Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
ЗМІ   пропаганда   деморалізація

Тотальне чорнухайство

Стрілець | 15.01.2011 10:28

12
Рейтинг
12


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
0

Ви не знаєте такого слова – чорнухаї?
А воно ж немало схоже на добре вам відоме...


Хто такі чорнухаї? Для підходу нагадаю, хто такі вертухаї. Це всякі охоронці та наглядачі на зоні. Їхня задача – тримати зеків у покорі та в межах заведеного порядку.

Зона-тюрма може бути не тільки для тіла, вона може бути і для душі. Тюрми бувають не тільки для людей, а й для цілих народів. Російську імперію заслужено називали тюрмою народів.

От саме в цій тюрмі народів двадцять років тому сталась велика заваруха. Результатом її стало те, що багато зеків-народів вирвалось за межі зони.

Так воно склалося, що у вертухаїв якраз були внутрішні розборки, не до того їм було, незручно було звично застосувати силу, постріляти всіх за принципом "крок вліво, крок вправо – спроба втечі – розстріл на місці". Бо хто відвернувся би до зеків – того вмить у спину пристрелили би свої ж вертухаї.

Отож поки вони там розбиралися – зеки-народи порозбігались. Отаборилися, сяк-так укріпилися, до всяких адвокатів-помічників доступ дістали. Коротше – незручно, проблемно стало просто так піти і позганяти їх назад у зону. Тим більше, що й між самими вертухаями до ладу далеко – ненадійні, ох і ненадійні...

Отож розумніші з вертухаїв і прийняли рішення – поки хай так, але треба всяко заважати зекам-народам налагодити у себе хоч трошки нормальне життя. Хай у них там буде так, щоб вони самі назад захотіли. А заодно щоб усі їх сусіди та помічники-адвокати прийшли до висновку, що то справді дууууже асоціальні елементи, а тому їм краще в тюрмі бути.

Вже на що, а на те, щоб шкодити комусь, у вертухаїв завжди було предостатньо і засобів, і можливостей, і покликання душі. Отож відразу й почали.

Само собою, що не забули вони про головне в такій "благородній" справі – треба сіяти в душах ворогів усяке розчарування, невпевненість у собі, занепадницькі, безнадійні настрої.

Деморалізація називається. Деморалізований ворог – легка здобич тобі й неприємне, гидке видовище для всіх навколо. Достатньо гидке, щоб не було бажання допомагати йому.

Ну а тепер відкритим текстом. Просто в тому ж 1991 році у практично всіх ЗМІ, доступних мешканцям України, сталася разюча зміна настрою й тональності. До того там було цілком помітно матеріалів про великі можливості України, про працьовитість, талановитість і т.д. народу, про те, як гарно ми заживемо на волі. Після того – як обрубало. ЗМІ переповнились потопом чорнухи. Триває він і дотепер.

Чорнуху чорнять чорнухаї. Вертухаї – чорнухаї. Це пов'язано.

Потоп чорнухи залив уже абсолютно все. Не залишилося жодної речі, жодної навіть святині, яку б не встигли очорнити-обплювати. Все, абсолютно все в Україні й самих українцях особливо – погане. А якщо не погане, то дуже погане.

Світло й позитив прокльовуються хіба що в деяких малотиражних-малопомітних засобах інформації. В ЗІ, а не ЗМІ, бо у них нема жодної масовості. В силу своєї малотиражності служать просто зручною мішенню для чорнухаїв. За обкатаною схемою – ляпнути, що мовляв, "еті щіриє савсєм абарзєлі..." і – ги-ги-ги, га-га-га, Хрістос – украінєц, глобус Украіни і т.д. і т.п.

А потім і "свої" підхоплюють, вступають у хор. У цих причини-приводи варіантні.

Одні можуть упирати на "совсєм досталі, ну когда тут будєт цівілізація...", а далі – пішло...

Аж до анекдотів типу казанів у пеклі без охорони. Бо там українці, а вони самі одне одного не випустять. Такому багато народу починає співчувати, аякже, дістали, всім же відомо, що дістають, самих діставали. За співчуттям не встигають і подумати – а при чому ж тут саме ВСІ та ще й точно, що українці, на яких бруд ллють. Співчуття застилає очі.

У інших – ціла тобі "філософія". Про гіркі ліки. Ліки справді бувають гіркими. Наприклад хіна. Гірка, але зате ж від малярії лікує. Отож чорнухаї й роздувають щоки від гордості – аякже, вони народу "гіркі ліки правди" прописали й "дають твердою рукою".

Про те й не думають, що ліки бувають ліками тільки при цілком правильній дозі. Якщо ви будете щодня їсти кіло білків-жирів-вуглеводів і грам хіни – вона буде ліками. Але якщо навпаки, грам харчів, а кілограм хіни – вам не вдасться вилікуватись від малярії. Ви загнетесь від хіни.

Навіть якби вся ця чорнуха була правдою, в таких шалених дозах вона може тільки зашкодити й нічого більше. Вона може принести тільки те, що потрібно вертухаям-чорнухаям – деморалізацію.

Кому аж дуже язик свербить і руки чешуться піднести "гіркі ліки правди" – радив би крім своєї "правди" засвоїти ще якісь елементарні закони пропаганди. Саме пропаганди, бо якщо тими своїми СЛОВАМИ ви хочете чогось досягти, то саме пропагандою вам треба буде займатись. Пропагандою того кращого проти гіршого, від якого ви хочете дати свої "гіркі ліки правди".

Так от, у всіх країнах, де хотіли в чомусь змінити поведінку народу, а для того вели масову пропаганду і ДОСЯГАЛИ нею мети, НІКОЛИ не звинувачували в чомусь поганому ВСІХ. Завжди для цього виділялась якась частинка, причому весь час підкреслювалось, що це частинка, мала частинка, меншість, це виродки, що всім заважають, а всі хороші, нормальні люди, гідні кращого, а їм ця меншість заважає... І т.д. Кожен, за кого не взялись конкретно, мав усі можливості ототожнити себе з тою білою й пухнастою більшістю. А заодно й оглядатись потрохи, а чи я чогось такого не роблю, щоб у тій меншості опинитись. Бо з меншістю при цьому поводились достатньо жорстко, щоб попасти в неї не хотілося. Ось так воно потроху, поступово і йшло, потрібні зміни наставали. Не раз бували випадки, що й цілком хороші зміни.

А деморалізація ще НІКОЛИ не йшла на користь. Хіба що ворогам.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua