Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Степан Бандера   100   50-ті роковини   Середньоугринівська сільська рада   Старий Угринів   сесія   звернення   вшанування   співпраця громад   Бандерія   ветерани ОУН-УПА

Бандері – звання Героя України!

Бунтар | 11.03.2009 23:43

24
Рейтинг
24


Голосів "за"
24

Голосів "проти"
0

Депутати рідного села Провідника ОУН ухвалили звернення до вищих органів влади про необхідність гідного вшанування свого земляка, ім"я якого стало символом боротьби за волю України і сподіваються на підтримку багатьох місцевих громад та вірять у торжество історичної справедливості.

Із закликом вшанувати пам"ять Провідника українського націоналістичного руху на найвищому загальнодержавному рівні виступають депутати Середньоугринівської сільської ради, які одностайно підтримали ініційоване громадською організацією "Бандерівське земляцтво" звернення до вищих органів влади України з цього приводу, а також сподіваються, що аналогічні рішення будуть прийняті представницькими органами всіх громад, з якими пов"язана доля славної родини Бандерів, міст і сіл, де діють музеї та встановлено пам"ячники на честь Національного Героя України.

Зокрема, у документі говориться наступне:

"Ім"я Степана Бандери стало символом незламної віри в свободу народів і кожної людини, значення його громадсько-політичної діяльності та національно-визвольної боротьби виходить далеко за межі суто української території. Соборність України завжди була лейтмотивом життєдіяльності родини Бандерів: Степан Бандери був активним поборником комуно-більшовизму як історичного ката України, організатора Голодомору на Великій Україні. За єднання і взаємну підтримку всіх українців всупереч кордонам і окупаційним режимам у своїх проповідях виступав о. Андрій Бандери, безневинно розстріляний у Києві в липні 1941р. (стосовно священика-мученика вселенською церквою розпочато беатифікаційний процес). У складі Південної Похідної групи ОУН загинув у1943р. в с. Піски на Миколаївщині брат Провідника – Богдан Бандера, два інші брати були замордовані в фашистському концтаборі "Освенцим". Все життя провели в сталінських таборах сести Бандери.

Свідченням всеукраїнського авторитету Провідника ОУН є географія вшанування його пам"яті: його пам"ятники вже встановлені в багатьох містах і селах України, повертається до українців його багата творча спадщина, досліджується життєпис визначної особистості.

Про те, що пошана до С.Бандери є всезагальною, давно здолала кордони Галичини і навіть Західної України свідчать, наприклад, результати проекту "Великі Українці", в ході якого за лідера українських націоналістів як уособлення українства проголосувало більше чверті мільйона учасників (більше 16%): мешканців усіх українських земель. Тисячі людей з усього світу щороку відвідують музеї С.Бандери в Старому Угринові, Дублянах, Волі-Задеревацькій, Тростянці, Стрию, Ягольниці, Івано-Франківську, беруть участь у масових заходах, приурочених до різних даних. Всупереч багаторічній практиці оббріхування і перекручувань справжня біографія цілої славної родини, яка поклала на олтар волі свої життя повертається до наших громадян у всій своїй чистоті й величі
".

Земляки Бандери пропонують:

1. Присвоїти Степану Бандері звання Героя України.

2. Розробити і забезпечити реалізацію на загальнодержавному рівні програми заходів з підтримки закладів і установ, які досліджують і популяризують життя та діяльність С.Бандери, збройну боротьбу ОУН-УПА та інших збройних формувань, що відстоювали незалежність нашої Батьківщини.

3. Проголосити 2009-й – роком Степана Бандери.

Урочисті заходи з нагоди 50-их роковин смерті С.Бандери підготувати й провести на загальнодержавному рівні.

4. Ініціювати перевезення праху Провідника ОУН на Батьківщину і перепоховання у рідній землі.

5. Активізувати дії, спрямовані на прийняття законодавчих актів щодо визначення статусу борців за волю й незалежність України, в тім числі ветеранів національно-визвольного руху 30-50-их рр. ХХ ст. під стягами ОУН-УПА, забезпечити достойний рівень їхнього соціального захисту.


Під час сесії сільської ради обговорювались й інші поточні питання життєдіяльності громади Старого і Середнього Угриновів: розробка і забезпечення реалізації плану соціально-економічного і культурного розвитку сіл у 2009р., оформлення правовстановлюючих документів громадянами та на громадські об"єкти, відведення землі під індивідуальне житлове будівництво, наповнення бюджету розвитку громади за рахунок приватизації, участь у конкурсах проектів, надання матеріальної допомоги ветеранам національно-визвольного руху, підготовка (спільно із селами-сусідами) фестивалю "Бандерія". Розглянуто заяви й скарги громадян, прийнято відповідні рішення. Депутатам та присутнім громадянам було дано роз"яснення з актуальних проблем: облік членів особистих селянських господарств, оформлення нотаріальних дій у виконкомі сільради, використання земельних паїв, продовження відновлювальних робіт після минулорічної повені тощо.

До наступного засідання спільними зусиллями народних обранців та працівників сільської ради має бути зібрано й узагальнено дані для паспортизації місцевих доріг. Планується під час загальних зборів, за участю районного керівництва, представників райавтодору, обговорити стан центральної сільської транспортної артерії, яка, по-суті,перетворилась у нездоланну перешкоду як для легкового транспорту, так і для маршрутного автобуса, ще трохи і швидку медичну допомогу угринівцям можна буде, в разі необхідності, надавати хіба що за допомогою авіації. Сільський актив переконаний, що кожен житель має зробити свій внесок у ремонт доріг і, водночас, жевріє ще надіє й на допомогу з боку влади.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua