Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
міжконфесійні війни   навчати людей   добро   берегти мир

Перемагати добром

Олекса Косар | 12.06.2007 02:37

9
Рейтинг
9


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
1

Так хочеться, щоб на моїй Батьківщині ─ і Великій, і Малій ─ та й по всьому світу, панували мир, злагода і взаєморозуміння. Щоб ніколи не було війн: ні політичних, ні економічних, ні релігійних.

Перемагати добром
Перемагати добром

Так хочеться, щоб на моїй Батьківщині ─ і Великій, і Малій ─ та й по всьому світу, панували мир, злагода і взаєморозуміння. Щоб ніколи не було війн: ні політичних, ні економічних, ні релігійних.

Сумно, дуже сумно стало після того, як в одній із так званих "районних газет" прочитав заклик: "Станьмо на захист своєї православної віри", із якими виступив настоятель місцевої церкви. Цей заклик – прояв нетерпимості до діяльності інших релігійних громад, і сіє отруйні зерна міжконфесійного конфлікту.

А між тим, у Євангелії, яке є наріжним каменем для будівництва всіх християнських Церков, жодним словом не згадується ні православ'я, ні католицизм, ні протестантизм. Бо в часи діянь Ісуса Христа і Апостолів християнство було єдиним, не було такого поділу, що є нині. Дуже шкода, що він відбувся і, здавалося б, брати по вірі ─ бо всі ж віруючі християнських Церков визначають Ісуса Христа як Спасителя, замість того, щоб єднати свої зусилля в проповіді Слова Божого, навчати люд жити по його заповідях, плекати мораль і духовність у нашому суспільстві, марнують час і сили на міжконфесійні суперечки та конфлікти, у боротьбі за матеріальне...

У вищезгаданому матеріалі йдеться про те, як у лихі роки більшовицької безбожної влади було гоніння на віруючих. Що було, то було... І за віру свою терпіли муки і православні, і католики, і протестанти. А нині що: гонимі гонителями стають?...

Гнів, обурення, нетерпимість─ все це від світу цього. А те, що від Бога, сказано вустами Сина Його: "Я ж кажу вам: любіть ворогів ваших, благословляйте проклинаючи вас, робіть добро тим, котрі ненавидять вас і моліться за тих, хто кривдить і переслідує вас, щоб бути вам синами Отця вашого Небесного. Бо він наказує сонцю Своєму сходити над лихими і над добрими і він посилає дощ на праведних і неправедних. Бо коли ви любите тих, хто вас любить, то яка нагорода для вас? Хіба і митники не так само роблять? І коли вітаєте тільки братів ваших, то що ж особливого робите? Хіба і язичники не так роблять? Отож будьте досконалі, як і Отець ваш Небесний є досконалий" (Євангеліє від Матвія).

Бог один, а шлях, що веде до віри в Нього, кожен обирає сам, і щоб у цьому пошуку не зайти в тупик (бо лже-пророки і лже-проповідники були в усі часи), Ісус Христос настановляє остерігатися фальшивих пророків і по плодах їхніх пізнавати їх.

Тож читаймо Євангеліє, думаймо і порівнюймо.

Перемагати треба добром, і берегти мир.

Олекса КосарКоментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua