Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
УПЦ МП   УПЦ КП   Українська Помісна Церква   релігія   духовність   нація   українці

Церква, партія чи крамниця?!


13
Рейтинг
13


Голосів "за"
18

Голосів "проти"
5

Кому служить УПЦ МП?! Кому моляться ієрархи цієї іноземної релігійної організації?! Хто вносить розбрат поміж українцями?! Деякі факти та думки з цього приводу.

Церква, партія чи крамниця?!
Тривалий час українські церкви ведуть діалог щодо створення Помісної Української православної церкви. Цей процес ускладнюється не тільки дивними та майже ультимативними вимогами однієї зі сторін – Української автокефальної православної церкви щодо зміни Патріарха, але й втручанням окремих зовнішніх сил. Сьогодні маємо констатувати факт існування в Україні потужної антиукраїнської релігійної організації – Української православної церкви, – яка відіграє в процесі зближення українських церков активну дезінтегруючу роль. Власне, в дійсності українською її можна назвати тільки за територіальною ознакою, фактично ж це звичайна митрополія Російської православної церкви з правом відносної автономії. Навіть таблички частіше за все вона вивішує російською мовою.

Завдання Церкви – це насамперед служіння Богу та поширення правди про Нього поміж народу. Втім, хотілось би відзначити й деякі специфічні напрямки діяльності цієї іноземної релігійної організації в Україні.

Не може не дивувати безсоромна участь УПЦ (МП) в політичному житті країни. Насамперед хотілось би згадати підтримку не тільки проросійських, але й антиукраїнських оганізацій та партій на кшталт Російського руху України та "прогресивних соціалістів", ідеологічною платформою яких є змагання до об'єднання в оновлений варіант спілки "братерських народів" – тобто припиненням існування незалежної України.

Крім того, неможливо зрозуміти, яким чином духівництво цієї релігійної організації дозволяє своїм прихожанам з території Києво-Печерської Лаври організовувати хресний хід під російськими фашистськими прапорами?! Кому поклоняється й до кого звертає свої молитви УПЦ (МП)?! До портетів політиків та до ікони (!) російського царя Миколи Кривавого чи до Бога та святих?!

Крім того, постає питання про те, як може поєднуватися віра в Бога з набуттям матеріальних благ?! Виходить, що може. Адже релігійні організації, як відомо, мають виняткові пільги в оподаткуванні – кілька років тому в Росії вибухнула низка скандалів через причетність вищої церковної ієрархії Московського Патріархату до торгівлі сигаретами (!!!). Фінансові інтереси мають і деякі українські церковники. Торгівля нині стала способом життя багатьох релігійних громад. І "Бог в помощь" монастирям, які продають молоко чи хліб, щоб утримувати на ті гроші громаду. Але можна лише здогадуватися, що церковне начиння, або "легальна контрабанда" із Софрино (Московська область) – це далеко не межа зацікавлень церковників УПЦ (МП). Невже духівництво цієї Церкви не розуміє, що такі дії дискредитують не тільки кожного з них, але й ціле православне християнство?!

Нас вже чомусь не дивує, що ікони продаються на одній полиці з косметикою та засобами особистої гігієни. Може це мало б стати сигналом того, що з російським християнством щось негаразд, що його треба звільнити від бруду, який на ньому залишили новітні "єретики" й різноманітні "православні" комуністи?! Після відвідин святині українського народу Києво-Печерської Лаври боляче на серце лягає базарний дух, який запанував там, з його неодмінною атрибутикою – нервовими перекупками, жадобою наживи і ставленням до образів святих, як до звичайних сувенірів.

Треба сказати й кілька слів про своєрідний "стиль" діяльності цієї Церкви. Незважаючи на те, що нині початок ХХІ ст., ця організація наполягає на бажанні діяти середньовічними методами. Духівництво МП нав'язує пастві своєрідне бачення розвитку громадянського супільства та вирішення його проблем, результатом чого є такі несподівані речі як, скажімо, побиття іконами (!!!), захоплення державного майна й втручання у виборчий процес.

Тобто сьогодні на території України діє релігійна організація, що за тактикою нагадує підтримувані російським урядом релігійні громади на кшталт чорносотенного Товариства Архангела Михайла в Почаєвській Лаврі на початку ХХ ст.

Наостанку кілька слів про один із наслідків такої "релігійної" діяльності УПЦ (МП). На тлі загального духовного піднесення ця форма православ'я набуває досить специфічних форм, про які вже згадувалося, і це, як не дивно, супроводжується відходом від самих основ християнства. Неприховувана агресивність, спрямована насамперед проти своїх православних братів із Київського Патріархату, поширення неправдивих відомостей про них (тисячі статей, великі наклади книжок і відеопродукції), порушення церковних канонів і релігійних заповідей – все це призводить до конфронтації в українському суспільстві й спотвореному сприйнятті ним християнства.

Світлина – Поп-арт

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua