Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Швеція і Україна.Жовте й блакитне. Культурологічний прорив!

museum-ukraine | 13.10.2007 02:25

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
8

Як виявилося, Шведський інститут, Посольство, Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА, розпочали серію сміливих культурологічних проектів! Нас щиро зацікавив проект співпраці SWIЖЕ. Журнал "Музеї України" розпочинає процес інформування молодих митців, істориків, музейників про новини дипломатичних представництв в Україні. Знайдіть свій шанс!

Швеція і Україна.Жовте й блакитне. Культурологічний прорив!
Керівництво журналу "Музеї України" мало цікаву зустріч з представниками Посольства Швеції в Україні. Як виявилося, Шведський інститут, Посольство, Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА, розпочали серію сміливих культурологічних проектів! Нас щиро зацікавив проект співпраці SWIЖЕ. В принципі, для творчої молоді відкривається ще одна можливість голосно заявити про себе. Хоча, судіть самі.

"Швецію й Україну, звісно, багато що розділяє. Мова. Клімат. Географія. Але є й багато такого, що об'єднує, особливо – в галузі культури. Врешті-решт, зустрітися, мабуть, найлегше в мистецтві. Надихáємо ми – надихáють нас. Бачимо ми – бачать нас. Саме тому ми й зосередилися на культурі: 2007 року досліджуватимемо зв'язок між нашими країнами. Спосіб дослідження – проект співпраці SWIЖЕ. В епіцентрі – молода культура.

Що таке SWIЖЕ? Спроба. Експеримент. Подорож, яка, сподіваємося, подарує непередбачувані зустрічі і враження. SWIЖЕ – платформа для мистецьких зустрічей. А особливо – можливість для публіки пізнати все найсвіжіше в українській та шведській культурах. Ми дали можливість молодим митцям із двох країн зустрітися в низці спільних культурних проектів. Вони зустрічалися. Подорожували. Розмовляли. Творили. Результати будуть представлені в Україні впродовж 2007 року.

У розкладі SWIЖЕ: поезія і музика наживо, електронні музичні експерименти, колективне театральне мистецтво, музика в стилі хаус, автентичні відеощоденники, новаторська фольк-музика, прогресивна фотографія і site specific-мистецтво. Звучить спокусливо? Ми на це сподіваємося. Маємо також надію, що ви матимете змогу відслідковувати SWIЖЕ у вашому рідному місті: Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі чи Львові.

Поряд із творчими проектами, в рамках SWIЖЕ організовуються також семінари для експертів на різні дотичні до культури теми.

Що ж свіжого пропонує SWIЖЕ? Бажаємо, щоб ваші враження від SWIЖЕ були саме такими: відчуття нового, сучасного, невипробуваного. І щоб SWIЖЕ таки сказало щось про час, у якому ми разом живемо, хоч і в різних місцях, – тепер, коли дороги наші перетинаються".

Взагалі, культурні аташе Посольств розвинутих держав, постійно реалізують певні проекти з підтримки творчої молоді, організують виставки, семінари, мистецькі виїзди... На жаль, часто, ця інформація не є доступною для широкої читацької аудиторії. І це – основна причина звуження кількості учасників. Інформації в загальнодоступних ЗМІ і на сайтах, дійсно мало...

Журнал "Музеї України" розпочинає процес інформування молодих митців, істориків, музейників про новини дипломатичних представництв в Україні. Знайдіть свій шанс! І використайте його на всі 100%!

Наталка Іванченко, шеф-редактор журналу "Музеї України".

Дякуємо Посольство Швеції в Україні за інформаційну співпрацю!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua