Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

У президентського села ВКРАЛИ ОЗЕРО КАНЕВО!

Віктор Тригуб | 13.11.2013 21:59

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Такого нахабства від комерсантів та чиновників, ще й у селі, що має статус Президентського ніхто не очікував! Всі намагання вирішити проблему цивілізовано завершилися нічим. Було народне – стало наше!

У президентського села ВКРАЛИ ОЗЕРО КАНЕВО!
Зателефонував схвильований Новопетрівський сільський Голова Радіон Старенький. На очах у всіх, громаду позбавили цілого озера! Такого нахабства від комерсантів та чиновників, ще й у селі, що має статус Президентського ніхто не очікував! Всі намагання вирішити проблему цивілізовано завершилися нічим. Було народне – стало наше!

-Те, що сталось в нашому селі, яскравий приклад байдужості органу державної влади до потреб громадськості. – зазнаив Р.Старенький, – Влітку цього року управління держземагенства Київської області просто вкрало озеро в новопетрівчан. Мова йде про озеро "Канево". Площа озера складає 5 га. Це найбільше озеро в Нових Петрівцях, інші три озера села своєю площею значно йому поступаються, їх загальна площа менша 2 га.

У 2004 році Вишгородська районна державна адміністрація передала в оренду 3 га озера та2 гаприлеглої території ТОВ "Моноліт". Орендар з того часу дану територію повністю загородив. Таким чином, новопетрівчани мали доступ до 2 гаозера та прибережної території. Люди приходили сюди переважно порибалити, але разом з тим влітку тут багато наших односельчан купались та засмагали на сонці, взимку діти та молодь катались на ковзанах, грали в хокей. – повідомив сайт села.

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", згідно з яким розпорядниками земель за межами населених пунктів стали обласні управління держземагенства, до цього повноваження ці належали райдержадміністраціям.

І наше управління держземагенства Київської області, користуючись наданими їм повноваженнями, передали землю навколо вільної частини озера "Канево" в приватну власність громадянам, які не проживають і не мають відношення до Нових Петрівець, розділивши цю територію на 7 земельних ділянок (для ведення садівництва площею по0,12 га) та ще й таким чином, щоб повністю перекрити доступ до водного об'єкту, з обох боків кінці крайніх ділянок прилягають до паркану території ТОВ "Моноліт". Прибережна захисна смуга щоправда частково залишилась в статусі земель загального користування, але ж потрапити до неї можливо буде лише на вертольоті!

І так вчинити не будь-де, а під боком у Президента України! Що ж тоді можна чекати в більш віддалених населених пунктах нашої області?

Приймаючи рішення про виділення цієї землі, посадовці не тільки не врахували правові та моральні аспекти цього відведення, а й те, що по чотирьох ділянках проходить дренажна кільцева мережа села, яка відводить воду з житлового масиву, де розміщено понад 500 домогосподарств. У разі припинення нормального функціонування цієї мережі півтисячі садиб були підтоплені. А ще по трьох ділянках проходить газопровід високого тиску! Отже, таке розпорядження землями привело не тільки до порушення прав новопетрівчан на відпочинок, але й може призвести до катастрофи техногенного характеру.

-Сільська рада вже звернулася до Генеральної прокуратури України з проханням провести перевірку та вжити необхідних заходів для скасування прав власності на цю землю, повернувши її громаді села. – підкреслив Р.Старенький, – Також ми звернулися за допомогою до голови Київської ОДА Присяжнюка Анатолія Йосиповича та нашого народного депутата Москаленка Ярослава Миколайовича, які пообіцяли допомогти нам у вирішенні цієї проблеми.

Законодавство стосовно операцій з землею потребує кардинальних змін. Але, депутати вперто не помічають цієї проблеми. Мабуть комусь це вигідно...

Підготував Віктор Тригуб


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua