Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Тернопіль   сміття   сміттєщвалище   екологія

Тернопіль – реально чисте місто!

Stilla | 12.05.2009 02:40

-5
Рейтинг
-5


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
8

всі міста України потребують прагнення до визнання їх екологічно чистими і привабливими для життя людей, адже наші і наших дітей здорові життя – це головне; щоб батьки виховували своїх дітей так, щоб їм не було соромно перед світом.

Тернопіль – реально чисте місто!
"Людина так само прив'язана до сміття, як і воно до неї" – каже народна мудрість.

Я народилась в Тернополі, живу тут усе життя. Ще з дитинства пам'ятаю як батьки і друзі завжди говорили, що Тернопіль одне з найчистіших міст України. Особисто я ще з дитинства, прогулюючись з мамою, маючи в руках сміття, йшла з ним доти, поки не зустрічався смітник. А цього добра в нас багато.

Коли я прочитала статтю на сайті ХайВей пані Любові (h.ua/story/195529/) про те, що в місті екологічні анти пейзажі, то була глибоко вражена.

Вже багато років поспіль Тернопіль займає третє місце серед найпридатніших для життя міст в країні. Тернопіль по екології знаходиться на рівні з Уманню, Феодосією, Свалявою і ін... І як раз, на мою думку, це була одна з причин, щоб 23 травня 2009 року Єврокомісія обрала Тернопіль місцем проведення цьогорічних днів Європи. До нас приїдуть представники 19-ти посольств європейських країн. В ці дні саме Тернопіль буде лицем всієї України, хіба це не показник, що місто реально одне з найчистіших?

Пані Любов зауважила (при тому живучи в місті тільки 4 роки), що в нашому ставі валяються пляшки з під пива, мертві качки і плюються п'яниці в воду. Отже, до воджу до її відома, що став чиститься кожної весни і, якщо Ви прогулювались останніми вихідними, то могли замітити, що став є надзвичайно чистим і п'яниць немає, а навпаки граються багато чудових маленьких дітей зі своїми батьками. І я неодноразово була свідком як діти, молодь і старенькі викидали сміття у смітник! В більшості тернополян повага до чистоти свого міста, до його навколишньої екології виховується з маличку. Адже, як було сказано на акції проведеній ВМГО Демократичний Альянс в Чернігові – "Чисте місто – чиста країна".

Щодо сказаного про Малашівське сміттєзвалище я погоджуюсь, але до прикладу, хочу сказати, що в Тернополі це не є величезною проблемою, на відмінно від селища Михайлівка на Києвщині. Там взагалі сміттєзвалище підпалили і чотири місяці не могли погасити, і ніхто не намагався вирішити їхню проблему, а в нас хоча б займаються такою проблемою як сміття.

А якщо взяти до уваги чистоту міст, то для того, щоб судити про Тернопіль, потрібно поїздити по іншим містам України. Наприклад, в Чернігові на одній із центральних алей особисто я зустріла, від сили, два смітника, а ось в Тернополі на центральній алеї майже біля кожної лавочки вони є. В Житомирі біля смітників, що знаходяться навпроти житлових будинків спостерігаються мінісміттєзвалища. А згадаємо Ялту – набережна просто завалена сміттям. Ви бачили, що твориться в воді біля берегу? Це ж жах! І люди там ще можуть купатися... Це я навела всього лиш кілька прикладів.

В Тернополі Ви такого не побачите! Смітники в нас через кожних кілька метрів, вода в ставі біля берегів чиста, біля житлових будинків сміття вивозиться, що не призводить до, так званих, мінісміттєзвалищ, прибирають вулиці кожного дня ще з шостої ранку...

Як я писала вище, цього року Тернопіль буде лицем України перед європейськими представниками і, вважаю, що ми варті такого визнання. Рівняйтесь на нас! Я закликаю, щоб ВСІ МІСТА УКРАЇНИ ПРАГНУЛИ ДО ВИЗНАННЯ ЇХ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИМИ І ПРИВАБЛИВИМИ ДЛЯ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ, адже наші і наших дітей здорові життя – це головне; щоб БАТЬКИ ВИХОВУВАЛИ СВОЇХ ДІТЕЙ ТАК, ЩОБ ЇМ НЕ БУЛО СОРОМНО ПЕРЕД ІНШИМИ. Адже кожна дія людини творить її оточуючий власний світ – далі місто, в якому живе – країну – ВСЕСВІТ.

Запам'ятайте, що ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ.

Дякую за увагу!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua