Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Підтримай свободу – напиши листа дрогобицькому Богу


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
4

Куратори і кураторки... Вигадані ґендерні питання і цілком реальні ґранти... Хіба основною функцією мистецтва є постановка критичних питань перед суспільством? Хіба мистецтво обслуговує суспільство? Хіба воно зважає на цензуру і потребує дешевого піару? Такі от актуальні питання.

Палац мистецтв музею "Дрогобиччина" та проект інтелектуального лейблу і музею Свиноферма закликають демократичну громадськість висловитись на підтримку свободи художнього вислову в Україні.

13 травня 2007 року в приміщенні палацу мистецтв "Дрогобиччина" було відкрито виставку робіт молодої художниці Гриці Ерде "Самки та
яйцекладки: жінки з культури". Художниця творчо інтерпретує стереотипні жіночі образи української культури та висловлює критичну думку стосовно їх нав'язуваності. Виставка вже була показана в Харкові та Ірпіні (Київська область) і отримала схвальні відгуки в пресі.

З 14 травня розпочався тиск на дирекцію музею з боку представників громадськості та місцевої влади. 16 травня 2007 року до дирекції музею звернулись представники постійно діючої комісії з гуманітарних питань при Дрогобицькій міській раді на чолі з Степаном Якимом та заступником міського голови Дрогобича Богданом Пристаєм.

Міські чиновники висловили вимогу заборонити виставку, аргументуючи свої дії нібито наявними в роботах художниці елементами, які ображають національну гідність, християнські цінності і мораль громади міста.

Пан Зиновій Бервецький, директор музею, відмовився задовольнити вимогу комісії, оскільки на картинах немає зображення національних,
християнських символів в негативному контексті, а також порнографічних зображень.

Однак місцева влада та приватні особи продовжували чинити варварський тиск на дирекцію музею, в силу чого виставку було перенесено до окремого приміщення і закрито для огляду.

Учасники проекту Свиноферма та колектив музею "Дрогобиччина" висловлюють протест проти таких нецивілізованих та варварських дій місцевої влади. Слід зазначити, що основною функцією мистецтва є постановка критичних питань перед суспільством, розгляд нагальних проблем, а не солодке естетизування. Критична орієнтація сучасного мистецтва може викликати різну реакцію, однак пряма цензура влади є недопустимою в цій сфері. В будь-якому випадку, подібне питання вимагає громадського обговорення, а не агресивних дій, спрямованих на
придушення свободи слова та художнього вислову в Україні.

Прес-конференція за участю представників громади міста, дирекції
музею, учасників проекту Свиноферма та журналістів відбудеться 21
травня, понеділок, о 13.00 в приміщенні Палацу мистецтв музею
"Дрогобиччина", за адресою м. Дрогобич, вул. Тараса Шевченка, 38.

Контактні телефони:

Палац мистецтв музею "Дрогобиччина", 8 032 2 20 35
Гриця Ерде 8 063 597 01 23
Тамара Злобіна, кураторка проекту 8 098 926 28 37
Дрогобицька міська рада, виконавчий комітет (82100, м.Дрогобич,
пл.Ринок, 1, код 244, факс: 3-96-71, 2-13-03, 3-96-71)


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua