Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Більшовицький міф "про роль комуністів" в організації руху спротиву в роки другої світової війни

Східний Погляд | 28.04.2011 18:53

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Наближається 9 Травня. Для когось це День Перемоги, для інших – День Пам'яті. Але як би ми не відносилися до відзначення цього дня, ми маємо знати правду про події воєнних днів, не прикрашену і не сфальшовану історію другої світової війни. Пролити світло правди на деякі сторінки далекого воєнного часу покликане дослідження історика-краєзнавця

Апостоли насильства і брехні!

Не вічно вам довірливих морочить.

Не комунізм приваблює вас, ні.

То тільки ширма, щоб прикрити злочин.

В.Сосюрченко. До комуністів

Наближається 9 Травня. Для когось це День Перемоги, для інших – День Пам'яті. Але як би ми не відносилися до відзначення цього дня, ми маємо знати правду про події воєнних днів, не прикрашену і не сфальшовану історію другої світової війни. Пролити світло правди на деякі сторінки далекого воєнного часу покликане дослідження історика-краєзнавця із Сум Володимира Бубнова.

Бубнов Володимир Васильович народився 25.01.1932 р. у м. Глухові Сумської області, у родині службовців. Згодом сім'я переїхала до м. Суми. Особисто був знайомий з сумськими підпільниками. Після війни закінчив Сумську середню школу N4, факультет моторобудування Харківського авіаційного інституту. Працював на промислових підприємствах Омська та Сум. Цікавиться питаннями регіональної історії, зокрема досліджує період окупації м. Суми та національно-визвольний рух на Сумщині.

Проблема, яку порушує автор у своєму дослідженні – проблема фальсифікації і брехні, неправдиве висвітлення нашої історії, – є і буде актуальною завжди. Автор поставив за мету правдиво, на основі архівних документів і свідчень очевидців, висвітлити період окупації Сумщини і боротьбу сум′ян проти німецько-фашистських окупантів.

Отже, книга "Суми у 1941-1943 роках: офіціоз та дійсність" – це історичний нарис, присвячений партійному, національному та "самодіяльному" спротиву німецьким окупантам. На основі архівних документів автор розкриває причини тяжких провалів і втрат партійного підпілля, дезертирство вищих посадовців-комуністів міста й області, розкриває перед читачами ще невідомі сторінки історії Сумщини. У книзі представлено багато документів, що зберігалися в колишньому партійному архіві Сумського обкому КП (б) У і публікуються вперше.

Автор викриває майже суцільну брехню у радянських офіційних (і не тільки офіційних) виданнях "досягнень" комуністичної партії в організації партизанського та підпільного руху опору сум'ян в період німецької окупації. На основі архівних документів показує ганебне замовчування тяжких провалів та майже тотальне дезертирство вищих партійних посадовців міста і області, а те що відбувалося в період окупації – був стихійний спротив населення міста, в першу чергу молоді, німецькій окупації.

Наприклад, офіційна "История городов и сел. Украинской ССР. Сумская область" стверджує, що "к 15 августа 1941 г. были утверждены составы подпольных обкома, 3 горкомов, 31 райкома партии...; для подпольной работы были подобраны 1674 коммуниста, в т.ч. около 200 руководящих работников". А з архівних документів дізнаємося, що "самовольно выехали в глубь страны": 16 перших секретарів РК, 14 других секретарів РК, 8 голів райвиконкомів, 8 інших посадовців, із 108 "підпільників" – 52 "выехало в тыл СССР", ще 30 невідомо де поділись. Лише декілька чоловік із цього списку воювали на фронтах і загинули.

Показово й те, що склад міської підпільної молодіжної групи "Прапор", яка діяла у 1943 році, затвердили після перевірки службою безпеки аж у 1968 році, а "уточнювали" списки цієї групи до кінця 1975 року і тільки після цього було дозволено розповідати про підпільників у масових виданнях! Всі постанови бюро міськкому партії приймалися під грифом "Таємно".

Послідовно розкриваючи на основі документів фальсифікації воєнних років, автор звертає увагу на наступні моменти: 1) треба знати правдиву історію свого народу; 2) навіть один вчинок спротиву загарбникам уже є подвигом і не потребує ніяких прикрашань; 3) на початку війни до підпільної роботи люди не були готові, значна частина очільників рай (міськ) комів партії перебралась у радянський тил (дезертирувала), а компартія намагається стихійний спротив населення "приписати" собі.

Душителі націй. Грабіжницький клас.

Борці за розтління моралі.

Отямтеся, хлопчики, то не для вас

Історії славні скрижалі.

Її обдурить не зумієте ви.

І знатиме кожна людина,

Якими негідними всі ви були,

Що символ ваш – ніж і дубина.

Чіпляйте медалі, в долоні плещіть.

Діяльності поле широке.

На підлих спирайтеся, чесних душіть,

Та тільки не лізьте в пророки.

В.Сосюрченко

Деяку інформацію про книгу та як її придбати можна почерпнути на сайті Національної спілки краєзнавців України.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua