Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Алла Шлапак: Захист дітей в кібер-просторі не повинен обмежуватись деклараціями намірів

Ирина Набожняк | 17.01.2012 12:03

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

Забезпечити надійний захист дітей в Інтернеті ще складніше, ніж у реальності, а тому у створенні безпечного середовища для маленьких українців необхідна не декларативна, а практична консолідація зусиль держави, громадськості, приватного сектору та правоохоронних органів.

Алла Шлапак: Захист дітей в кібер-просторі не повинен обмежуватись деклараціями намірів
Про це зазначила Алла Шлапак, Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики, лідер "Соціальної справедливості", коментуючи результати засідання робочої групи з розробки Кодексу щодо захисту дітей від жорстокого поводження в мережі Інтернет, яка відбулася 16 січня 2012 року.

Як повідомила Алла Шлапак, учасники зустрічі внесли свої правки, доповнення та пропозиції до тексту Кодексу та додатків до нього, обговорили питання виконання положень документу компаніями-підписантами, окреслили основні питання складу та повноважень Секретаріату, а також організаційні питання подальшої роботи.

"Наразі, проект Кодексу містить цілий розділ, у якому визначенні основні поняття, такі як: "жорстоке поводження з дітьми в мережі Інтернет", "насильство щодо дітей", "комерційна сексуальна експлуатація дітей", "кібербулінг", "грумінг" та інші. На мій погляд, частина із них потребує розширення та вдосконалення. Адже, якщо ми прагнемо, щоб цей Кодекс був справжнім дороговказом щодо того, як створити для наших дітей безпечне середовище, в тому числі й мережі Інтернет, в першу чергу, слід чітко визначити поняття, з якими ми матимемо справу. При цьому, за необхідності, в подальшому варто ініціювати й зміни до національного законодавства щодо дітей", – зазначила Алла Шлапак.

Також вона звернула увагу на те, що у Кодексі повен бути відображений практичний механізм співпраці компаній, які працюють у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, з правоохоронними органами та іншими силовими структурами щодо усунення випадків різних форм зловживань відносно дітей.

"З одного боку Кодекс передбачає високий рівень корпоративної моралі ІКТ-компанії, які стали його підписантами. Тобто, такі компанії самостійно розроблятимуть та вживатимуть різноманітні заходи, спрямовані на недопущення насильства щодо дітей в мережі Інтернет. Але з іншого боку, компанія не завжди матиме можливість в законний спосіб перешкодити злочинцям, а тому без співпраці з органами правопорядку та безпеки – не обійтися", – вважає Алла Шлапак.

За словами депутата, презентацію та підписання Кодексу попередньо заплановано приурочити до Європейського дня безпечного Інтернету, який традиційно відзначається у другий вівторок лютого.

Довідка.

У грудні Алла Шлапак долучилася до Громадської ради Уповноваженого Президента з прав дитини, зокрема, впродовж 2012 року вона працюватиме у секції з протидії насильству.

Робота з розробки Кодексу щодо захисту дітей від жорстокого поводження в мережі Інтернет та Інтернет-ресурсах розпочалася у листопаді 2011 року і проводиться в рамках роботи секції з протидії насильству Громадської ради Уповноваженого Президента з прав дитини. Основну організаційну роботу з розробки Кодексу забезпечує Центр "Ла Страда-Україна", окрім інших громадських та релігійних об'єднань, партнерами з розробки документу стали й такі компанії як: "Укртелеком", "Київстар", "МТС", Інтернет Асоціація України, "Сумтелеком" та "Фрештел".© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua