Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
помилки   Вячеслав Рошко   сучасне життя   молодь   Закарпаття   ДО 16 -ТИ І СТАРШЕ

ДО 16 -ТИ І СТАРШЕ

В`ячеслав Рошко | 16.02.2010 13:23

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Життя було б прекрасним, якби не пошуки адреналіну в розвагах. А такі серед них, як наркотики, алкоголь і паління, хоч дають щось схоже на тимчасове задоволення, зате розраховуватися доводиться звиканням і залежністю. Спочатку "важко" відмовитись, а потім неможливо позбавитися.

ДО 16 -ТИ І СТАРШЕ
Життя було б прекрасним, якби не пошуки адреналіну в розвагах. А такі серед них, як наркотики, алкоголь і паління, хоч дають щось схоже на тимчасове задоволення, зате розраховуватися доводиться звиканням і залежністю. Спочатку "важко" відмовитись, а потім неможливо позбавитися. У молодому віці великий приплив енергії штовхає до подвигів, хочеться все спробувати. Але не кожен відрізняє справді подвиг од свого антиподу – натиску зла. А тут так багато всього непізнаного! Ще й за "модою" потрібно встигати, щоб не пасти задніх. "А то вулична ватага не прийме, і що-бути за бортом?" Насправді за бортом залишаєшся, коли перестаєш жити нормальним життям. Коли в тебе в голові одне: де роздобути чергову дозу або цигарку? Молоді люди, не кажучи вже про зовсім дітлахів не розуміють, якої шкоди завдає сама думка: спробувати "заборонений плід". Як кажуть: за компанію...

Але що значить "усі курять"? "Усі "- це лише друзі по дитинству. Колись виростуть і розбіжаться по світу. А ти озирнешся – де ті твої друзі? Нема, хоч присягалися колись: "Разом назавжди". Ні друзів, ні здоров" я. Щасливі однолітки йдуть студентами до дому, а ти не можеш ним стати – не вчився в школі – "прагнув спробувати усе". Твої друзі, які колись тебе так любили, тепер навіть не телефонують,

тобі самотньо. А можливо, їх ніколи й не було? Справжніх?

І тут усе життя постає у думці за одну мить: ти не жив, а просто існував. Тепер твої "друзі" – лише сигарети чи шприц чи чарка. Ти свій вибір зробив. Отією першою думкою й дією (спробую!) почав спалювати за собою мости...

У дитинстві були відкриті всі дороги і до морального життя. Та заяложена формула "живемо лише один раз" взяла гору над цінностями, які дають справжнє щастя.

А що найпрекрасніше в юності – саме в ній стаєш дорослим, і лише від одного слова-позитива "хочу" розриваються груди – такий великий приплив енергії, що створює тебе і твоє життя:" Хочу бути студентом, хочу досягти найвищих вершин у житті, хочу кохати і бути коханим, хочу заслужити повагу від людей, хочу прожити життя так, щоб не соромно було помирати, коли настане час, бо прожив немарно".

Подивіться на ці слова. Вони лише слова, але які прекрасні! І саме та людина, що не відмовилася од цієї перспективи в дитинстві і юності, може цього всього досягти. А як прекрасно відчувати, диплом – це твої знання, побудований будинок – це також вершина, якої ти прагнув. А дружина з твоїм і її дитятком на руках – це щастя, яке не створиш штучно. Бо штучних фарб не існує, щоб так барвисто наповнили життя. І лише твереза, не запаморочена голова дає змогу зрозуміти й відчути, що ти – невід'ємна частина Всесвіту. Без тебе він буде неповноцінним. Від тебе залежить, чи ти будеш просто людиною і житимеш, як сумління дозволяє. Чи – "крутим" і робити все, що заманеться, а потім стати непотребом, який сам же й викинув на смітник. За лічені миті оманливого задоволення можна втратити найдорожчий, з усіх земних, скарб: життя.

Нині наймодніша мода – бути здоровим. Усе інше – питання часу. Шануйся! Ніколи не соромся бути самим собою. "Білих ворон" не існує. Зате існують помилки, які виправити неможливо. Збережеш здоров'я змалку -"на старість зірвеш найкращі квіти на клумбі прожитого життя". Як сказав Марціал: "Уміти насолоджуватися прожитим життям – означає жити двічі".

Зупинись на хвилинку і запитай себе: "А куди я іду? Як іду і яка моя кінцева мета?" Варто тільки замислитись над сенсом того, що ти робиш, – і вже можеш розставити всі крапки над "і". Є нагода зробити це сьогодні. Спробуй!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua