Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ПРО СИСТЕМУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ, ЯКІЙ БУДЕ ДОВІРА

ZBZS | 29.01.2010 13:39

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
3

(голова Переяслав – Хмельницького районного осередку власників земельних і майнових паїв – Піскун М.О., розробив систему соціального страхування по своєму – такою, що корупції у ній нема місця)

(голова Переяслав – Хмельницького районного осередку власників земельних і майнових паїв – Піскун М.О., розробив систему соціального страхування по своєму – такою, що корупції у ній нема місця)

Для створення прозорої та зрозумілої системи збору та використання внесків на соціальне страхування пропоную негайно внести такі зміни до діючого законодавства України.

1. Ліквідувати Фонд з безробіття, Фонд з тимчасової непрацездатності, Фонд від профхвороб, Фонд інвалідів (останній без перекладання його функцій на інші органи). Працівників цих фондів перевести до Пенсійного Фонду України, зайвих – скоротити, в тому числі і правління. Реєстрацію платників та сплату внесків здійснювати лише у ПФУ.

2. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначити, що страхування від безробіття, тимчасової непрацездатності; виплатами, зумовленими народженням чи похованням та від профхвороб і нещасних випадків на виробництві є частиною пенсійного страхування і справляється разом із пенсійними внесками і так само персоніфікується, але у платіжних дорученнях йдуть окремою стрічкою "Соцстрах". В цьому законі визначити, що на виплати по цьому страхуванню має право особа, яка є у персоніфікованій системі у розмірі 80% середньої зарплатні, з якої сплачено внески.

3. При настанні безробіття особа сама звертається до ПФУ, де діятиме окремий підрозділ "Біржа праці" із паспортом, а при хворобі, профзахворюванні роботодавець подає лікарняний до ПФУ. ПФУ за наявності у базі персоніфікованих платників цієї особи сплачують їй соцвиплати з розрахунку 80% середньої зарплатні за відпрацьований період, внесений до персоніфікації.

4. Персоніфікація надсилається ПФУ щомісячно до 3 числа наступного за звітним місяцем в електронній формі. Для цього розробити доступну комп'ютерну програму, яку встановлю вати у роботодавців і брати за її установку оплату у розмірі 5% розміру мінімальної зарплатні і ці кошти спрямовувати на виробничі потреби.

5. Для безробітних ввести 8 годин на тиждень обов'язкових оплачуваних громадських робіт, відмічатись в центрах зайнятості один раз на тиждень.

6. Відмінити стягнення внесків та штрафів через суд (щоб не треба було наймати адвокатів, писати позовних заяв, їздити в суди, виконавчих листів, виконання рішень судів через ДВС...). Стягнення несплачених протягом 3 місяців внесків проводити з нарахуванням 50% штрафу несплаченої суми, прямо надіславши електронну відомість до філій банків, де є рахунки боржників, на які в зв'язку з цим накладатиметься арешт. Банк негайно при відкритті рахунку електронною поштою висилає його реквізити у ПФУ. Якщо у боржника не виявиться коштів на рахунку, то електронна відомість передається до ДВС, але ж і з банку вона не забирається. І хто з них: банк чи ДВС швидше стягне борг-так і буде, зайве піде в рахунок майбутніх платежів.

МИКОЛА ПІСКУН


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua