Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Квітка папороті

Стрілець | 19.06.2012 23:07

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
2

21-го червня – Купала

Згідно легенді папороть квітне тільки мить – опівночі на Івана Купала. З квіткою можна бачити всі скарби, де б вони не були. Але проблема – знайти цю квітку різко важче, ніж ті скарби, дорогу до яких вона може відкрити.

Воно й природно, ну як ти знайдеш ту квітку, коли йдеш її шукати зовсім НЕ тоді, коли треба.

Чому не тоді? А вдумайтесь но у словосполучення "Івана Купала". Хто такий тут "Іван"? Християнський святий. Яким церква старанно прикрила давнє-давнє народновірське свято Купала. Просто Купала, без усяких Іванів.

І церква не просто прикрила Купала Іваном, вона ще й примудрилася перенести дату на два тижні пізніше. Ну до чого тут 7 липня? Яке воно має відношення до Купала?

А ніякого не має. Жодного. З тої простої причини, що давнє свято Купала було чітко приурочене до ночі й дня літнього сонцестояння.

А коли відбувається літнє сонцестояння? Відбувається воно, як правило, 21-го червня. От і в цьому році ця подія буде саме 21-го червня о 2 годині 9 хвилин за київським часом. Тобто саме ця ніч із 20-го на 21-ше червня буде найкоротшою. Отже саме вона і буде та ніч на Купала. Коли й треба шукати чудесну квітку. А також усі інші купальські традиції.

Ну а 7 липня можете посвяткувати просто Івана. Якщо вам того так хочеться.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua