Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

А хєроха вам!

Ekain | 6.05.2009 19:23

14
Рейтинг
14


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
5

Про інженерів і не тільки...

"С" як долар, як гачок, "і" русскоє, "і" українське, "о" з хвостиком, "у" русскоє... Знайоме? Чули таке? Так, це хтось намагається продиктувати імейл, котрий містить латинські S, I, U, Q, Y?

- Вам як диктувати, англійськими назвами (ей, бі, сі) чи як в математиці (а, бе, це)?

- Гм... Гм...

- Ну гаразд, тоді як вийде... ну в общєм, просто намалюйте зігзаг, це Z. Розумієте?...

Я вважав, що це все просто через поганий зв'язок. Ну не може людина не знати латинського алфавіту. Ну хай там з мовами не вийшло, но математики в обсязі середньої школи якось зрештою опанували.

А потім я зустрів двох інженерів. І не просто інженерів, а головних конструкторів не дуже малих підприємств. Обидва немолоді, з великим досвідом роботи у радянській індустрії.

Один з них, сидячі у мене в офісі і роздивляючись каталога "розумних залізяк", не міг прочитати "ньютон на метр" Nm і скаржився, що в нас нема нічого по-російські. Цим дійсно можна було нам на той час дорікнути, але сторінка, яку той інженер роздивлявся складалася виключно з графіків та таблиць з технічними даними. Будь-якому інженеру перекладач для розуміння інтернаціональних фізики, математики та одиниць СІ не потрібен.

Важко уявити, як можна закінчити технічний виш, якщо не відрізняєш N від И, а m для тебе – це рукописний "т". Може це просто людина стьобалася?

Через кілька років я супроводжував ще одного головного конструктора у поїздці до проектного центру нашої міжнародної компанії в Європі. Напроти нашого розташування знаходилась якась компанія, у назву котрої входило слово POWER. Головне конструкторське світило української індустрії подивилося на незнайомий логотип і запитало:

- А що виробляє Рошер?

Його абсолютно не хвилювало подвійне написання знака, що за його уявою мав читатись як кирилічне Р: Р і R. Хоча б знає, в яку сторону Я пишеться – вже непоганий результат.

Я вийшов з родини інженерів, отже можу запевнити, що серед моїх родичів та їхніх колег таких бовдурів не було. Звідки ж ці проросли? Де збереглись? Хто їх призначив? Чому дотепер не розібрався?

Та це все було б півбіди, якби такі інженери не проектували б обладнання, техніку, які самі по собі є джерелом підвищеної небезпеки, а ще й виробляє продукцію, котра також за умов недотримання стандартів може завдати великої шкоди.

Нерідко доводиться чути про неабиякий людський потенціал України. Авжеж!

На молодих сподіваємось, але їм доведеться під керівництвом таких головних "спеціалістів" працювати.

Хтось прагне придушення імпорту заради підтримки національного товаровиробника? А той виробник спроможний це оцінити? Стережиться, бо отримаєте "хєрох" замість "Ксероксу".

Ekain, 2009

http://ekainua.wordpress.com/

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua