Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Крути – героїчна поразка

Никита | 27.01.2010 02:14

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
3

Наближається 29 січня. У цей день у 1918 році на захист української Незалежності стали 300 київських студентів і старшокласників. Тоді українські юнаки не змогли захистити новостворену Українську державу. Демагогія й дешевий популізм більшовиків, постійні чвари серед українських "соціалістів" і "націонал-демократів" призвели до того, що московські

Крути – героїчна поразка
комуністи залізною рукою встановили на довгі роки владу Рад.

29 січня 1918 року бійці Студентського куреня на чолі з сотником Омельченком (студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені св. Володимира, учні старших класів Кирило- Мефодієвської гімназії) зайняли оборону обабіч залізниці поблизу станції Крути між Бахмачем і Ніжином. Вони 5 годин стримували загони петроградських і московських червоногвардійців і матросів Балтійського флоту (близько 6 тисяч чоловік). Майже всі прийняли геройську смерть, а 27 студентів і гімназистів було захоплено в полон і страчено.

Уроки цієї героїчної поразки не перестають бути актуальними і сьогодні – хіба не так? Хіба оті чвари – постійні чвари серед українських "націонал-соціалістів" і "націонал-демократів" - хіба вони припинені? Розмови про те, хто є "справжній український націоналіст". До чого ведуть сьогодні подібні дискусії? Мимоволі пригадується народне африканське прислів"я: "Ти ловиш маленьку рибку, – а до тебе підкрадається крокодил"...

Герої Крут свідомо, без непотрібної риторики захищали українську державність, вірили в цю ідею і загинули заради української державності і незалежності.

***

На Аскольдовій могилі

Поховали їх -

Тридцять мучнів українців

Славних, молодих...

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! -

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

На кого посміла знятись

Зрадницька рука?

Квітне сонце, грає вітер

І Дніпро-ріка...

На кого завзявся Каїн?

Боже, покарай! -

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті

З славою святих.

На Аскольдовій Могилі

Поховали їх.

***

(П.Тичина, 1918 р.)

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua