Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Допоможіть дитині перемогти онкологічну хворобу!

Марія Бабенко | 5.06.2007 16:34

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
4

Ця драматична історія демонструє критичний стан української дитячої онкології. Київські лікарі вже декілька тижнів не можуть розпочати лікування дівчинки, що страждає на тяжке онкогематологічне захворювання. У батьків нема 60 тис. грн. щоб купити усі призначені донечці ліки. Державне фінансування відсутнє.Напередодні на "Народній правді" був надрукований Відкритий лист Української відкритої асоціації організацій, груп і осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкозахворювання. Там добре змальована жахлива ситуація із дитячою онкологією в Україні. За цими рядками стоять долі багатьох дітей, діагнозом яких стали тяжкі гематологічні або онкологічні хвороби, які називають коротким та страшним словом "рак". Щире, небайдуже серце стискається від великого жалю й болю, коли дізнаєшся про страждання, принизливе становище та важкі поневіряння кожної української родини до якої прийшло це страшне лихо. Мимоволі стає соромно за нашу державу й за її сьогодення. Родичі, майже кожної онкохворої дитини, витративши всі свої заощадження на лікування, у багатьох випадках змушені сподіватися лише на допомогу суспільства. Бо наша держава, нажаль, фінансує цю галузь далеко не у повній мірі.

Хіба загальні слова можуть змалювати цю велику трагедію, яка розгортається поруч з нами? Ні! Бо, історія однієї дитини, що потребує на негайну, термінову допомогу розповість навіть більше, ніж безпристрасна констатація фактів.

Дванадцятирічна дівчинка, мешканка київської області Вікторія Маруда чекає на допомогу у відділенні дитячої онкогематології Київського Обласного Онкологічного диспансеру. Стан маленької пацієнтки оцінюється як важкий. Страшний діагноз – апластична анемія – відібрав у цього сонячного, веселого, рудоволосого дівча всі ті маленькі й великі радощі, якими живуть її безтурботні здорові однолітки. Позаду у Вікторії майже рік невпинної боротьби із хворобою – важке й дороге лікування, відчутне покращення самопочуття й... Рецидив. У цьому жахливому слові звучить відлуння втрачених надій, розбитих мрій та марних очікувань. Грізна хвороба повертається знов. Щоб дати її відсіч, знов потрібні дуже дорогі препарати. Для подальшого лікування дитини батьки повинні придбати медикаменти загальною вартістю в 60 тис. Грн. (12 тис. доларів США). Це підтверджує видана у лікарні виписка, у який зазначена орієнтовна вартість призначеного курсу медикаментів. Але це лише перший крок на довгому шляху до одужання. Бо Вікторії Маруді рекомендована неспоріднена трансплантація кісткового мозку за кордоном. Вартість цієї операції вимірюється десятками тисяч доларів США – від 65 тис. у Білорусії й до 100 тис. доларів і більше у інших країнах. Чи варто окремо підкреслювати, що після року виснажливого лікування дитини, звичайна українська родина не має ні коштів, ні можливості їх заробити або отримати у кредит! Коли все витрачено й розпродано, лишаються лише сподівання. Але час невпинно спливає. Лікарі чекають на дорогі медикаменти. Стан дитини погіршується.

Кажуть, що у екстремальних умовах, під час тяжкого випробовування та великого горя людина демонструє своє справжнє обличчя. Хтось впадає у відчай, байдужість або ображається на весь світ, інший підіймається до вершин справжнього благородства. Перед тим як розповісти про добрий вчинок матері маленької Вікторії, варто запитати: "Чи багато наших співвітчизників, здатні відмовитися від запропонованої допомоги, заради тих, кому вона на цей час більш потрібна?" Нажаль, людей з таким щирим серцем серед нас небагато. Але Олена Маруда, мама Вікторії, виявила здатність на співчуття й добрі вчинки. Коли декілька місяців тому Олені зателефонував спонсор, що запропонував родині фінансову допомогу у розмірі 20 тис. доларів США, жінка щиро розповіла про те, що є діти, яким ці гроші потрібні більше. Стан її рідної донечки на той час був цілком задовільний та ніхто не очікував на погіршення. Завдячуючи Олені та її добродію, дві дитинки, що потребували термінового дорогого лікування отримали по 10 тис. доларів та зробили ще один крок на шляху до одужання. Але сьогодні сама Олена лишилася наодинці із страшною реальністю без грошей та без допомоги.

Пройшло вже декілька тижнів після того як прохання про допомогу Вікторії Маруді з'явилося на сайті Української відкритої асоціації організацій, груп і осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкозахворювання. Інформація про цю дівчинку розповсюджувалася у ЗМІ. Але незначна сума, яка протягом цього часу була зарахована на картку матері, й досі не дає можливості розпочати лікування. Поки що родині не щастить. Може у нашому заполітизованому суспільстві цей крик про допомогу так ніхто і не почув у суцільному мітинговому галасі? Але маленьке рудоволосе сонечко – Вікторія – не втрачає оптимізму. Під час хвороби у дитини розкрився яскравий та самобутній талант до малювання. В живописних роботах дванадцятирічної дівчинки живе незвичайний, барвистий фантастичний світ. Її тонке відчуття кольору та композиції відзначають навіть професійні художники. Будемо сподіватись, що із часом ці здібності тільки розквітнуть. Бо навіть зараз під час загострення хвороби ця талановита дівчинка продовжує малювати у альбомах.

Кажуть, що добро повертається. Саме так і буде у цій родині. Не залишайтесь осторонь, бо Ваша пожертва, це не тільки фінансова допомога на лікування, а й безцінний дар надії, любові й віри у справедливість.

Малюнки Вікторії

Виписка з лікарніІнформація й документи: http://www.donor.org.ua/index.php?module=help&act=show&c=1&id=344

Гілка у форумі:

http://www.donor.org.ua/index.php?module=phorum&mdo=show&th=3&po=7070

Телефон мамы Олены Маруди 8 096 528-4489

На Ваші запитання можуть відповісти волонтеры Української відкритої асоціації організацій, груп і осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкозахворювання Катерина Сапожкова, тел. 8 050 510-1969 та Наталка Теленкова 8 067 507-7370

Реквізити для надання фінансової допомоги у гривнях:

Банк отримувача "Райффазен Банк Аваль"

МФО: 380805

Отримувач: Маруда Олена Вікторівна

р.р. N26206928489

Ідентф. код отримувача: 2712904785

Призначення: Благодійна фінансова допомога на лікування доньки, Маруди Вікторії


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua