Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Онкохворі діти України: відкритий лист


15
Рейтинг
15


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
1

Відкритий лист Української відкритої асоціації організацій, груп і осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкозахворювакння

Онкохворі діти України: відкритий лист
Ми, волонтери Української відкритої асоціації організацій, груп і осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкозахворювання (http://www.donor.org.ua/) звертаємося до соціально-відповідального бізнесу, ЗМІ, активних представників громадського суспільства з метою привернути увагу до гострої проблеми дитячої онкології в Україні.

Діти нашої держави гинуть від злоякісних пухлин і захворювань крові, нерідко через недостатнє фінансування галузі. Якщо в інших європейських країнах, зокрема в Росії та Білорусії, держава бере на себе більшу частину витрат на дороге лікування й забезпечує необхідну консультативну, діагностичну й медичну базу, то в Україні рішення цих проблем лягає, передусім, на плечі батьків і благодійних організацій.

На основне лікування – хіміотерапію – державні кошти все ж виділяються. Але з тих чи інших причин вони не завжди потрапляють до відділень і всіх тих дітей, які перебувають на лікуванні. Нерідко ефективні дорогі імпортні медикаменти замінюються дешевшими вітчизняними генеричними препаратами, через це лікарі не можуть гарантувати адекватний терапевтичний ефект. При цьому всю необхідну супровідну медикаментозну терапію, починаючи з дорогих антибіотиків і закінчуючи шприцами, батьки сплачують самостійно.У переповнених дитячих онкологічних відділеннях лікування маленьких пацієнтів поставлене на конвеєр. Намагаючись сплатити дороге лікування, родини повністю зубожіють: батьки розпродають все своє майно, мами й тата втрачають роботу й будь-які джерела прибутку. Держава нехтує цими людьми. Але ж ступінь уваги, співчуття, жалю й гуманного ставлення до маленьких онкохворих пацієнтів і їхніх родина якнайкраще відображає справжню ідеологію й моральні принципи країни.

Багатьох онкохворих дітей в Україні не можна врятувати: у нас не проводиться неспоріднена трансплантація кісткового мозку, немає апарата "Гамма-ніж", що дозволяє контролювати розвиток злоякісних утворень головного мозку.

Шлях до закордонних клінік для наших маленьких співвітчизників досить непростий. Першою перешкодою стає вартість лікування. Але навіть якщо необхідна сума буде знайдена, постануть нові проблеми: недовіра закордонних клінік до вихідців з України; посередники, які наживаються на горі батьків і безпорадності вітчизняної медицини; відсутність будь-якої допомоги з боку держави.

У такій ситуації волонтерські організації, які діють у різних містах України, об'єдналися в Українську відкриту асоціацію організацій, груп і осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкозахворювання. Ми допомагаємо в пошуку адресної фінансової допомоги для кожної дитини, надаємо інформаційну, духовну й моральну підтримку батькам, звертаємо увагу широких суспільних кіл і ЗМІ на проблеми дитячої онкології.Ми закликаємо всіх небайдужих надати посильну допомогу найнезахищенішим, безпомічним, беззахисним. Дванадцятирічна дівчинка Вікторія Маруда, яка малює яскраві, самобутні, талановиті картини, сьогодні чекає на Ваше співчуття. Щоб дівчинку почали лікувати, потрібно зібрати 60 тис. грн. на ліки. Потім для її порятунку необхідно знайти не менше тис. на трансплантацію кісткового мозку закордоном, без якої не вижити й п'ятирічному хлопчику Саші Мельнику (лейкоз). Чекає на трансплантацію кісткового мозку й дворічний Данилко Пшеничний. На його лікування вже вдалося зібрати тис. Невже ті тис., які залишилися, стануть перешкодою на шляху до порятунку?! Така ж сума необхідна Дмитрику Лупенко, від якого відмовилися українські лікарі.

Щоб внести свою частку в порятунок цих та інших дітей, Ви можете перерахувати будь-яку суму на розрахунковий рахунок батьків, зазначений на персональній сторінці дитини на сайті http://www.donor.org.ua/. За цією адресою в мережі Інтернет Ви знайдете десятки, сотні прохань про допомогу, за кожною з яких – біль, життєва драма, сімейна трагедія, безмежна любов, віра й надія на майбутнє. Прохання підтверджуються завіреними документами.Допомогти онкохворим малятам можна не лише грошима. Баннер або прохання про допомогу, розміщені на сайті Вашої організації; інформація, яка прозвучала в ефірі або опублікована в ЗМІ; будь-яка рекламна або інформаційна підтримка діяльності нашої Асоціації – це великий подарунок для дітей, які страждають на страшну недугу.

Для них також можна придбати необхідні ліки, харчування, одяг або іграшки. А ставши одним із нас – волонтером, що допомагає не словом, а ділом, – ви зможете надати моральну підтримку цим вдячним і чуйним малюкам та їхнім батькам.

Не залишайтеся осторонь! Родинам онкохворих дітей потрібна Ваша підтримка!

30 травня 2007 Р.

м. Київ


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua