Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Свято Незалежності України в Москві


13
Рейтинг
13


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
1

Про святкові заходи з нагоди 16-ї річниці незалежності України в Москві.

Свято Незалежності України в Москві
З нагоди Дня незалежності України працівники Культурного центру України в Москві поклали квіти до пам'ятників духовним провідникам українського народу Тарасові Шевченкові та Лесі Українці та до меморіальної дошки першому президентові України Михайлові Грушевському. У самому Центрі відбулася ціла низка святкових заходів, адже цього дня із нетерпінням чекала не тільки українська громада міста, але й численні московські шанувальники української культури.

Гості Центру із задоволенням оглянули персональну виставку творів чудового київського живописця Віктора Шульги, яка відкрилася напередодні. Майстер представив свої кращі твори, наскрізь просотані ніжними літніми кольорами, загадковим теплом української природи й любовно зібрані під назвою "Моя Україна".

У Центрі також було розгорнуто велику книжкову виставку, присвячену Дню незалежності України. В експозиції відображено найпомітніші сторінки державотворчого процесу в Україні – часи Київської Русі, Козаччина, Українська Народна Республіка, діяльність Організації українських націоналістів, героїчна боротьба Української повстанської армії, висуп "шістесятників", – подано галерею видатних українських діячів. Низка книг та документальних свідчень висвітлює процес здобуття Україною незалежності наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років. Помітне місце в експозиції займають і рідкісні видання Інституту історії України НАН України із фондів інформаційно-довідкової бібліотеки Центру.

Традиційний урочистий вечір відкрив генеральний директор Центру, доктор історичних наук Володимир Мельниченко. Привітавши гостей Українського дому, як його любовно називають москвичі, з національним українським святом, він відзначив провідну роль видатних українських діячів Тараса Шевченка та Михайла Грушевського у становленні Української держави й актуальності їх духовної спадщини і зачитав пророчі Шевченкові слова:

Встане Україна.

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить...

Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Олег Дьомін, розповівши про становлення незалежної України, наголосив на помітній ролі в цьому процесі української діаспори в Росії, яка, за його словами, гідно несе прапор України і всебічно підтримує демократичні процеси, що відбуваються на етнічній Батьківщині.

Концертна частина свята розпочалася з виступу знаного в Україні та поза її межами колективу – Ансамблю народних інструментів Національної філармонії України "Рідні наспіви", художнім керівником якого є заслужена артистка України Ніна Проценко. Чудові українські костюми, хвилюючі українські мелодії, цікавий репертуар – все це створило в залі дійсно святковий настрій.

Справжнім відкриттям вечора стали виступи молодих київських солістів: лауреат міжнародних конкурсів Єлизавета Ліпітюк заспівала пісню А. Кос-Анатольського "Ой, піду я межи гори", українську народну пісню "На вулиці скрипка грає" та разом із лауреатом міжнародних конкурсів Анатолієм Бондаренко виконала пісні А. Кос-Анатольського "Ой ти, дівчино, з горіха зерня" та О. Білаша "Ой, надійшла любов". Лауреати міжнародних конкурсів Аліна Зубенко, Юлія Зубенко й Антон Пономаренко подарували глядачам надзвичайної краси композиції В. Ретвицького "Мати не била", В. Костенка "Бойківчанка", О. Шаха "Матуся" та українську народну пісню "Ой, я знаю".

Приємним завершенням святкового вечора і сюрпризом для шанувальників української пісні став виступ народного артиста України Івана Поповича. "Золото Карпат, "Вишня", "Коло річки – броду", "Ой, зелена полонина", "Примиріться, брати", "Чом, чом, земле моя" – ці знані й виконувані вперше композиції, безумовно, залишили незабутні спогади й тепло в серцях людей, для яких із неповторно барвистих і назвичайно ліричних пісень постає справжня душа України. Насамкінець свята Іван Попович і всі учасники концерту заспівали "Мою Україну".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua