Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Сенс життя у тому, щоб досягти ідеалу і розказати про це іншим", – Річард Бах

Катерина | 14.05.2007 01:07

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
0

Яскраве дійство по сюжету культової філософської книги Річарда Баха "Чайка на ім'я Джонатан" можна побачити в однойменній постановці Артура Артіменьєва у Вільному театрі.

''Сенс життя у тому, щоб досягти ідеалу і розказати про це іншим'', – Річард Бах
Вистава вражає сміливим рішенням використання сучасної музики на тлі акторської гри, а також неординарною пластикою акторів. Адже сюжет передбачає історію про дві зграї чайок, які прагнуть літати. В акторів немає крил, не надто яскраві костюми, але глядачу стає все зрозумілим саме завдяки досить гармонійному й специфічному танцю.

Головні ролі виконують подружня пара: син відомого актора Анатолія Хостікоєва -Георгій Хостікоєв і Марина Ягодкіна, отож закохану пару їм було зіграти неважко.

Помічник режисера Галина Тихомирова відзначає, що "Чайка на ім'я Джонатан" створена спеціально для молоді. Отож і не дивно, що зал був переповнений саме представниками молодого покоління.

Сам режисер зізнається: "До вистави глядачі не знали Вільного театру, вони просто читали Баха й приходили, зацікавлені знайомою назвою. Але потім були в захваті від нетрадиційної постановки, пластики, а також молодих і талановитих акторів".

Дійсно актори вміло включають у гру глядачів. Вони доволі часто виходять в зал, який за задумом є місцем, куди чайкам долетіти найважче.

Коли мрії Джонатана про вільний політ здійснюються, актори пускають паперові літачки, зроблені з афіш вистави, прямо в руки глядачам, які з захватом хапають їх, щоб залишити напам'ять.

Зі своїми філософськими повчаннями актори звертаються в зал, задають риторичні запитання: "І ким же ви станете? І хто ви є?", а коли з залу доноситься невдале "чайкою", то В'ячеслав Довженко-Баша, який грав мудреця Чіанга, вміло зімпровізував і віджартувався фразою: "Що і ви також чайка?".

Після вистави всі йдуть до гардеробу. І правильним буде вважати, що актори добре виконали свою місію навчити людей летіти вільно до вдосконалення себе, адже жваве обговорення й найрізноманітніші думки з приводу вистави лунали звідусіль, а деякі зовсім маленькі глядачі, яких привели батьки, навіть помахами рук наче крилами намагалися зобразити чайок.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua