Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
екологія   рідкісні види   тварини   рослини   homo sapiens

Людський цинізм допоможе рідкісним видам?

Катерина | 10.12.2007 00:27

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
1

Ми з Вами сидимо зараз вдома, в теплі, за комп'ютером. Наврядчи хтось саме зараз задумається над якоюсь екологічною проблемою, над тим, що десь певний вид зникає назавжди.

Людський цинізм допоможе рідкісним видам?
Вчені вважають, що мільйон (!!!) рідкісних видів рослин та тварин може загинути у найближчі 10 – 20 років. Найбільшою загрозою є руйнування дикої природи, коли люди будують нові міста, дороги, шахти та забруднюють навколишнє середовище. На багатьох великих тварин, наприклад, слонів, китів, горил, тигрів полюють за бивнями, м'ясом або шкірою.

Ні, я не кажу, що потрібно прямо зараз встати і побігти на маніфест проти усього цього, проти цивілізації, без якої мало хто зможе жити.

Але ж... Вимираючі види – це, найчастіше, ті види, які повільно розмножуються. Вони народжують стільки дитинчат, скільки зможуть замінити померлих тварин. Померлих, а не вбитих жорстокими людьми.

Зникає багато чудових тварин саме через діяльність людини:

• Галапагоські черепахи не можуть конкурувати з такими тваринами, як кролі, які вживають ту саму їжу. Кролі були привезені на острови коли там з'явилась людина.

• Гіганські панди – рідкісні тварини. В минулому багато з них гинуло через те, що люди вирубали ліси, а решта панд гинула через хвороби.

• Кити, наприклад, горбатий та голубий кити, в минулому були застрелені у великих кількостях для м'яса та жиру і майже вимерли. Хоча у багатьох країнах впольовувати цих тварин заборонено, люди вбивають їх або випадково ловлять у риболовні сітки.

Отже бачимо, що часто саме homo sapiens, людина розумна, чинить зовсім не розумно.

Звісно, зараз створюється багато територій, які називаються заповідниками. Тут рослини і тварини можуть жити у природному середовищі і без втручання людини. А якщо вимирають рослини, вони можуть бути відновлені за допомогою збереженого насіння.

Знаєте, у людей так багато проблем. Вони намагаються вирішити їх, створюючи для себе комфорт навколо, не враховуючи, що цим змінюють все навколо. Якщо люди будуть захищати вимираючих тварин, зберігаючи дику природу, то у майбутньому ці тварини допоможуть вирішити світові проблеми. Наприклад, нещодавно було відкрито, що дерево каштанонасінник містить речовину, яка допоможе лікувати СНІД. Рослини і тварини важливі для людини з багатьох причин. І якщо вже люди настільки сліпі, то нехай хоча б їх цинізм і бажання мати вигоду для себе спонукає до збереження і охорони усього живого навколо.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua