Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Іван Вікован   Капличка пам'яті   Нові Петрівці

Іван Вікован: "Капличку пам'яті відкрито на знак 65-річчя вшануванню загиблих..."

В`ячеслав Рошко | 19.12.2010 19:30

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Історична подія сталася днями в селі Нові Петрівці Вишгородського району. 17 грудня на території Національного музею-заповідника "Битва за Київ у 1943 році" було освячено та відкрито Капличку пам'яті на знак вшанування пам'яті тих, хто загинув на Лютізькому плацдармі, у роки Великої Вітчизняної війни.

Іван Вікован: ''Капличку пам'яті відкрито на знак 65-річчя вшануванню загиблих...''
Історична подія сталася днями в селі Нові Петрівці Вишгородського району. 17 грудня на території Національного музею-заповідника "Битва за Київ у 1943 році" було освячено та відкрито Капличку пам'яті на знак вшанування пам'яті тих, хто загинув на Лютізькому плацдармі, у роки Великої Вітчизняної війни. Нагадаємо, що 20 травня 2010 року було закладено капсулу під будівництво каплички Георгія Побідоносця, а вже за шість місяців відбулося освячення.

"Це велика подія для нас усіх, що ми за благодійні внески та підтримку різних осіб все-таки змогли зібрати кошти та виконати священний обов'язок перед нашими батьками, дідусями та рідними – побудувати цю Капличку пам'яті. Щоб кожен зміг прийти сюди, помолитися і запалити свічку за тих дорогих людей, що полягли рятуючи Батьківщину. Ми свято бережемо ту пам'ять, щоб ніколи не забулося те, що колись нам подарувало життя – героїчні подвиги наших співвітчизників" – наголосив директор Національного музею-заповіднику "Битва за Київ у 1943 році" Іван Вікован.

Незважаючи на холодний вітер зі снігом та відчутний мороз, в урочистій церемонії

відкриття каплички Георгія Побідоносця взяли участь Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир, що провів церковний обряд освячення зведеної споруди та хреста, якого було встановлено на купол. Приїхали також і високо посадовці славетного краю: губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк та голова Вишгородської райдержадміністрації Ярослав Москаленко. Непросту дорогу подолали й журналісти багатьох українських телеканалів та друкованих ЗМІ. Свою велику повагу до пам'яті загиблих продемонстрували й місцеві діти, що намагалися втримати свою свічку палаючою на сильному вітрі. Навіть літні люди прийшли, долаючи нелегкий шлях, опираючись на палицю, щоб приєднатися до такої знаменної дати.

На відкриття очікувався навіть приїзд Президента України Віктора Януковича, що живе неподалік в "Межигір'ї", але, мабуть, сувора погода не посприяла. Також на свято через застуду не зміг потрапити й селищний голова Радіон Старенький.

Здавалося б, що на цьому геніальний ентузіазм директора музею Івана Вікована закінчиться, але ні, на меті ще є дуже багато справ, найпершою ж, мабуть, буде будівництво дзвіниці, біля Каплички пам'яті.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua