Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Боротьба з історією продовжується

jurko | 10.01.2012 11:26

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Ну що ж, страх перед минулим у нинішньої чекістської Московії зашкалює. Невже вони все ще сподіваються приховати власну людожерську сутність чи наново переписати історію за оруелівсько-катерининськими рецептами? Не вийде!

Боротьба з історією продовжується
Ну що ж, страх перед минулим у нинішньої чекістської Московії зашкалює. Невже вони все ще сподіваються приховати власну людожерську сутність чи наново переписати історію за оруелівсько-катерининськими рецептами? Не вийде!

До речі, цим же пояснюються інформаційні ви... киди москвостурбованої нечисті на Politiko. Стараються дніпровсько-пожарсько-скороходови, аж зі шкіри геть вилазять!

Не тужтеся! Бо

"... неситий не виоре

На дні моря поля.

Не скує душі живої

І слова живого.

Не понесе слави Бога,

Великого Бога".


Через призму окулярів Дзержинського, або що означають "культпоходи" в історію. У жовтні на саміті голів урядів СНД у Санкт-Петербурзі підписано угоду про зобов'язання країн-учасниць узгоджувати політику розсекречення колишніх радянських архівів.

Досі, нагадаю, такого "культпоходу" в історію не було: кожна країна Співдружності мала право сама визначати, скільки правди про радянську добу мали знати її громадяни.

Угода, ініціатором якої виступила Росія, це право нівелює: без згоди партнерів по СНД розсекречувати радянські архіви буде неможливо. Начебто жодної політики, суто запобіжний захід, необхідний для... "забезпечення національної безпеки кожної з держав-учасниць..." та "формуванням єдиних підходів до перегляду секретних відомостей, засекречених у період існування СРСР" (!). Таке пояснення лише посилює впевненість у невмирущості справи "залізного Фелікса": вивіски "ЧК", "НКВС", "КДБ" начебто вже припали архівним пилом, а дух зловісних катівень ще й досі перекриває доступ до сховищ.

Логіка, за якою наукові джерела замулюються нацбезпекою, такий самий абсурд, як намагання "всмоктати" в зону "русского міра" півпланети. Але, очевидно, щось у тих таємницях архівних спецслуж є таке, що зачіпає інтереси країни, у якій ФСБ залишається кузнею "імператорських" кадрів. Напевне, саме тому правонаступниця СРСР ховає від стороннього ока "цілком таємне" минулих днів не з меншою пильністю, ніж "успадковані" від спільних запасів активи.

Учасниками угоди крім Росії є також Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Узбекистан – країни, погодьтеся, не зовсім наближені до демократичних стандартів. Підпису української сторони під "архівним" документом немає, принаймні поки що, хоча, на думку дослідників, зміни в підході до розсекречення архівних документів уже відчуваються. Голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В'ятрович стверджує, що дедалі частіше доводиться натикатися на необгрунтовану відмову у доступі до архівних матеріалів колишнього СРСР. "Можливе підписання угоди перекреслить усі здобутки України в галузі розсекречення: на вимогу будь-якої країни – учасника угоди новий гриф таємності одержать уже розсекречені документи. І це, незважаючи на те, що в Україні закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини і громадянина та про незаконні дії органів державної влади", – наголошує історик.

Занепокоєння українських науковців повністю поділяє російський колега, відомий дослідник діяльності радянських органів безпеки Нікіта Петров. В інтерв'ю "Німецькій хвилі" він висловив переконання, що в угоді криється "бажання Москви нав'язати іншим країнам СНД свої підходи до радянських архівів... Єдиний підхід у даному випадку – це російський підхід... Не дай Боже, у республіках розсекретять якісь документи без згоди Москви...". Російський історик вважає, що "єдиний підхід" став особливо принциповим для Москви після того, як Україна розпочала кампанію з увіковічнення пам'яті жертв голодомору тридцятих років. Якщо Києв підпише цей документ, йому доведеться закрити доступ навіть до вже оприлюднених документів, зокрема, й про голодомор, застерігає пан Петров і закликає українських колег – істориків і правозахисників будь-що не допустити приєднання України до "архівної" угоди в рамках СНД. Інакше на радянське минуле нас змусять дивитися крізь призму окулярів Дзержинського та його ідеологічних нащадків.

Центр досліджень визвольного руху звернувся до Прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням оприлюднити наміри української сторони з приводу "архівної" угоди. Вони не можуть бути "цілком таємні" для українського суспільства хоча б тому, що забуттю підлягатимуть не просто пожовтілі від часу папери – а свідчення злочинів. Найефективніша профілактика їх неповторення – розуміння суті тоталітарних режимів. Суті, яку прагнуть знов заховати в неприступні сховища політичного святотатства...

Людмила Коханець

Джерело: http://cdvr.org.ua/content/боротьба-з-історією-продовжується


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua