Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Визначили найбільший і найменший музеї України

Визначили найбільший і найменший музеї України

Віктор Тригуб | 21.05.2014 10:55

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Найбільшим музеєм України прогнозовано визнали Національний музей народної архітектури та побуту України.

-А от НАЙМЕНШИМ серед офіційно зареєстрованих став Музей плакату України при журналі "Музеї України"! – повідомив директор центру ОПАД Сергій Пархоменко,


Визначили найбільший і найменший музеї України
Дослідники вирішили визначити найбільший та найменший музеї країни. Мали гарний привід – Міжнародний день музеїв. Результати центру ОПАД виявилися дещо сенсаційними!

Найбільшим музеєм України прогнозовано визнали Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів). 130 га – найбільший скансен Європи. Тисячі квадратних метрів виставкових площ. Крім того, можна стверджувати, що за сумісництвом території та внутрішніх площ, Нацмузей у Пирогові впевнено входить до десятки найбільших музеїв світу!

-А от НАЙМЕНШИМ серед офіційно зареєстрованих став Музей плакату України при журналі "Музеї України"! – повідомив директор центру ОПАД Сергій Пархоменко, – Зал лише 15 метрів, 82 експонати в експозиції (плакати). Більше того, то здаєтся і найменший музей ЄВРОПИ! І теж у Пирогові. Найменший у найбільшому.

ОПАД вирішив дослідити найбільші і найменші музеї світу. Як заявив Сергій Пархоменко, найбільший і за територією, і за виставковою площею, і за кількістю експонатів музей, визначити досить складно, хоча можливо при поглибленому аналізі. Багато критеріїв.

-Навіть побіжний погляд на найменші офіційно зареєстровані музейні заклади світу, дав сенсаційний результат. Вважається, що найменшим є Музей "Баубляй". Створений у Литві у стовбурі гігантського дерева. Він мав всі ознаки найменшого зареєстрованого музею планети. – пояснив Сергій Пархоменко, – Однак, нині це ФІЛІЯ шауляйського музею "Аушри", тобто повноцінної самостійної реєстрації не має. І довкола залишків дубу звели прозоре приміщення площею десь 20 квадратних метрів, що автоматично перетворило залишки дерева з дуплом у експонат, поступившись українцям.

Виставкова площа Музею плакату – 15 метрів! То кімната в музеї Тернопільської садиби на території Нацмузею у Пирогові, що цілеспрямовано споруджувалася як музей!

Найменше експонатів у Музеї мікромініатюр М.Сядристого в Лаврі, хоча він не має статусу окремого музею, додав С.Пархоменко. І експонати ті найменші у світі!

Директор центру ОПАД підкреслив, що результати їх дослідження мають велике значення для розвитку музейної справи і туризму. Адже, мандрівників нині буде дуже приваблювати візит до найбільшого музею під відкритим небом Європи у Пирогові, де відразу можна побачити найменший музей світу – Музей плакату України! А це популяризація туристичного потенціалу країни, інтерес до древньої історії і недавньої героїчної – Майдану!

-Я б рекомендував випустити спеціальну марку, монету, сувеніри! – порадив С.Пархоменко, – Повірте, здобути першість України складно, а тут перші і в Європі, і в світі! Такий успіх треба розвинути!

-Приємна новина у цей складний і тривожний час! – зазначив Генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Дмитро Заруба, – Радує, що вона має потужне позитивне міжнародне звучання! Найбільший скансен Європи допоміг найменшому музею світу. Хоча, коли підтримали Музей плакату, про рекорди взагалі не думали. Спасибі за добру вість!

-Музей плакату офіційно легалізований при журналі "Музеї України", має повноцінну державну реєстрацію, – уточнив директор і фундатор Музею плакату Віктор Тригуб, – Діє з 11.11.11 року. Організували 5 виставок. Постійно плакалися, що маленька площа, а виявилося, що то світовий рекорд! Відповідно, будемо прагнути ще більше зменшити виставкову площу! Постараємося утримати світовий рівень якнайдовше!

Експерти зазначають, що Музею плакату доведеться докласти певних зусиль, аби легалізувати і документально зафіксувати світове досягнення, але воно того варте!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua