Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Ожидів   катастрофа   байдужість   життя продовжується
2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Ожидове, як тобі два роки по тому?

Львів'янка | 16.07.2009 12:58
Два роки тому, 16 липня, в Ожидові горіли цистерни із жовтим фосфором. Тоді цю аварію називали другим Чорнобилем. Сьогодні кажуть, що цей фосфор – це міндобрива для землі.
Коментарі
Львів'янка   | 16.07.2009 13:00
Напомним, что 16 июля 2007 года в Бусском районе Львовской области на железнодорожном переезде Красное-Броды вблизи станции Ожидов произошла авария грузового поезда. Поезд состоял из 58 вагонов, в частности, 15 специальных цистерн по 50 тонн каждая с желтым фосфором. В результате аварии сошли с рельсов 15 цистерн с желтым фосфором, 6 из которых загорелись.
(Максим Побарабанів 2008 рік)
Львів'янка   | 16.07.2009 13:01
Продовження...
Правоохранительные органы установили, что должностными лицами указанного сельсовета в сентябре-октябре 2007 года был создан тендерный комитет, которым определен подрядчик – общество с ограниченной ответственностью, – который должен был вести техническое наблюдение во время проведения первоочередных аварийно-восстановительных работ. Также между заказчиком и исполнителями – тремя частными предприятиями – был заключен договор о начале указанных работ.

Проведенный в феврале с. г. по инициативе правоохранительных органов ревизией был выявлен факт завышения объемов выполненных ремонтных работ на сумму свыше 718 тыс. грн. Сейчас продолжается следствие.
Львів'янка   | 16.07.2009 13:05
- Як зараз почуваються мешканці постраждалих сіл?

Мають проблеми із дихання, сердечні проблеми.
Районна лікарня в Буську.
Але нікому до цього немає цікавості.
Байдуже. Живуть? Значить, мали жити...
Природній відбір?
Львів'янка   | 16.07.2009 13:08
Фосфор заливали спеціальною піною, але він спалахував знову і знову. 16 людей отруїлося, 13 з них були у важкому стані, серед яких – пожежники, що першими прибули на місці пожежі. Обійшлося без жертв. Люди надіялися, що їх села оголосять зоною стихійного лиха, що гарантувало б їм право на доплати. Не судилося. Як позначилося на здоров'ї отруєння випарами фосфора? Ніхто достеменно не знає.
Львів'янка   | 16.07.2009 13:08
На проведення ліквідаційних робіт уряд виділив Ожидівській сільській раді 718 тисяч гривень. Головне управління охорони навколишнього природного середовища Львівської ОДА повідомило, що нині екологічна ситуація і в Ожидові, і в Буському районі загалом стабілізувалася. Чи справді все так ідеально? "Люди похилого віку, як і раніше, найчастіше скаржаться на гіпертонію, болі в суглобах та печінці. Діти здебільшого хворіють на грип та застуди. Безумовно, люди зі слабким організмом гостріше відчули наслідки фосфорної аварії. Та в нас людям набагато більше шкодить не фосфор, а горілка", – розповіла завідувач Ожидівського фельдшерсько-акушерського пункту Анна Голубівська.
Львів'янка   | 16.07.2009 13:09
А що мешканці Ожидова? Пані Катерина до 50 років зовсім не хворіла, а от взимку після аварії відлежала два місяці: ніяк не могла вилікувати горло. Тоді вперше в житті їй довелося приймати уколи. Її знайомі Марія Іванівна та Ірина Михайлівна скаржаться, що протягом року часто "крутить" ноги, докучають постійний головний біль, хронічна втома і сонливість. Опитавши ще кількох людей, ми з'ясували, що це типові для ожидівців симптоми.
Львів'янка   | 16.07.2009 13:11
Нині на місці фосфорної трагедії зеленіє газон. У місцях, де концентрація фосфору була найвищою, трава росте погано. А довкола, як розповідають люди, сохнуть липи, не ростуть маслюки і не квакають жаби.
Мінеральне добриво?! чи отрута??
Львів'янка   | 16.07.2009 19:05
Урядова комісія так і не дала остаточної відповіді, хто винен в Ожидівській катастрофі, яка сталась 16 липня 2007 року. "Нас ніхто із результатами не ознайомлював. Наскільки мені відомо, урядова комісія останнім часом так і не збиралась щодо цього питання", – про це 16 липня у коментарі ZAXID.NET повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Валерій П'ятак.
"Наразі результатів піврічного моніторингово дослідження екологічної ситуації в районі аварії, також ще немає. Проте, я був у Буському районі, де два роки тому сталась аварія, там все добре і щодо екологічної ситуації і здоров'я людей", – додав посадовець.