Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/history/564104f65d2c8/

Шаблю Мазепи з спецхрану ФСБ Ермітажу знайдено!

Віктор Тригуб | 9.11.2015 22:41

Це була одна з найкрутіших операцій українських журналістів! Пробилися в найсекретніші спецхрани КГБ СССР-ФСБ РФ! Оригінал шаблі Мазепи ми пізніше знайшли у найзасекреченішому спецхрані РФ – підвалах Адміралтейства. Під лазерною сигналізацією. Інвентарний номер 14-23-55-М-22 відділ Z.

Отож, де лежить знаємо! Пробитися не змогли. Поки що...


Шаблю Мазепи з спецхрану ФСБ Ермітажу знайдено!
Це була одна з найкрутіших операцій українських журналістів! Пробилися в найсекретніші спецхрани КГБ СССР-ФСБ РФ! Квітень 2007.

Кореспондентка Валя Мудрик повернулася з Ермітажу. Дівчина здійснила справжній громадянський подвиг – пробилася в засекречені сховища Ермітажу і привезла фотографії шаблі Мазепи. Як виявилося, про існування шаблі Мазепи в Санкт-Петербурзі, всі щось чули, та ніхто, ніколи її не бачив. Завдяки неймовірній історії, за участі спецслужб, політиків, козаків, журналістів з США, Канади, Росії, Польщі, України, український загал світу отримав можливість побачити унікальну реліквію нашого народу! Україна знову перемогла!

Нагадуємо хроніку подій.

Отаман Американського козацтва, фанатичний колекціонер козацьких речей і української старовини, Сергій Цапенко, випадково дізнався про існування якоїсь неймовірної шаблі Гетьмана Івана Мазепи в Канаді. Власники раритету – колекціонери польського походження, божилися, що то є оригінал з одного з парадних комплектів Гетьмана. Експертиза показала, що лезо шаблі дійсно древнє. А от ефес – майстерна реконструкція, зроблена невідомим майстром. Особливої оригінальності шаблі надає обличчя козака на руків*ї. Залучивши істориків з діаспори, американці вийшли на колекціонерів з Польщі, які розповіли, що певні речі козацької доби, у тому числі кілька комплектів старшинської зброї, вивезли спецслужби СРСР після 1945 року.

На цьому етапі, до розшуків долучилися журналісти міжнародного козацького журналу "Нова Січ" та "Музеї України". Як нам вдалося дізнатися, офіцери радянських спецслужб, досить ретельно пройшлися музеями Польщі, особливо, Варшави і Кракова, вилучивши цінні речі. Багато чого осіло у приватних колекціях сталінських маршалів і генералів. Дещо опинилося в музеях і спецхранах радянських музеїв.

Ми точно знаємо, що в секретних сховищах того ж Ермітажу, зберігається чимало зброї, документів, прапорів козацької доби. У тому числі, деякі цінні речі, вивезені з музеїв Польщі, Німеччини, Австрії, Чехословаччини та інших країн.

Прапори, козацькі регалії захоплені після Полтавської битви, архіви, книги, що є святими для кожного українця, в нормальних умовах зберігаються в дальніх спецхранах, які контролювало КГБ, а нині ФСБ.

234 засмолені і НЕРОЗПАКОВАНІ (!) скрині з документами Мазепи, шапка Гетьмана, оригінальні прапори – надійно заховані як від відвідувачів музею, так і від рідких українських істориків.

Наші спроби залучити до процесу вивчення і ймовірного повернення наших скарбів, що лежать в російських спецхранах, української влади, закінчилися нічим. В державі не існує органу, який би розшукував і різними шляхами повертав культурні цінності! Поговоривши і з депутатами, і з міністрами, і з різноманітними чиновниками, ми почали діяти за стандартними журналістськими схемами.

Було написано кілька статей про шаблю Мазепи. Весь процес нашого розшуку детально описано на сайтах Нова Січ і Музеї України. Історія моментально стала легендою. Наші матеріали хто тільки не передруковував! Кому ми тільки не давали інтерв'ю! Від прямих ефірів просто втомилися! Дійшло до того, що почали запрошувати прийти у школи, вузи, музеї на "творчі вечори"! Потихеньку ми залучили журналістів з солідних державних видань, які почали відвідувати з цією проблемою високі кабінети, телефонувати різним чиновникам. Ми теж написали кілька листів, які ніхто не помітив...

Особливої динаміки цим процесам, надала юна кореспондентка популярної газети "Блик" Валя Мудрик. Газета винесла на першу сторінку фотографію реконструкції, коротко розповівши про сенсаційну знахідку.

Валя почала обдзвонювати МЗС, Секретаріат Президента Ющенка, Держслужбу з контролю за переміщенням культурних цінностей. Ніхто не захотів перейматися як шаблею, так і процесом розшуку національних скарбів.

Валя зателефонувала в Ермітаж і попросила якусь фотографію шаблі Гетьмана. З дівчини посміялися, сказавши, що в Ермітажі мільйони експонатів. Без номера не знайдуть.

На той момент сайти Нова Січ і Музеї України вже оприлюднили секретний інвентарний номер експонату – 30-6986. Як дізналися – не питайте. Таємниця. Люди реально ризикували життям і свободою...

Переживши короткий шок, керівництво Ермітажу, вирішило дозволити українським журналістам відвідати сховище і ВПЕРШЕ сфотографувати шаблю Мазепи. Про карколомні пригоди, за участю спецслужб Росії, Канади і США, довкола полювання на реконструкцію шаблі Мазепи в Канаді, читайте в книзі "Шабля Івана Мазепи" на сайті Нова Січ.

Кульмінація історії – Валя Мудрик летить в Пітер, потрапляє до секретного сховища і фотографує оригінал шаблі Гетьмана. 27 квітня 2007 року, газета "Блик" виходить з фотографією шаблі на обкладинці. Хлопці, тільки більше не пишіть, що це саме Ви знайшли, пробили, проникли...

Основна роль в цій повісті належить справжньому українському патріоту і козаку Сергію Цапенку, отаману Американського козацтва. Без нього нічого б не було! Давайте про це пам'ятати! Взагалі, ця людина заслуговує найвищої державної нагороди. Може хтось почує це із влади?

Епілог. Козаки і журналісти довели, що шабля Мазепи існує. Отримали фотографії. На добу раніше спецгрупи путінських "колекціонерів" з Пітера, вихопили історичну реконструкцію шаблі з Канади. Нині вона в США.

Спільно створили красиву легенду. Підняли рівень патріотизму. Написали книгу. Привернули увагу суспільства до НАШОЇ історії. Знайшли чимало унікальних речей козацької епохи, які вважалися втраченими. Україна, дійсно, перемогла!

Нагадуємо, що ми дуже багато знаємо про таємниці російських музеїв! І спецхранів! Продовжимо щедро ділитися цими знаннями з народом.

Вимагаємо терміново створити відділ розшуку культурних цінностей при МЗС України. Зареєструвати напівдержавний Фонд повернення культурних цінностей, який був би спроможний комплексно вирішувати всі проблеми довкола повернення наших святинь з інших країн.

На жаль, в країні черговий етап якоїсь дивної революції. Почекаємо!

А фотографіями шаблі Мазепи з Ермітажу, можна насолоджуватися вже зараз!

Оригінал шаблі Мазепи ми пізніше знайшли у найзасекреченішому спецхрані РФ – підвалах Адміралтейства. Під лазерною сигналізацією. Інвентарний номер 14-23-55-М-22 відділ Z.

Отож, де лежить знаємо! Пробитися не змогли. Поки що...

Віктор Тригуб, редактор журналів "Нова Січ" і "Музеї України", координатор розшуків шаблі Мазепи


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua