розтлумачити другий компонент Гіпа кіріса, але можемо припустити, що він пов'язаний з назвою народу, що тут мешкав – корці. Тим часом перший компонент, як у випадку з Гіппанісом, вказує на зв'язок з Дніпром. І тепер не складно визначити, що Гіпакіріс це річка Інгул, яка впадає в той же лиман, що й Буг, і який ріднить її з Дніпром. Цікаво, що певна частина мешканців обласного центру міста Кіровоград, що лежить на берегах Інгулу-Гіпакіріса, ось уже багато років домагаються перейменування свого міста, як такого, що, ніби, не відповідає історичній справедливості. Однак, може, це саме боже провидіння направляло більшовиків, які назвали його іменем Кірова – однією із складових, що є в Гіпа кірісі? Отож, можливо, варто зберегти його, підправивши на Кіроград, а замість пам'ятника Кірова на центральній площі міста встановити пам'ятник першому історику нашої країни Геродоту".

Письменник, багаторічний політв'язень сталінських таборів Володимир КАРАТАШ з селища Побузьке Голованівського району написав листа в адміністрацію Президента України В. Януковича, в якому просить сприяння перейменувати Кіровоград на ім'я видатного полководця Івана Богуна:

"Полковник І. Богун уже сотні років є неперевершеним найулюбленішим національним Героєм України. Він не програвав ні однієї битви у Визвольній Війні під керівництвом Богдана Хмельницького. Кіровоград стоїть на річці Інгул, до якого він також має відношення, бо ще Т. Шевченко писав: "...де той Богун? Де та зима? Інгул, що зиму замерзає, Богун не встане загатить шляхетським трупом...".

Місто треба назвати просто "Богун" Був же "Проскурів", став Хмельницький, був "Станіслав", а став Івано-Франківськ. Буде в центрі України місто "Богун", Богунська область. А усі ми – богунці."

* зріст Кірова – 154 см.

сайт "Ятрань"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua