Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Майдан пісні і танцю. Співоча революція...

Майдан пісні і танцю. Співоча революція...

Віктор Тригуб | 8.12.2013 01:40

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Владі і народу варто почути одне одного! Припинити репресії. Створити коаліційний уряд. Негайно провести вибори Київради і мера. Якщо вдасться – призначити дострокові вибори парламенту. Скажімо, на березень. Відповідно – ніяких Митних союзів! І вже зрозуміло, що найближчим часом у Європу нас не візьмуть.

Майдан пісні і танцю. Співоча революція...
Спостерігати за розвитком подій на Майдані без гумору і симпатії не можна. Виникнувши спонтанно, переживши кілька трансформацій, драматичний ментовський розгін, мільйонний марш протесту, битву на Банковій, встановивши намети, захопивши мерію, профспілки та Жовтневий палац, заговорили про мирний розвиток. Наче пісні, танці, флешмоби вплинуть на ніжну владу так, що вона добровільно від чогось відмовиться. Ага...

Людям досить швидко набридне співати-танцювати під ритуально-пустопорожнє завивання дешевих опо-вождиків. Перемістити кілька сотень тисяч невдоволених в центр столиці, попіаритися на їх фоні, заспівати, пострибати, покричати і навіть зіграти у футбол можна від сили два рази. Все. Далі немає сенсу. Люди не вийдуть – для чого? Влада чесно сказала – ніяких вимог протестувальників виконувати не буде. За піснями не чути.

Почалися демонстративні арешти і суди. Вже зрозуміло – лише градус спаде – посадять всіх лідерів, крім агентури. Актив залякають, звільнять з роботи, зламають поодинці. А до того – і в Митний союз нахабно увійдуть, що почалося просто зараз, і залишки економіки продадуть, і пресу задавлять хакерами...

Дивні опо-лідери продовжать співати-танцювати, волаючи про толерастію та лібералізм, натякаючи – Запад нам паможет, обзиваючи всіх реалістів провокаторами. Саме так справжні провокатори і діють!

Аби переконатися, долучився до гучного маршу автолюбителів на Межигір'я. Сміх і гріх.

Кілька десятків автівок прибули до Нових Петрівців. Зустріли пару машин ДАІ та кількох щиро переляканих даїшників, які всіх послали до... прес-служби, представник якої був поруч. Той щось плутано пояснив з коротким резюме – ніззя, патамуша ніззя! Усьо! Вичерпно і доступно. Чисельні телевізійники отримали яскраву картинку і емоційні заяви піар-активістів. Масовка організовано сіла у джипи і погнала до іншого заїзду – на Дзвонкову криницю, заради прощі до якої все і затівалося.

-Сільраду штурмуватимуть? – спитав мій шістнадцятилітній син, що не пропускає жодних заворушень такого рівня. Приїхали туди. Жодного беркута. Сфоткалися.
Долучилися до колони біля клубу. Те саме. Пару даішників, типу прес-служба. Проїхати вулицею до джерела не мона. Актив знову красиво попіарився. Десяток людей рішуче пішли до джерела. Ніхто не затримував, хоча невидима присутність беркуту відчувалася. Попили водички, сфоткалися біля кринички. Можливо пісню заспівали.

Прозвучав сигнал їхати до Шевченківського суду – там якраз було судилище над лідером Дорожного контролю, якого демонстративно арештували, побили, дали два місяці каталажки. Більшість поїхала. Дехто залишився. Все. Фініта ля комедія.

З Малим пішли до магазину пити чай – замерзли.

-Ну, що перемогли? Паркан знесли? – спрагло спитала продавщиця, безкоштовно пригощаючи смачним напоєм, спеціально для нас принесеним з підсобки. Почувши, що ні, розчаровано розстебнула жилетку і демонстративно зняла жовто-блакитну стрічку, – Знову триндьожники!

Переконувати не стали.

Якраз приїхав сільський Голова Радіон Старенький, з яким ми колись намагалися зробити Нью-Петрівці музейним селом. Пригостили його кавою.

-Попри весь негатив, що дається про мене і депутатів сільради у пресі, ми своєї позиції не змінимо! – заявив Новопетрівський сільський Голова Р.Старенький, – Маємо судову заборону про проведення масових акцій у нашому населеному пункті. Будемо дотримуватися! Чесно кажучи, зараз і без того напружений період, а тут ще ці галасливі візити, які відволікають велику кількість людей – всі ж розуміють президентський статус. Вже не кажу про сумнівну популярність, яку я отримав на телебаченні. То не дуже приємний момент...

-А якщо приїде багато людей, що будете робити? Адже, аби забезпечити захист такого периметру, мабуть і дивізії буде мало?

-Я не вірю у цей сценарій! – сказав Р.Старенький, – Село буде паралізоване, в першу чергу обуряться наші люди. До того ж, деякі лідери опозиції теж мешкають поруч з Межигір'ям... Сільська Рада зробить все від нас залежне, аби в Нових Петрівцях не порушувався звичний ритм життя, зберігався спокій і законність. У правоохоронців – свої командири, правила, мабуть теж мають план. Л.Кучму теж свого часу пікетували... Хоча, ми всі сподіваємося, що обіцянки опозиції і активістів утриматися від силових дій будуть виконані. Наше головне завдання – не допустити безладу, крові. Думаю, нам все вдасться. І приклад сьогоднішньої поїздки до Дзвонкової криниці, яка пройшла цивілізовано та спокійно, є позитивним. Наше село завжди раде спокійним, добрим людям!

Ото і все.

Який висновок. Владі і народу варто почути одне одного! Припинити репресії. Створити коаліційний уряд. Негайно провести вибори Київради і мера. Якщо вдасться – призначити дострокові вибори парламенту. Скажімо, на березень. Відповідно – ніяких Митних союзів! І вже зрозуміло, що найближчим часом у Європу нас не візьмуть.

Іншими словами, ми вже перетворилися на якусь сіру зону між ЄС і Путіним. Можливо, надовго. Вже від нас всіх залежить рівень свобод і демократії. Як завжди, пішли своїм, українським шляхом. Невідомо куди. Таке у нашій історії постійно...

Чим закінчиться Співоча революція? Конституційними компромісами чи штурмом паркану у Межигір'ї. Вибір є.

Віктор Тригуб, журналіст

Фото: Ростислав Тригуб


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua