Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
о. Дмитро   Березовський   Кнісело   Старий Угринів   Ярослав Мельничук   церква   Вїзду Господа в Єрусалим

Вшанували о.Дмитра Березовського

Бунтар | 22.12.2009 18:54

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

З нагоди 50-их роковин смерті парафіяни вшанували панахидою свого колишнього священика, що служив у тій же церкві, що й батько Провідника ОУН Степана Бандери – В"їзду Господа в Єрусалим у Старому Угринові на Калущині й став жертвою комуністичних переслідувань.

Вшанували о.Дмитра Березовського
Минулої неділі до Староугринівської церкви завітали родичі колишнього настоятеля місцевого храму В"їзду Господа в Єрусалим о. Дмитра Березовського, що був вихідцем із багатодітної сім"ї з Жидачівщини (с. Кнісело). Він прийшов до угринівської громади незадовго після переведення звідси на іншу парохію на Стрийщині батька майбутнього Провідника ОУН Степана Бандери – о. Андрія. Служив новопризначений священик в Угринові та Бережниці більше 26 років з 1833 до 1959рр. Саме в цьому році виповнилось 50 літ з його смерті. О.Дмитро користувався незаперечним авторитетом серед селян, адже крім душпастирської місії був добрим лікарем і для тілесних хвороб, вилікував від неминучої смерті багатьох угринівців, які потерпали тоді від численних епідемій та інших недуг. Був у складі УГА під час польсько-української війни. Підтримував зв"язки із підпіллям ОУН-УПА. Напевно саме за це його звели зі світу. Потрапив до лікарні з незначною хворобою і несподівано помер. Тепер, коли рідня спробувала віднайти тогочасні документи, виявилось, що навіть свідоцтва про смерть не було оформлено- замітали сліди.

Біля берези на подвір"ї сільського храму о. Дмитро знайшов свій вічний спочинок. Тут громада нещодавно поставила йому оновлений пам"яяник, що став місцем проведення поминальної панахиди теперішнім парохом Старого Угринова – о. Ярославом Мельничуком. Також відбулась зустріч родини Березовських із сільським головою та головою ГО "Бандерівське Земляцтво" Тарасом Федорівим, передано деякі особисті документи для Угринівського музею, домовлено про подальшу співпрацю заради збереження пам"яті про священика-патріота.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua