Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Самчиківський розпис у Бахмуті!

Самчиківський розпис у Бахмуті!

Віктор Тригуб | 22.09.2016 21:52

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Вже два роки, під егідою Міністерства культури України відбувається презентація надзвичайно яскравого та самобутнього декоративного розпису Хмельниччини, як елемент нематеріальної культурної спадщини України. Розпис вже бачили і в Харкові,і в Житомирщині, і в Запоріжжі, і в столиці України. І ось він доїхав аж до прифронтового Бахмуту

Самчиківський розпис у Бахмуті!
Яскраві візерунки Хмельниччини прикрасили стіни музею древнього, а нині прифронтового Бахмуту. До міста прибула команда майстрів з села Самчики.

20 вересня 2016 р. в приміщенні Краєзнавчого музею відбулося відкриття культурно-мистецької акції "Самчиківський розпис".

Вже два роки, під егідою Міністерства культури України відбувається презентація надзвичайно яскравого та самобутнього декоративного розпису Хмельниччини, як елемент нематеріальної культурної спадщини України. Розпис вже бачили і в Харкові,і в Житомирщині, і в Запоріжжі, і в столиці України. І ось він доїхав аж до прифронтового Бахмуту Донецької області!

На вулиці йшов рясний дощ, текли потоки води, але не зважаючи на осінню погоду, до музею завітали жителі Бахмуту, аби на власні очі побачити диво дивне – Самчківський розпис, почути розповідь про мальовниче Поділля, помилуватися подільською вишивкою, роздивитися ужиткові речі та побачити український Версаль – палацовий комплекс Чечеля.

Майстри розповіли про історію відродження народного малюнку, ділилися секретами розпису, показали роботи дітей художньої школи села Самчики. Село надзвичайно творче, креативне, талановите. Уродженці села стали музикантами, співаками, художниками. Самчиківські таланти розсипані по всьому світу, але вони завжди повертаються до рідного села в пошуках натхнення.Сьогодні в сільській художній школі навчається понад півсотні майбутніх народних майстрів та художників. Малюнки дітей вражають своєю експресією, динамізмом і енергетикою. Самчиківський розпис має продовження і вже ніколи не зникне з мистецької мапи України.

Після презентації відбулося чародійство – діти Донеччини отримали перші уроки від народних майстрів Хмельниччини. Перші мазки, перші малюнки – і заслужена нагорода: ніхто не пішов без подарунків.

Свято вдалося – в музейному залі було по домашньому тепло і затишно. Учасники заходу щиро обнімалися і співали українські пісні.

Самчиківський розпис буде й надалі крокувати Донеччиною – донбасівці мають знати про різнобарв'я України.

Ми – єдина країна!

Наталка Іванченко, куратор проекту

Костянтинівка-Бахмут-Покровськ-Краматорськ


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua