Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/life/4c1fbec066642/

43 бійців Лютізького плацдарму перенесено із поля битви

В`ячеслав Рошко | 21.06.2010 22:34

Пролунали три постріли з автоматів, сонечко заглянуло поміж листя беріз, одне за одним солдати спускали до ями деревище. Необережний рух і заворушилися кістки, стукаючи одна об одну в домовині...

43 бійців Лютізького плацдарму перенесено із поля битви
Днями у Вишгородському селі Нові Петрівці відбулось перепоховання 43 солдатів з яких лише одного бійця було розпізнано по медальйону, якого поряд з рештками знайшли пошуковці групи "Дніпро-Україна". Його особисті речі після поховання передали дочці, яка разом з онуком приїхала віддати останню шанобу батькові та дідусеві. До речі, тата вона бачила востаннє, коли їй було дев'ять років. Імена інших 42 героїв – солдатів, які билися з ворогом на Лютізькому плацдармі, рятуючи Київ від захоплення так і залишилися невідомими.Того дня усі знайдені солдати радянської армії були перепоховані з усіма військовими почестями поряд з меморіалом героям Лютізького плацдарму. В останню дорогу їх несли бійці МВС України. Які з трунами проходили повз Хрест жертвам голодомору, позаду йшли священики, що служили поминальну службу, люди крокували з квітами в руках. Пролунали три постріли з автоматів, сонечко заглянуло поміж листя беріз, одне за одним солдати спускали до ями деревище. Необережний рух і заворушилися кістки, стукаючи одна об одну в домовині...На перепоховання зійшлося багато людей, крім жителів села і високо посадовців з Вишгородського району та Києва приїхали також журналісти українських телеканалів, подію не обминули увагою й друковані ЗМІ. До слова запрошувалися голова села Нових Петрівців Родіон Старенький, Іван Вікован директор Національного музею "Битва за Київ у 1943 році", Олександр Носаль голова Вишгородської райради, дочка загиблого солдата та ветерани. Варто зазначити, що сільський голова Р. Старенький не забув про найголовніше – нагородити усіх пошуковців пам'ятними грамотами. Добре слово та подяку отримали Володимир Даниленко директора Музею слідопитів, Сергій Распашонка командир групи "Дніпро-Україна", Віктор Тригуб редактор журналу "Музеї України" та багато інших людей, які роблять благородну справу, шукаючи бійців, щоб перенести їх з поля битви.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua